Hepinize on puanlık uzman sorusu

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Ben farklı sorular sorayım.

*Fatih Terim ile Albayrak 6 günde nasıl iyileşti?
*İyileştiyse, tedavi yöntemi neden açıklanmıyor?
*İyileşme olmadıysa, nasıl taburcu edildi?

* * *

Bütün bunlar tiyatro mu?

:cigara

Büyük ihtimalle çinden gelen ilaç favipiravir ile iyileşti.Duyumlara göre pahalı olan bu ilaç gorgor dediğimiz önemli insanlara ve durumu kötü olan eser sayıdaki yoğun bakım hastasına deneysel amaçlı veriliyormuş.

Tam iyileşmemiş semptomlar ı azaldığı için evine gönderilip enfeksiyon riski azaltılmış evde karantina daymış.Testi halen pozitif çıkıyormuş.

Evine gönderilmesi tamamen enfeksiyon riski azaltılması amaçlı ,diğer hastalara da aynısı yapılıyor.Hatta pozitif çıkıp semptom göstermeyen hastalar da evde takip ediliyor.Hastanelerde semptom göstermeyen kişilere yer yok mantıklı olarak.

Basri Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
yerimi bilmem ama bence çin gerçekleri çok saklıyor geçen yabancı bir basın kuruluşunda (yanlış hatırlamıyorsam newyork times) çinde yaklaşık olarak 21 milyon cep hattının kullanımdan kaldırıldığıyla ilgili bir haber vardı. çinde bizdeki tc nosu gibidir tel hatları, kafanıza göre gidip numara alamazsınız. gerçi çin bu numaraların yabancı çalışanlara ait olduğunu açıkladı ama yine bu açıklama pek inandırıcı bulunmadı. yinede açıklama doğru olsa ve tüm bu hatların sadece yüzde onu çinlilere ait olsa bile korkuç bir rakkam

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
yerimi bilmem ama bence çin gerçekleri çok saklıyor geçen yabancı bir basın kuruluşunda (yanlış hatırlamıyorsam newyork times) çinde yaklaşık olarak 21 milyon cep hattının kullanımdan kaldırıldığıyla ilgili bir haber vardı. çinde bizdeki tc nosu gibidir tel hatları, kafanıza göre gidip numara alamazsınız. gerçi çin bu numaraların yabancı çalışanlara ait olduğunu açıkladı ama yine bu açıklama pek inandırıcı bulunmadı. yinede açıklama doğru olsa ve tüm bu hatların sadece yüzde onu çinlilere ait olsa bile korkuç bir rakkam

21 milyon korona dan dolayı ölü mü oldu demek istiyorsun uz?İmkansız değil ama bunca teknolojik haberleşme nin kolay olduğu yerde bu çok zor.Az önce mezarlıklar müdürlüğünden bir yakının çektiği resim geldi ölen kişilerin gömüldüğü yer le ilgili , sayıları ,nasıl gömüldükleri açıkca görülüyor.

Basri Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
21 milyon korona dan dolayı ölü mü oldu demek istiyorsun uz?İmkansız değil ama bunca teknolojik haberleşme nin kolay olduğu yerde bu çok zor.Az önce mezarlıklar müdürlüğünden bir yakının çektiği resim geldi ölen kişilerin gömüldüğü yer le ilgili , sayıları ,nasıl gömüldükleri açıkca görülüyor.
ben demiyorum :)
bir amerkan gazetesi diyor ki eğer bunu yüzde onu bile doğru olsa gerisini siz düşünün ayrıca tramp eğer 200bin ölüyle bu işten kurtulursak büyük başarı kazanmış oluruz dedi daha dün

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
bir amerkan gazetesi diyor ki eğer bunu yüzde onu bile doğru olsa gerisini siz düşünün ayrıca tramp eğer 200bin ölüyle bu işten kurtulursak büyük başarı kazanmış oluruz dedi daha dün
o sayı artık 2 milyon oldu öyle duydum?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
kişisel düşüncem o ki, bu vebanın insanlığa bir ders olduğunu düşünüyorum. hani dünya bizim elimizde diyenler vardı ya neden çaresiz şimdi nerde?

YARATANIN KUDRETİ KARŞISINDA NE EKERSEN ONU BİÇERSİN TUZ İLE BUZA DÖNEN DÜNYAMIZIN SÖZDE EGEMEN GÜÇLERİ? Peki, ne oldu?

UZAYDAN HÜKMEDİYORUZ DİYEN HİPER GÜÇLER HANİ NE OLDU? gücünüz Şimdi nerde?

PARANIZ PULUNUZ VARDI DÜNYAYI YÖNETİYORDUNUZ? peki ne oldu dünya kan ağlıyor devanıza ihtiyaç var derman nerde?

TEKNOLOJİK AÇIDAN ATIP TUTARAK HER ŞEYE MUKTEDİRİZ DİYORDUNUZ? İnsanlık Per perişan hani ne oldu şifa nerde?

EVRENİN HÂKİMLERİ, PETROL DEVLERİ, EKONOMİ LİDERLERİ, TEKNOLOJİ DEHALARI, SİLAH GÜÇLERİ, HANİ HER ŞEYİ YAPABİLİRDİNİZ? Şimdi ne oldu hakimiyetiniz nerde?

GERÇEK ŞU Kİ ETİ, CANI, KANI, OLMAYAN GÖREMEDİĞİNİZ, DUYMADIĞINIZ, BİR BİLİNMEZ DAMLACIK HEPİNİZİ MAT ETMİŞTİR ASIL GÖRMENİZ GEREKEN TEK GERÇEK BU. KORONA YA KARŞI KUDRETİNİZ BU KADARDI, TAKKE DÜŞTÜ KEL AÇIKTA.

YÜCE ALLA HIM

KOCA EVRENDE MİNİK BİR DAMLACIK İLE ACZE DÜŞEN İNSANLIĞA YARDIMINI ESİRGEME DERSİMİZİ ALDIK SANA SIĞINDIK, RAHMAN VE RAHİM OLAN ELİMİZİ SANA AÇTIK

ÜLKEMİZİ MİLLETİMİZİ DEVLETİMİZİ BU ZOR ZAMANDA YALNIZ BIRAKMA ALLAH’HIM?

EYY MERHAMETİ SONSUZ RABBIM, TÜM DÜNYANIN ÇARESİZ KALDIĞI BU VİRÜSTEN DERZ ALACAĞIMIZ ŞEKİLDE DEVA VEREREK BU SALGINI YOK EYLE ALLAH’HIM?

fil den büyük karıncayı bilirsiniz sanırım.!!!

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
kişisel düşüncem o ki, bu vebanın insanlığa bir ders olduğunu düşünüyorum. hani dünya bizim elimizde diyenler vardı ya neden çaresiz şimdi nerde?

YARATANIN KUDRETİ KARŞISINDA NE EKERSEN ONU BİÇERSİN TUZ İLE BUZA DÖNEN DÜNYAMIZIN SÖZDE EGEMEN GÜÇLERİ? Peki, ne oldu?

UZAYDAN HÜKMEDİYORUZ DİYEN HİPER GÜÇLER HANİ NE OLDU? gücünüz Şimdi nerde?

PARANIZ PULUNUZ VARDI DÜNYAYI YÖNETİYORDUNUZ? peki ne oldu dünya kan ağlıyor devanıza ihtiyaç var derman nerde?

TEKNOLOJİK AÇIDAN ATIP TUTARAK HER ŞEYE MUKTEDİRİZ DİYORDUNUZ? İnsanlık Per perişan hani ne oldu şifa nerde?

EVRENİN HÂKİMLERİ, PETROL DEVLERİ, EKONOMİ LİDERLERİ, TEKNOLOJİ DEHALARI, SİLAH GÜÇLERİ, HANİ HER ŞEYİ YAPABİLİRDİNİZ? Şimdi ne oldu hakimiyetiniz nerde?

GERÇEK ŞU Kİ ETİ, CANI, KANI, OLMAYAN GÖREMEDİĞİNİZ, DUYMADIĞINIZ, BİR BİLİNMEZ DAMLACIK HEPİNİZİ MAT ETMİŞTİR ASIL GÖRMENİZ GEREKEN TEK GERÇEK BU. KORONA YA KARŞI KUDRETİNİZ BU KADARDI, TAKKE DÜŞTÜ KEL AÇIKTA.

YÜCE ALLA HIM

KOCA EVRENDE MİNİK BİR DAMLACIK İLE ACZE DÜŞEN İNSANLIĞA YARDIMINI ESİRGEME DERSİMİZİ ALDIK SANA SIĞINDIK, RAHMAN VE RAHİM OLAN ELİMİZİ SANA AÇTIK

ÜLKEMİZİ MİLLETİMİZİ DEVLETİMİZİ BU ZOR ZAMANDA YALNIZ BIRAKMA ALLAH’HIM?

EYY MERHAMETİ SONSUZ RABBIM, TÜM DÜNYANIN ÇARESİZ KALDIĞI BU VİRÜSTEN DERZ ALACAĞIMIZ ŞEKİLDE DEVA VEREREK BU SALGINI YOK EYLE ALLAH’HIM?

fil den büyük karıncayı bilirsiniz sanırım.!!!
bakan bile dedi dünya hep birlikte tek bir düşmanla savaşıyor diye.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559

Hocam tramp 1 ay önce dalga geçer gibi davranıyordu. 2 hafta önce bilinen kullanılan ilacı sanki yeni ilaç keşfedilmiş gibi duyurdu. Doğru söylediği bişey varsa oda son baktığımda 200 bin civarı test yapılmış 180 bin civarı pozitif var. Eğer test yaptıklarınin gözünden anlamiyorlarsa durumları gerçekten kötü. Ama oradaki doktorlar biz testi yaptık mi pozitifi buluruz diyorlarsa bilemem. Ve bu gidişle sağlık sistemi çökünce baş edemeyebilirler. O yüzden 200 bin ölümle atlatirsak çok iyi diyor. Bu kadar vaka varken İtalya gibi sistem çöker.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Üstü kapalı "biyolejik savaş" gibi bir şey. Hadi bende fikir jimnastiği yapayım :)
Çine bulaştırıldı (çünkü çok oluyordu çin),çin baktı başa çıkamayacak ,dünyaya yolladığı kargolar ile her ülkeye yaydı (aslında bayaa iyi film olur bu ,lisansını alsammı acaba :) )

Geri
Üst Alt