Hepsiburada Özgül Bütik Ürün İadesi

D Çevrimdışı

dgncnyldrm58

Yeni Üye
1 Şub 2022
8
30
Merhaba, Dün aldığım 7,150 tl değerindeki laptop piyasa koşullarında az rastlanan bir fiyat ile satın aldım. Satıcı Özgül Bütik. Ertesi gün ürün tedarik sorunu nedeniyle para iadesi yapacaklarını mesaj yoluyla ilettiler. Ben burda nasıl bir yol izlemeliyim ? piyasada 15.000 tl olan bu laptop için para iadesi almak istemem. Daha detaylı yardım etmek isteyenler için ****** adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Şampuan ve saç maşası satan adamdan o parayı verip laptop almanız enteresan olmuş. Puanıda oldukça düşük. Paranızı kurtardığınıza sevinin bence. Bu gibi durumlarda çok yaptırım olmadığını biliyorum. Fiyat hatası,stok hatası gibi kendilerini savunacaklardır.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
bu işin üzerine gitsek , tüketici hakları bize bir şeyler kazandırır mı ? yoksa zaman kaybı mı?

Bir ürünü bu piyasada yarı fiyatından da aşağı kim satar. O kadar aklı kıt insan zaten bir işletme açamaz. Yine şanslıymışsınız ki bir notebook kutusundan salatalık çıkmamış. Tüketici hakları yarı fiyatından da aşağıya bir ürünü sizce size kazandırabilir mi.

D Çevrimdışı

dgncnyldrm58

Yeni Üye
1 Şub 2022
8
30
17f380a31245d7fc3.png

fiyat bilgisi yanlış girilmiş diye açıklama yaptılar. yapacak bişey yokmuş. yasal haklarınız saklıdır dediler. özür dilediler. bu kadar

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,244
62
Paranızı kurtarırsanız şükredin.Bu zamanda böyle yerlerden uzak durmak gerekiyor.Çoğunluğu hile dolap peşinde,kanun filan da dinlemiyorlar aman dikkat arkadaşlar. :ok

D Çevrimdışı

dgncnyldrm58

Yeni Üye
1 Şub 2022
8
30
Sonuçta bu bir ticaret. kar etmekte var zarar etmekte. satıcı oraya fiyat bilgisi ve stok adedi giriyor. bizler alıyoruz. bu bir hata olsa 1 saat bilemedin 2 saatte farkedilir. Ama 1 gün geçmiş bütün siparişleri iptal ediyor. Satışa çıktıktan 1 saat sonra stok bitiyor. daha sonra tekrar stok açılıyor. Ben bir hinlik seziyorum. Belki alacak adam dolar altın bozdu aldı. Şimdi bu zararı kim karşılıyor ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Şimdi bu zararı kim karşılıyor ?
Hiç kimse

Çünkü yönetmeliğin altyapısı buna uygun değil.
Çünkü yönetmeliğin hazırlandığı dönemde bunlar öngörülememiş.
Çünkü yönetmelik neredeyse 2012 2013 yıllarından beri tasarlanan ve 2014 Mayıs ayında yürürlüğe giren bir kanuna dayanıyor ve günümüze uygun değil.
Çünkü vatandaş sadece başı sıkışınca bu konulara duyarlılık gösterdiği için TBMM Dilekçe komisyonuna sunduğumuz dilekçe bile 200 imzayı aylar sonra zar zor geçiyor vs vs

Şu Video 5 aydır yayında ama 1700 kişi ilgi göstermiş sadece.

Halbuki birisi çıkıp ossursa ve üstüne bir de komik müzik eklese milyon kere izleniyor.

Yani benim anladığım kadarı ile vatandaş Tüketici Kanunu ile ilgili mevcut durumdan gayet memnun, o yüzden bir gelişme olması da zor.

D Çevrimdışı

dgncnyldrm58

Yeni Üye
1 Şub 2022
8
30
hocam selamlar öncelikle sizlerin takipçisiyim. bu dilekçeye imza atanlardan biriyim. Söylediklerinizde çok haklısınız. Malesef vatandaş kendi başına gelince anca ses çıkarmaya başlıyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam selamlar öncelikle sizlerin takipçisiyim. bu dilekçeye imza atanlardan biriyim. Söylediklerinizde çok haklısınız. Malesef vatandaş kendi başına gelince anca ses çıkarmaya başlıyor.
Yılmadım ama eskisi kadar da üstünde durmuyorum.
Dünkü toplantıda umut kırpıntıları oldu, Halka duyurmuyorum ancak küçük küçük de olsa güzel gelişmeler var ve biraz da olacak ancak halen istediğim şekilde bir etki sağlayabilmiş değiliz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
17f380a31245d7fc3.png

fiyat bilgisi yanlış girilmiş diye açıklama yaptılar. yapacak bişey yokmuş. yasal haklarınız saklıdır dediler. özür dilediler. bu kadar
Genelde internetten satışa yeni başlayanların yaptığı bir taktik bu benim bildiğim.
Kimsenin günahını almak değil niyetim ama.
Üretici sitesi ile başka site arasında %50 ye varan bir fiyat farkı varsa, ortada öyle bir ürün yoktur bilginiz olsun.

Koca koca franchise firmalar bile milletten sipariş toplayıp iptal edebiliyor.
Yasada muhtemelen fena bir açık var.

Geri
Üst Alt