Hepsiburada firması beni mağdur etti

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Sevgili Adem hocam bu konuda sizin yardımınıza ihtiyacım var . Olayı kısaca size şu şekilde anlatayım . 29.11.2021 tarihinde Hepsiburada firmasından satıcının hepsiburada olduğu Zyxel VMG3625-T50B AC1200Mbps Vdsl/adsl Fiber Modem/router ürünü 539 tl'ye satın aldık.

18e116aa405eae224.jpg

Firma ertesi gün ürünü kargoladı. 2 gün sonra kargo takibinden kontrol ettiğimde ürün dağıtıma çıkmış olarak görünüyordu. Akşam saattlerinde Hepsijet kargo firmasını aradım ürünün ne zaman teslim edileceğini sordum. Kendileri siz ürünü iptal etmişsiniz hepsiburada ile görüşün dedi. Daha sonra hepsiburada firmasını aradım. Telefonu açan yetkili ürünü siz sabah 07.50 de iade etmişsiniz dedi . Bende kendilerine öyle bişey olmadığını söyledim. Ben şimdi işleminizi onaylıyorum kargo firması size teslim edecek dedi ve telefonu kapattı. Tekrar hepsijet kargosunu aradım . Bize öyle bir bilgi verilmedi dendi. Bu şekilde 3-4 kez telefon trafiği yaşandı. En sonra görüştüğüm yetkili diğer müşteri temsilcilerinden daha yetkili olduğunu söyledi ve iptal işleminin benim yapmadığımı hepsiburadanın kendi yaptığını fakat neden yaptığını bilmediğini söyledi. Ürün iptal olduğu için para iadesi yapılacak . Ürünü yeniden satın almanız gerek dedi telefonu kapattı . Tüm bunlar bittikten sonra ürünü yeniden satın almak için sayfayı açtığımda gördüm ki ürünün fiyatı 800 tl olmuş.

Ben ürünü satın aldıktan 2 gün sonra fiyatı 539 liradan 800 liraya çıkmış. Olayın iç yüzünü şimdi anladım. 2 gündür işyerimde internet yok ve elimde bir modem de yok üstelik 539 liraya aldığım modemi firma iptal edip şimdi bana 800 tl ye al diyor. Kesinlikle ben para iadesi istemiyorum.Türkiyenin en büyük alışveriş sitesi daha geçenlerde Amerikada faaliyete başlayan firma bu değil miydi ? ama görüyorum ki 260 liranın peşine düşmüş.Hepsiburada firması beni bir çok yönden mağdur etti
A Adem Helvacı

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Sen iade talep etmeden nasıl iade olmuş enteresan, heralde bi karışıklık olmuştur diye düşünüyorum. Bana kalırda hiç uğraşıp strese girme ürün geri gidince iade alırsın, turkcell pasajda 549 tl den satılıyor aynı modem istersen değerlendir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Üzüldüm şimdi bende modem ile ilgili deneyim yazarsınız diye bekliyorum fiyatlar birden artıyor bende turknetten alacaktım aynı modemi turknet 1 gunde 100 TL zam yapmış
Gittim 2 ikinci el vmg8623 modelini 350 TL ye aldım

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu modem bu ara çok tutuldu herkes bunu alıyor talep çok üstüne birde $ fırlayınca fiyatlar arttı HB kurumsallıktan uzak bir firma mediven altı gibi çalışıyor dağıtıma çıkan ürün nasıl geri çekilir akıl alır gibi deği böyle adilik olmaz çözüm bile üretemiyorlar çok yazık ülkenin geldiği duruma bak.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Amerika'da halka arz fiyatı 12.75 dolar güncel hisse fiyatı 2.40 dolar. Yatırımcıların dava açtığı haberleri var halka arz öncesi yanıltıldıkları iddiası ile. Söze gerek yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Klasik iptal hikayesi. Türkiye'de bir çok firmada yaşanıyor.
Sağlam cezalar uygulanmadığı müddetçe bu yaşanmaya devam edecek maalesef.
Turkcell Pasaj'dan almanızı da ayrıca tavsiye etmem.
Kendileri ile bir tecrübem olmadı tabi ama güvenilir bulmuyorum.

Amazon.com.tr'den bir ürün alın derim.
Satıcısı Amazon olan.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam vereceğim link deki ikinci el modemi yedek modem olarak alın bağlantı kopması yok wifi menzili yüksek kaliteli bağlantı
Sizi üzmez ben bu modemden çok memnun kaldım şimdi yedek modem olarak tutuyorum herzaman yedek modeminiz olmalı
Ne olur ne olmaz diye ben ADSL Kullanırken de yedek modemim vardı kenarda yedek modem şart olumsuz durumlarda çok işe yarıyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Klasik iptal hikayesi. Türkiye'de bir çok firmada yaşanıyor.
Sağlam cezalar uygulanmadığı müddetçe bu yaşanmaya devam edecek maalesef.
Turkcell Pasaj'dan almanızı da ayrıca tavsiye etmem.
Kendileri ile bir tecrübem olmadı tabi ama güvenilir bulmuyorum.

Amazon.com.tr'den bir ürün alın derim.
Satıcısı Amazon olan.
Malesef bu modemde satıcı Amazon olan satış yok, ama Amazon'da bu ürün satılıyor Navas Teknoloji tarafından, fiyatı 677 TL. Turkcell'dede ürünün satıcısı Navas Teknoloji orada 549 TL den satıyor. Siteler farklı satıcı aynı firma.

Gönül ister herşeyi Amazon satışlı alalım ama işte bütçe meselesi, herkes alamıyor. Malesef birşey alırken en uygun fiyatını aramak zorunda kalıyoruz, yani bir araştırma yapmayıp Amazon'da varmış satıcıda Amazon alıp geçeyim diyemiyor bazılarımız.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Yakın zamanda söz konusu durum Amazon da benim de başıma geldi

Ben iptal etmeden sipariş edildi ve para iadesi yapıldı

Aracının değilde satıcı firmaların iş güzarlığı ama bunlara yaptırım uygulayamıyorlar sıkıntı ordan kaynaklı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Malesef bu modemde satıcı Amazon olan satış yok, ama Amazon'da bu ürün satılıyor Navas Teknoloji tarafından, fiyatı 677 TL. Turkcell'dede ürünün satıcısı Navas Teknoloji orada 549 TL den satıyor. Siteler farklı satıcı aynı firma.

Gönül ister herşeyi Amazon satışlı alalım ama işte bütçe meselesi, herkes alamıyor. Malesef birşey alırken en uygun fiyatını aramak zorunda kalıyoruz, yani bir araştırma yapmayıp Amazon'da varmış satıcıda Amazon alıp geçeyim diyemiyor bazılarımız.

Ben de fark ettim, en azından iade kolay olsun diye Amazon'u söyledim.
Genelde ikiletmiyorlar, o konuda seviyorum kendilerini.
Modemler ilgi alanım olmadığı için hangisi iyi hangisi kötü bilmiyorum.
Birkaç ay sonra taahhüt bitince ben de modem alabilirim bakalım, o zaman araştırırız ne var ne yok diye.
O fiyata yakın birkaç modelin yorumlara baktım da, memnun olmayanlar olduğu için şunlara bakın diye tavsiye vermedim.

Güzel routerlar veya fiber modemler var ama işin içine DSL girince orada bir bilgim yok maalesef.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ben de fark ettim, en azından iade kolay olsun diye Amazon'u söyledim.
Genelde ikiletmiyorlar, o konuda seviyorum kendilerini.
Modemler ilgi alanım olmadığı için hangisi iyi hangisi kötü bilmiyorum.
Birkaç ay sonra taahhüt bitince ben de modem alabilirim bakalım, o zaman araştırırız ne var ne yok diye.
O fiyata yakın birkaç modelin yorumlara baktım da, memnun olmayanlar olduğu için şunlara bakın diye tavsiye vermedim.

Güzel routerlar veya fiber modemler var ama işin içine DSL girince orada bir bilgim yok maalesef.
Benim de ilk tercihin hep Amazon oluyor, Amazon satıcılı tabiki. Hatta arada bariz fark yoksa Amazon daha pahalı olsa bile, yine Amazon satıcılı alıyorum. En azından başım ağrımayacak onu biliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Benim de ilk tercihin hep Amazon oluyor, Amazon satıcılı tabiki. Hatta arada bariz fark yoksa Amazon daha pahalı olsa bile, yine Amazon satıcılı alıyorum. En azından başım ağrımayacak onu biliyorum.
Amazon satıcılı olmayınca da Amazon yine mağdur etmiyor sanırım ama henüz tam tecrübem olmadı.
Sadece yazılım lisansı alıp iade etmiştim çalışmadığı için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri