Hepsiburada Kredi oyununa gelmeyin

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Öylesine siteleri dolaşıyordum şimdi, baktım ilgili sitede , alışverişte yeni dönem falan 48 ay kredi ile ürününüzü alın, diye mesajlar.

Dur yahu dedim bakayım, sigorta vs masraf yok yazmış. Hemen bir televizyon seçtim sepete ekledim ilerle , ilerle ürün fiyatı 3899 Tl, 49PUS7503. seçeneklerde, alışveriş kredisi var, bastım sonuç; 4 taksite bile, 200 Tl faiz koyuyor. Yahu zaten kredi kartı ile faizsiz, 6 taksit alınıyor. Bu neyin kafası.

Şimdi bu konuyu neden açtım. Biliyorsunuz, önceleri kredi kartına her türlü (hemen hemen) ürün taksitlendirilebiliyordu. Fakat ismi ülkece malum şirket sahibi başta olmak üzere gitti, hükümeti sıkıştırdı, allem etti kullem etti, karşılıklı çıkar ilişkisi falan, ne yapıp etti bu taksit olayını sınırlandırdı ve bazı ürünlerde kaldırdı. Yurtdışı gümrük sınırı da bu şahısların başı çekmesiyle düşürülmüştür, bu da bir dip not kalsın.

E şimdi bu taksit sınırı banka kredisi ile delinmiyor mu sitelerde. Bireysel kredi de çeker diyeceksiniz ama, bunun kolay olması münaebetiyle, durum farklı.

Hem hükümete, hem de ilgili malum şirket sahiplerine sinir oldum gece gece paylaşayım dedim.:polis

İşin özü; Hükümet, bankalar, şirket sahipleri el ele, yolunacak kaz arıyor, tabi kaz kaldıysa. Özellikle bu bankalara DUR diyecek biri yok mu memlekette.

kredi-png.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Bu Ulkede Banklara artik Kimse Dur Diyemez
Merkez Bankasinin Hamlelerini Bile
Tinlamiyorlar artik
Aksine merkez bankasina baski kurup
Faizleri yukseltme cabasi icindeler

Dipnot: Yabancilari bankaciliktaki payi %44.5

B Çevrimdışı

Bjenige

Yeni Üye
4 May 2018
30
34
Bu başımızdakiler gitmeye gidecekler bu seçimde ama gelen yeni yönetimin işi fazlasıyla zor olacak. Bu kurulan berbat düzenin normale çevirilmesi ve ekonomiye tekrar can verilmesi bir hayli zor olacak. Ama bunlarla gitmekte olduğumuz o sonu görmektense ülkenin tekrar kalkınması için gereken çabayı ve fedakarlığı göstermeyi yeğlerim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu başımızdakiler gitmeye gidecekler bu seçimde ama gelen yeni yönetimin işi fazlasıyla zor olacak. Bu kurulan berbat düzenin normale çevirilmesi ve ekonomiye tekrar can verilmesi bir hayli zor olacak. Ama bunlarla gitmekte olduğumuz o sonu görmektense ülkenin tekrar kalkınması için gereken çabayı ve fedakarlığı göstermeyi yeğlerim.

Zararın neresinden dönülürse kârdır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt