Hitachi 50F52HAK6150 android 4k uhd tv

F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44

TV kurulumuna gelindiğinde servis binada mevcut 2 uyduyuda kuramadi. servis Türksat kurulumunu TV yi servise götürerek yapabildi. Hotbird yok. Geldiğinde tkgs aktifdi.

Kullanma kılavuzu cihaz İngiltere için üretildiğinden yetersiz. Ön tanımlı uyduyu anlatıyor.

Ses ile komut için kumanda eklemeye çalışıyorum eklenmiyor.

Aynı wifi ağında olmama rağmen smartvue icin Vestel Hitachi tüm programları playstoredan indirdim fakat bir türlü TV yi gormuyor.

Mi kumanda dan Toshiba TV olarak kumanda edebiliyorum.

Vestel müşteri hizmetleri destek kısmına yazdım. Ses ile komut sizin TV de yok dediler fakat hem kumanda hem TV kutusunda hem de TV menüsünde olduğu goruluyor.

Uygulama ile kumanda edilmemesi konusunda ise uygulamayı indirip calistirmami istediler.

Yazılım ile duzelebilir mi bu konu veya kumanda farklı mı olmalı.

Kullanma kılavuzu olarak menüleri benzer muadil öneriniz var midir.

Adem helvacı beyi ve forumu bu sorunu nasıl çozerim derken tanıdım. Gerçekten güzel elinize sağlık.

Teşekkür ederim

16109080713398236114579527396709.jpg

IMG_20200818_0754522e7b9244e3dfa8e4.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Bu tv ithal ve 2019 Üretimi olduğu için MB300 Ana karta sahip olabilir. MB300 De sesli komut olacağını sanmıyorum fakat play store dan google home ve google kumanda uygulamaları ile yansıtma ve sesli komutu deneyiniz. F fikoloji ustayı etiketledim onunda cevabını bekleyiniz.

F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44
Ok eski anakart değil play store dan bir önceki mesajımdaki uygulamaları deneyin.
Hocam ilginiz için teşekkür ederim.

Yansitmada sorun yok.
Tv ayarlar menüsünden uzaktan kumanda ve aksesuar ekle bölümünde kumandanın eklemesi lazım sesli komut için. Burada 5 sn kumandadali kaynak tuşuna basın ve ışık yanıp söner sonrasında TV kumandayı bulur diyor. Ama 5 sn sonra bu şekilde bir şey olmuyor ve kumandayin tanitamiyorum.

Acaba Hitachi de farklı bir tuşa mi basmam lazım.

Yada atladigim bir husus mu var bilemedim.
Rahhatsizlik vermedim inşallah.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Hocam ilginiz için teşekkür ederim.

Yansitmada sorun yok.
Tv ayarlar menüsünden uzaktan kumanda ve aksesuar ekle bölümünde kumandanın eklemesi lazım sesli komut için. Burada 5 sn kumandadali kaynak tuşuna basın ve ışık yanıp söner sonrasında TV kumandayı bulur diyor. Ama 5 sn sonra bu şekilde bir şey olmuyor ve kumandayin tanitamiyorum.

Acaba Hitachi de farklı bir tuşa mi basmam lazım.

Yada atladigim bir husus mu var bilemedim.
Rahhatsizlik vermedim inşallah.
Servisler ilk kurulum aşamasında gelen kumanda eşleştirme menüsünde kumandayı eşleştiriyor tabi bu daha sonra eşleştirilemez anlamına gelmiyor. Resmini eklediğiniz kumanda da youtube tuşunun altındaki tuşa basılı tutmanız gerekiyor. Eşleşmiyorsa tv yi gelişmiş menü tercihler bölümünden sıfırlayın ilk kuruluma döneceği için kanallar dahil her şeyi yeniden ayarlamanız gerekecek ilk kurulumdaki kumanda eşleştirme adımında eşleştirmeyi deneyin.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ana kart mb170 doğrudur, kaynak tuşuna 5 sn basınca dedğiniz gibi aktif hale geriyor bu süreçte tvden gözükünce onay veriyorsun.
by_trol hocamın dediği gibi olmadı ise ilk kurulum ile deneyiniz
mb170 için şu anda güncelleme dağıtılmadı, şöyle deneyin ayarlar cihaz tercihlerinde güncellemeye bak bakalım var mı yeni güncelleme ?

F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44

ana kart mb170 doğrudur, kaynak tuşuna 5 sn basınca dedğiniz gibi aktif hale geriyor bu süreçte tvden gözükünce onay veriyorsun.
by_trol hocamın dediği gibi olmadı ise ilk kurulum ile deneyiniz
mb170 için şu anda güncelleme dağıtılmadı, şöyle deneyin ayarlar cihaz tercihlerinde güncellemeye bak bakalım var mı yeni güncelleme ?
Teşekkür ederim. Cihaz kendisi iki defa güncellemeyi yükledi. Ben aldığımda servis yabancıydı cihaza şimdi daha iyi biliyorlardir.
Vestel müşteri hizmetleri bile cihaza ne kadar yabancı ise cihazda sesli komut olmadığına dair mail ile cevap döndü.
İlk kurulumda dönersem uydu ve tkgs tanıtmak zor olabilir. Servis de zorlanmisti ondan korkuyorum.

F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44
Evet pil değiştirince ve yeniden kurulum yapınca oldu. Teşekkür ederim. Pil kumandayı çalıştırması yetmiyor. Gücü az ise kumanda bulunmuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt