Hermetik Kombi - Oda Termostatı - Kazan Sıcaklığı ?

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Yeni taşındığım evde "Beko BK 20 EKT M Hermetik Kombi" ile "Siemens RAA21 Elektromekanik Oda Termostatı" var. Oda termostatını 21-22 derecede tutuyorum. Oda termostatı salonda takılı. Fakat kazan sıcaklığını kaç yapmalıyım? Yoğuşmalı kombilerde 55 derece üzerine çıkılmaması öneriliyor. Fakat bu kombi hermetik ve bazı yerlerde oda termostatıyla beraber 75-80 derecelerde çalıştırılması önerilmiş. Benim kazan sıcaklığım şuan 50 derecede ayarlı. Tecrübeli ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum kazan sıcaklığı kaç olmalı?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Yıllarca havanın durumuna göre 50-55 derece arasında kullandım.Ariston marka kombi ve general marka oda termostatı ile.Çok ekonomik şekilde ısındım.Şuan merkezi var.

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
Dostum bende ariston alteas one x serisi var.
Dış ısı sensörü ve iç oda termostati var.
Dışarısı 5 6 derece iken bile kazan sıcaklığı otomatik ayarlı olduğunda 50 55 i geçirmiyor ve çok eko isiniyorum ama benimki yoğuşmalı model.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Kazan sicakligi suyun sicakligini ayarlar eviniz daha cabuk isinir ayarladiginiz dereceye daha cabuk ulasir fakat

Araba ile 90km hiz ile 100km yol yapmak var
180km ile yol yapmak var tam olarak olmasada benzer seye geliyor hemen hemen

Atiyorum 22 dereceye ayarladiniz 21 e dustu tam gaz 22 ye gelene kadar gaza basicak sonra duracak 50 55 60 ideal bencede 80 de kullanan gormedim ben daha once tabi petekleriniz ufak degilse ufaksa dediginiz sicakliklar olabilir odaya gore petek ufak kaliyorsa tabiki isitmaz isinmanin yolu dereceyi yukseltmek olur
Yeterli isiyi kendiniz belirleyin kademeli olarak gunluk ayarlayin petekleriniz ufak degilse 55 ten badlayin denemeye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt