Hi-LEVEL HL49FIL403 SUNNY ÜRETİM

A Çevrimdışı

ayz440

Yeni Üye
22 May 2021
27
21
Dün itibariyle 3.kez garantiye gitti televizyon
1.kez gidişi (İLK 6 AY İÇİNDE)
Tv açılıp kapanıyordu kanal listesi sıkıntılıydı yazılım yüklendi geri geldi
2.kez gidişi
Tv ışığı sabit yanıyordu tv açılmıyordu Anakart değişti yazılım yüklendi geri geldi
3.kez gidişi
Son güncell olmasına rağmen kanal listesi değişiyor ve ara ara açılıp kapanıp görüntü yok ses vardı.

Gelen yetkili servisdeki arkadaş tvye ATV LAUNCHER kurulu olduğunu görüp buradan servis sonrası gelen tvy play store girdiğimi söyledim ve ATV launcher ın fotosunu çekti.

Ben tvye ATV launcher yükleyip play store girip uygulama yüklediğim için kullanıcı hatası derler mi ?

Yasal düzenlemelere göre bir ürün ilk 6 ay içersinde arıza yaparsa üründe ayıp var sayılıyor seçimlilik (para iadesi, bir üst model değişim, yenileme )haklarımız mevcut (6aydan sonra ise 3kez garantiye giderse de aynı durum söz konusu)

ama sunny seçimlilik hakları için 6 kez garantiye gitmesi lazım demekte

Şuan garantide olan tvye bunu yazmışlar

Tespit Edilen Durumlar/Hatalar
  • İŞLEMCİ ARIZALI
  • YAZILIM SORUNLU
  • YAZILIM SORUNLU
Hi-level sunny üretim olan tv mi VESTEL üretim olan ile değişim yapabilir miyim ?

TV garantisi bittiği zaman sorunlar devam ederse ne yapcam ben ?

Vestel üretim olanlar IPS panel mi ?

Neden Sunny adam akıllı yazılım yapıp tv lere göndermiyor ? (Playstore neden gizleniyor)(Tv kanal sırası)(kendi kendine açılıp kapanma)(uygulamadan atma)

Seçimlilik haklarımı kullanmam için satıcıyı aramam gerekmiş (A101) oda Yetkili servise yetkili servis Tüketici hakem heyetine başvur demekte (En az 6 ay )

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Adem Helvacı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
yüklenen uygulamanın garanti dışı bırakacağını zannetmiyorum

para iadesi alırsanız vestel üretimli cihaz alabilirsiniz.

panel bilgisi seri no ile net olur

lisanlı olmadığı için play store gisleniyor olabilir

hakem heyetine baş vurup para iadesi talep edin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
yüklenen uygulamanın garanti dışı bırakacağını zannetmiyorum
Biraz firmada bu işlerden anlayan birisi varsa, yazılıma müdahale edildiğini bahane edebilir.

Neden Sunny adam akıllı yazılım yapıp tv lere göndermiyor ? (Playstore neden gizleniyor)(Tv kanal sırası)(kendi kendine açılıp kapanma)(uygulamadan atma)

Vestel gibi işin mühendisliğine ağırlık vermediği için. Vestel'de mükemmel TV üretmiyor ama, hiç yoktan ürettiği ürünü biliyor.
Sunny, Awox gibi firmalar daha çok işin montajına bakıyor. Mühendislik tarafları eksik.

Bu tür üretimler aldığınızda nitelik gerektiren konularda pek bir beklentiye girmemeniz lazım.
Görüntü performansı, yazılım kalitesi vs.

Bu tür üretimler sadece çalışsın yeter mantığı ile yapılır. Hitap ettiği müşteri de alıp izleyeyim mantığıyla yaklaşan insanlar olmalı.
Kimseyi küçümsediğimizden değil tabi ki, yapılan işin niteliği & özeni ortada olduğu için böyle söylüyoruz.

Beklentiler ve bütçe uymuyorsa, TV'yi panel olarak kullanıp, smart işlerini Mi-Box gibi harici kutulara yaptırabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt