HI LEVEL 17 MB 140

H Çevrimdışı

hakan685

Yeni Üye
3 Eyl 2020
3
32
ARKADAŞLAR VESTEL ÜRÜNÜ HI LEVEL YAZILIM GİTTİ VE BURDAN YÜKLEDİM EKRAN TERS ŞUANDA PANEL YAZILIMINI BULAMIYORUM YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ???

WhatsApp-Image-2021-01-24-at-02.07.15.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

H Çevrimdışı

hakan685

Yeni Üye
3 Eyl 2020
3
32
jacabojacabo Çevrimdışı

jacabojacabo

Aktif Üye
18 May 2019
267
49
linkteki full yazılımı içi boş flash belleğe klasör içindeki boş flash belleğe klasörsüz olarak mb140.bin-mb140_mboot.bin-usb_auto_update_G9 üç dosyayı kopyalayıp flash belleği tv nin usb porta takın.kumanda üzerinden ok tuşuna basılı tutarak tvnin enerji kablosunu prize takın bekleme ışığı hızlı yanıp sönmeye başladığında kumanda üzerindeki ok tuşu bırakın tv yazılımı yükledikten sonra açılır veya bekleme ışığı sabit yanarsa kumanda dan on yapın tv ilk kurum gelir kurulumunu yaparsınız
linkteki panel dosyasını içi boş flash belleğin içerisine pq klasörü kopyalayın kumanda üzerinden menü 4725 yapıp servis menüye giriş yapıp en altta usb operation üzerine gelip ok leyin 1.5 saniyelik içinde yükler ve tv nin enerisini kesip tekrar enerji verin.
full yazılım link
panel pq yazılım link

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hakan685

Yeni Üye
3 Eyl 2020
3
32
linkteki full yazılımı içi boş flash belleğe klasör içindeki boş flash belleğe klasörsüz olarak mb140.bin-mb140_mboot.bin-usb_auto_update_G9 üç dosyayı kopyalayıp flash belleği tv nin usb porta takın.kumanda üzerinden ok tuşuna basılı tutarak tvnin enerji kablosunu prize takın bekleme ışığı hızlı yanıp sönmeye başladığında kumanda üzerindeki ok tuşu bırakın tv yazılımı yükledikten sonra açılır veya bekleme ışığı sabit yanarsa kumanda dan on yapın tv ilk kurum gelir kurulumunu yaparsınız
linkteki panel dosyasını içi boş flash belleğin içerisine pq klasörü kopyalayın kumanda üzerinden menü 4725 yapıp servis menüye giriş yapıp en altta usb operation üzerine gelip ok leyin 1.5 saniyelik içinde yükler ve tv nin enerisini kesip tekrar enerji verin.
full yazılım link
panel pq yazılım link
full yazılım link
panel pq yazılım link
ÇOK TEŞEKKÜRLER AYLARDIR BUNA UĞRAŞTIM AMA ŞİMDİ OLDU TEŞEKKÜLER TEKRARDAN

T Çevrimdışı

tetikmen

Yeni Üye
24 Ocak 2021
6
38
full yazılım link
panel pq yazılım link
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

merhaba benim tv de 49 hl 550 yükleme yaptım ama tv açılınca beyaz sarı kırmızı mavi şeklinde ekranlar geliyor ama tv açılmıyor neler yapmalıyım

jacabojacabo Çevrimdışı

jacabojacabo

Aktif Üye
18 May 2019
267
49

merhaba benim tv de 49 hl 550 yükleme yaptım ama tv açılınca beyaz sarı kırmızı mavi şeklinde ekranlar geliyor ama tv açılmıyor neler yapmalıyım
tv de rgb döngü yapyorsa panel test moduna girmiş.panel ile mainboard bağlı lvds kablosunu deneyin.lvd kablosunu çıkartıp uçlarını temizleyip deneyin.bazen lvds söketi mainboard a bazen tam takılmamış olabilirde.eğer test modundan bu şekilde çıkmazsa panel ve ya panel üzerindeki pcb kartta sorun olabilir.sizin sorun yazılımsal değil.isterseniz verdiğim full yazılımı yükleyip deneyebilirsinizde

T Çevrimdışı

tetikmen

Yeni Üye
24 Ocak 2021
6
38
tv de rgb döngü yapyorsa panel test moduna girmiş.panel ile mainboard bağlı lvds kablosunu deneyin.lvd kablosunu çıkartıp uçlarını temizleyip deneyin.bazen lvds söketi mainboard a bazen tam takılmamış olabilirde.eğer test modundan bu şekilde çıkmazsa panel ve ya panel üzerindeki pcb kartta sorun olabilir.sizin sorun yazılımsal değil.isterseniz verdiğim full yazılımı yükleyip deneyebilirsinizde
sanırsam benim hatamdan oldu forumdaki 28011389_MB140_VPAZ_SPLINTER_V03820_SVN_247435_.xls yazılımını dediğiniz gibi yükledim ekranda beyaz sarı yeşil gibi döngüler çıktı

sanırsam benim hatamdan oldu forumdaki 28011389_MB140_VPAZ_SPLINTER_V03820_SVN_247435_.xls yazılımını dediğiniz gibi yükledim ekranda beyaz sarı yeşil gibi döngüler çıktı
sizin verdiğiniz full yazılımı yüklemeye çalışıyorum ama o da yüklenmiyor şimdi

bu konuda başka neler yapabilirim. şuan tv de döngüler devam ediyor

Son düzenleme:
jacabojacabo Çevrimdışı

jacabojacabo

Aktif Üye
18 May 2019
267
49

HEMEN YAZILIM ALMAZ BAZEN İLK DENEMEDE VEYA 3 İLA 5 SEFER DENEMEDE ALIR.SİZ DEDİĞİM GİBİ ÖNCE PANEL İLE MAİNBOARD ARASI BAĞLI LVDS KABLOSUNU KONTROL EDİN.EĞER TV GARANTİ KAPSAMDAYSA YETKİLİ SERVİSE MÜRACAT EDİN.TV NİN ARKA KAPAK SERİNO BARKOT RESMİNİ EKLEYİN
SİZİN TVDE 17MB82 TAKILI OLABİLİRDE

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tetikmen

Yeni Üye
24 Ocak 2021
6
38
HEMEN YAZILIM ALMAZ BAZEN İLK DENEMEDE VEYA 3 İLA 5 SEFER DENEMEDE ALIR.SİZ DEDİĞİM GİBİ ÖNCE PANEL İLE MAİNBOARD ARASI BAĞLI LVDS KABLOSUNU KONTROL EDİN.EĞER TV GARANTİ KAPSAMDAYSA YETKİLİ SERVİSE MÜRACAT EDİN
pANEL İLE MAİNBOARD ARASI BAĞLI LVDS KABLOSUNU nasıl kontrol edeceğim peki

T Çevrimdışı

tetikmen

Yeni Üye
24 Ocak 2021
6
38
HEMEN YAZILIM ALMAZ BAZEN İLK DENEMEDE VEYA 3 İLA 5 SEFER DENEMEDE ALIR.SİZ DEDİĞİM GİBİ ÖNCE PANEL İLE MAİNBOARD ARASI BAĞLI LVDS KABLOSUNU KONTROL EDİN.EĞER TV GARANTİ KAPSAMDAYSA YETKİLİ SERVİSE MÜRACAT EDİN.TV NİN ARKA KAPAK SERİNO BARKOT RESMİNİ EKLEYİN
SİZİN TVDE 17MB82 TAKILI OLABİLİRDE

SİZ TVNİN KAPAKTAKİ SERİ NO ETİKETİN RESMİNİ Bİ YÜKLEYİN

IMG_20210124_122035.jpg

jacabojacabo Çevrimdışı

jacabojacabo

Aktif Üye
18 May 2019
267
49

yazılım atıldıktan sonra olduysa bu iki yazılımı deneyin sandix flash bellek ile deneyin.flash bellek içi boş olacak klasörsüz olarak klasör içindeki yazılım dosyalarını flash belleğe kopyalayın.ekteki resimde lvds söketi işaretli
MB140 YAZILIM LİNK
43İNÇ MB140 FULL YAZILIM LİNK
26083.jpg

T Çevrimdışı

tetikmen

Yeni Üye
24 Ocak 2021
6
38
yazılım atıldıktan sonra olduysa bu iki yazılımı deneyin sandix flash bellek ile deneyin.flash bellek içi boş olacak klasörsüz olarak klasör içindeki yazılım dosyalarını flash belleğe kopyalayın.ekteki resimde lvds söketi işaretli
MB140 YAZILIM LİNK
43İNÇ MB140 FULL YAZILIM LİNK
26083.jpg
bu yazılımları ayrı ayrı mı deneyeyim

bu yazılımları ayrı ayrı mı dene

bu yazılımları ayrı ayrı mı deneyeyim
bire tv yi mi sökmem mi lazım anlamadım lvds soketi için

Geri
Üst Alt