hi-level ses var görüntü yok

E Çevrimdışı

erkan71

Yeni Üye
13 Haz 2020
16
29
merhabalar, yaklaşık 3 sene önce almış olduğum hi-level marka televizyonumda görüntü yok denecek kadar az geliyor. daha önce bi kaç kere fişini çekip takınca düzeliyordu ama o yöntemde fayda etmiyor. sorun ne olabilir sizce

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Muhtemelen Led barlar arıza vermeye başlamıştır. Şimdi tamamen ömrünü doldurmuştur. Görsel ile birlikte TV model bilgisini paylaşır mısınız?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Led bar veya besleme kartı arızasıdır.
Yüksek ihtimal led bar arızası.
Takım halinde yenileriyle değiştirilmesi gerekli.
Eliniz yatkınsa kendiniz de yapabilirsiniz ama sökerken paneli çatlatma riskiniz var. Güvendiğiniz bir yer yoksa servisinde yaptırın gitsin.

H Çevrimdışı

hakaniko

Yeni Üye
8 Haz 2020
20
32
Merhabalar, benim de hi level 55uhl960 tv de arada görüntü gidiyordu fişi çekip takınca geliyordu ancak suan hiç yok.

Bu ledbar kaynaklı bir sorun mu yoksa besleme kartı ile alakalı mı bir fikriniz var mı?

Işık azalma sorunu yoktu. Bir anda tamamen led gitti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Merhabalar, benim de hi level 55uhl960 tv de arada görüntü gidiyordu fişi çekip takınca geliyordu ancak suan hiç yok.

Bu ledbar kaynaklı bir sorun mu yoksa besleme kartı ile alakalı mı bir fikriniz var mı?

Işık azalma sorunu yoktu. Bir anda tamamen led gitti.
tv açıkken ses var mı.? Ekrana ışık tutup görüntü var mı kontrol edin.

H Çevrimdışı

hakaniko

Yeni Üye
8 Haz 2020
20
32
İşlemi yaparken biraz fotoğraf çek.

Bir konu oluşturur senin gibi kendi değiştirmek isteyen arkadaşlara önayak olmuş olursun.
Hocam cevabı ledi değiştirdikten sonra gördüm. 😅

Led değiştirdim sorun çözüldü. Tek fotom da bu 😃

IMG_0743.jpg

IMG_0748.jpg

H Çevrimdışı

hakaniko

Yeni Üye
8 Haz 2020
20
32
Başarılı, Eline koluna sağlık :clap2

Ledleri nereden temin ettiniz.?
Teşekkürler. Ledleri FMR teknolojiden aldım. Daha uygun fiyata da vardı da erken zamanda gittiğine ve lenslere dair yorumlar okuyunca vazgeçtim.

Helal olsun, herkes cesaret edemez. Hi Level olursa gözü karartır girerim ama Sony veya Sammy olursa tornavida bile değdirmem 😀
Hali hazırda bilişimci olduğumdan elimden teknik işler geliyor. Ben bunu yaparım kararını vermem 30sn YouTube videosu izlemem kadar sürdü. Ledler yoldayken de biraz teorik bilgi için video izledim. Montaj esnasında video bile açmadım :) A101 den 2800 liraya almıştım tv yi 4 sene önce. Pahalı bir marka olsa ben de birkaç kere düşünürdüm ama en kötü gider yeni tv alırım deyip giriştim.

En korktuğum kısım panel büyük olduğundan paneli ayırma, daha doğrusu paneli tv den alıp başka yere taşıma konusuydu. Eşimle dikkatlice köşelerden değil de ortalara yakın kısımlardan filmlere zarar vermeden taşıdık. Sorunsuz topladık. Test bile etmeden direk montaj yaptık. Hiç sorun çıkmadı.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri