Heimlich Manevrası hayat kurtarır

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Heimlich manevrası, 1974 yılında, insanların solunum yolunun yemek ya da yabancı bir cisimle tıkanması sonucu boğulmalarını önlemek için Henry Heimlich'in keşfettiği çok değerli bir tekniktir.
Boğazına herhangi bir cisim kaçarak solunum yolu tıkanan bir bebek ya da çocuk için hayat kurtarıcı olan heimlich manevrası için hazırlanmış bir video..
hepinizin bir defa izlemesi gerekiyor diye düşündüm.
Hiç ihtiyacınız olmaması dileğiyle.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Kaburga kırıp akçiğerin çökmesine neden olmamak için dikkatli yapıması gerekir. Aslında zaman ayırıp ilkyardım konusunda eğitim almak en iyisi. Malum her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitim şart. Şarttan ziyade çok ama çok önemli. Hatta kendi hayatınızı kurtarmak için bile bilmeniz gerekebilir, merak edenler self hemlich diye aratsın ?

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Kaburga kırıp akçiğerin çökmesine neden olmamak için dikkatli yapıması gerekir. Aslında zaman ayırıp ilkyardım konusunda eğitim almak en iyisi. Malum her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitim şart. Şarttan ziyade çok ama çok önemli. Hatta kendi hayatınızı kurtarmak için bile bilmeniz gerekebilir, merak edenler self hemlich diye aratsın ?
Evet ilk yardım eğitimi çok önemli hatta gelişmişliğin en önemli göstergelerinden biridir bana göre.

Yalnız bu manevrada amaç kaburgalara bir baskı uygulamak değil diyaframa uygulanan baskı ile solunum yollarını açma esasına dayanır

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
güzel bir paylaşım olmuş son zamanlarda çok fazla haberlere çıkmaktadır, bilinçli insanlar bunu uygulayabilir ve uygulayıp çocuğu kurtardırlar.
herkesin izlemesi gerekir.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Toplumun geneli hayatı boyunca en az bir kez ilk yardım dersi görüyor ama uygulama alanı olmadığı için unutuluyor...

İlk öğretim seviyesinde haftada bir, uygulamalı ve eğlenceli şekilde öğretilmesi, çoğu kişinin aklında kalmasına neden olabilir.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Evet ilk yardım eğitimi çok önemli hatta gelişmişliğin en önemli göstergelerinden biridir bana göre.

Yalnız bu manevrada amaç kaburgalara bir baskı uygulamak değil diyaframa uygulanan baskı ile solunum yollarını açma esasına dayanır

Hocam nasıl yapıldığını bilmeyen, iyi niyetli ama paniğe kapılmış bir ayının eline düştüğümü düşündüm sadece :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri