Hi-Level 50HL520 Televizyonumda PS3&PS4 HDMI Sorunu

J Çevrimdışı

JKalen

Yeni Üye
27 Nis 2020
1
27
İyi forumlar Abilerim

Evimde Hi-Level 50HL520 Model Tv kullanıyorum. Oyun konsollarından HDMI' a bir türlü görüntü atmıyor. İlk aldığım zamanlarda sorunsuz bir şekilde kullanabiliyordum. Şu aralar ne PS3 Ne de PS4 'ten HDMI ile görüntü alamıyorum. Salonumda Vestel var ondan bir sorun yok sapasağlam alıyorum kendi televizyonumda Kırmızı-Sarı-Beyaz Komponenten görüntü alıyorum ama hdmi'dan görüntü alamıyorum. Yardımcı olabilecek biri var mıdır ?

F Çevrimdışı

Ferhat6087

Yeni Üye
29 Eki 2020
4
37
Hemen deniyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca 3 tane sağlam hdmı kablosu var. Sadece birin de görüntü geliyor. Fakat gelen görüntü belirli aralıklarla gidip geliyor. Ekran kararıyor sinyal gidiyor birkaç saniye sonra tekrar geliyor.

Protokol sorunu olabilir.
İki cihazı da kapatın ve fişten çekin.
Sonra HDMI kablosunu takın iki tarafa ve cihazları aynı anda açın.
Yine olmadı.
Protokol sorunu olabilir.
İki cihazı da kapatın ve fişten çekin.
Sonra HDMI kablosunu takın iki tarafa ve cihazları aynı anda açın.
JKalen isimli kullanıcıya ulaşabilirmiyiz acaba

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sorunu çözebildiniz mi. Aynı sorunu bizde yaşıyoruz
Farklı bir cihaz ile mesela uydu alıcısı veya laptop v.s ile denendi mi tv nin hdmi girişi ,ayrıca cihazların çıkışı tv hdmi için uygunmu (mesela pal-ntsc ve 1080i - 1080p olayı gibi) ,bunları denemekte fayd var :ok

F Çevrimdışı

Ferhat6087

Yeni Üye
29 Eki 2020
4
37
Burası dışında yok ne yazık ki.
Konsol başka cihazda görüntü veriyor mu?
Kablonun özelliği değil, tellerinin kalınlığı ve yalıtımı önemli.
Konsol başka cihazda gayet normal görüntü veriyor. Ayrıca 2 tane pes 3 konsol var ikiside başka tv de aynı kablolarla görüntü sorunsuz veriyor. Bizim tv ye taktığımızda her 15/20 saniyede bir görüntü gidip geliyor

Farklı bir cihaz ile mesela uydu alıcısı veya laptop v.s ile denendi mi tv nin hdmi girişi ,ayrıca cihazların çıkışı tv hdmi için uygunmu (mesela pal-ntsc ve 1080i - 1080p olayı gibi) ,bunları denemekte fayd var :ok
Konsol başka cihazda gayet normal görüntü veriyor. Ayrıca 2 tane pes 3 konsol var ikiside başka tv de aynı kablolarla görüntü sorunsuz veriyor. Bizim tv ye taktığımızda her 15/20 saniyede bir görüntü gidip geliyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kaynak menüsünden HDMI portunu gelişmiş moduna aldınız mı?
Mesele başka TV değil, başka kablo ile denemeniz.
Veya başka bir cihazı bu TV o kablolar ile bağlayın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt