HDMI tavsiyeniz ??

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
İyi günler ustalar ben icone ice 4k uydu cihaz kullanıyorum, televizyonumda hı level uhl 670 4k şimdi kullandığım hdmı kablo galiba çok dandik 4k görüntuyu destekliyor gibi yapıyor ama desteklemiyor.Bu hdmı kablo ile HD görüntü bile dağılıyor. Kablo tavsiyenize ihtiyacım var hangi marka modeli önerirsiniz satan ustalar varsa onlardan da olabilirim fiyat çok uçuk olmanakla birlikte bütçesi var kabloyu değiştirdiğimde görüntüyu dağıtmadan aktarabilir mi fazla fark etmez mi acaba mevcut kablom hdmı 1.4 galiba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Kullandığınız uydu iyi resim işliyor mu o önemli.
Bir de FHD yayını 4K panelde izliyorsanız, uydu alıcınızın iyi resim işleyebilmesi cidden önem kazanıyor.
Öbür türlü giriş seviye donanımlı bir uydu alıcısı ile pahalı kablo kullansanız da verim alamazsınız.

cozunurluk-farklaria2b64b994de84fa8.png

Kullandığınız cihazı bilmiyorum, uydu cihazları ile aram yok.

İnternette Paugge firması dikkatimi çekiyor, bir şans verebilirsiniz isterseniz.
Alıp kullanmadım.

albanez albanez hocamın da dediği gibi piyasadaki çoğu kablo belirli üreticilerden çıkıyor. (Çin'de yer alan büyük üreticilerden.)
Aynı üreticide birden fazla kalite veya çeşit mal var anlayacağınız.
Elinizdeki TV ve uydu çok iyi olmadıktan sonra kablosuna da fazla para harcamaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Bir de Monster diye bir üretici var (notebook olan değil), onun kabloları iyi sanırım ama döviz kuru nedeniyle aldığınız televizyonun fiyatına gelir hatta geçebilir de. Ki sanırım piyasada çakmaları da mevcutmuş galiba, ona bile dikkat etmek lazım.

Özetle HDMI kablo aktarılan görüntünün kalitesine etki eder ama öncesinde sorunun kablo kaynaklı olup olmadığına karar kılmak gerek diye düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
İcone ice Türkiye'deki novacom spybox s11 in aynısı

Benim hakim olduğum bir konu değil maalesef.
Sadece genel geçer görüşlerimi yazdım.
1000 TL civarı bir cihaz sanırım.
İyi bir cihazsa kablo fark ettirebilir tabi.
TV'nin paneli, resim işleme yeteneği de buna etki eder.

İsterseniz başlangıç olarak yukarıda verdiğim kabloyu deneyin.
HDMI sürümü de elbette aktarılan veriye etki eder ama bunun olması için kablodaki tellerin yeterli kalınlığa ve yalıtıma sahip olması gerek.

Merak edenler için HDMI sürümlerininin kıyaslandığı tabloyu paylaşayım;

hdmi-surumleri.webp

Bütçe sorunu yoksa Monster firmasını bir araştırın derim;

Tabi Vestel üretimi bir TV için bu kabloyu almaya değer mi orası tartışılır.
Beni aşar o konu.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Benim hakim olduğum bir konu değil maalesef.
Sadece genel geçer görüşlerimi yazdım.
1000 TL civarı bir cihaz sanırım.
İyi bir cihazsa kablo fark ettirebilir tabi.
TV'nin paneli, resim işleme yeteneği de buna etki eder.

İsterseniz başlangıç olarak yukarıda verdiğim kabloyu deneyin.
HDMI sürümü de elbette aktarılan veriye etki eder ama bunun olması için kablodaki tellerin yeterli kalınlığa ve yalıtıma sahip olması gerek.

Merak edenler için HDMI sürümlerininin kıyaslandığı tabloyu paylaşayım;

hdmi-surumleri.webp

Bütçe sorunu yoksa Monster firmasını bir araştırın derim;

Tabi Vestel üretimi bir TV için bu kabloyu almaya değer mi orası tartışılır.
Beni aşar o konu.
Ben hdmı 2.1 alsam bu TV destekler mi oda şüpheli arkadaşlara tavsiyem hı level güzel bir ürün ama beklentinizi yüksek tutmayın yüksek kalite için.tv nin kendi ssiptv uygulamasını ve kenti dahili uydusunu kullanırsanız görüntü daha iyi harici uydu alıcısı için sanırım sağlam bir hdmı gerekiyor ve hdmı portlari 2.0 mi yoksa 1.4 mu destekliyor TV nin oda şüpheli

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ben hdmı 2.1 alsam bu TV destekler mi oda şüpheli arkadaşlara tavsiyem hı level güzel bir ürün ama beklentinizi yüksek tutmayın yüksek kalite için.tv nin kendi ssiptv uygulamasını ve kenti dahili uydusunu kullanırsanız görüntü daha iyi harici uydu alıcısı için sanırım sağlam bir hdmı gerekiyor ve hdmı portlari 2.0 mi yoksa 1.4 mu destekliyor TV nin oda şüpheli

TV'nin anakartına göre arkadaşlar yanıt vereceklerdir. Sizin TV'de MB230 mu mevcut?

F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST By_Trol By_Trol

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Senin panelin de 2.1 destek yoktur! zaten çoğu TV de yoktur,sadece yeni model OLED ler ve
bazı en üst segment TV lerde 2.1 desteği vardır

şimdiler de bazı çakallar 2.1 diye kablolar satıyor ki bunların çoğu da sertifikasız no-name(ama
çakma Çin markalsı vardır veya Philips veya Panasonic veya Sony filan diye de görebilirsiniz)

2.1 ile işiniz yok,belki yarın XBox/PS5 ile yine belki olacak belki olmayacak!

Zira kaç tane panel de 2.1 desteği varki!!

piyasada gördüğünüz MARKA diye olan kablolar da bile sertifika filan yoktur,yada çok çok azında vardır!
ama alayı 2.0b filan diye geçiyor :haha ve bunlar test edilirse ya 1.4 dür ya da 1.1 bile çıkabilir!
ama çoğu iş gördüğü için ikmseler bir şeyleri çakmaz!

ANCAK elin de Bluray olan varsa iş dğeişiyor o zaman!
bazı markalar çok ciddi kablo seçer!

Uydu Receiver fazla seçmez
4K uydu Receiver aman aman seçmez!

Çin işi Karaköy işi bir de böyle Almancı işi Receiver larda yine hiç farketmez!

Yerli montaj TV lerin hiç birisinde bu denli özenli bir aktarım veya destek veren panel de yoktur!
hoş yabancı bazı markalarında bu konuda aman aman bir farkı da yoktur!

Bluray/PS4 farkeder! bunlar kablo seçiyor,ama yine dandik marka eski Bluray ler fazla seçmez
hatta hiç seçmez,Sony farketmezken Samsung da ha keza öyledir,ama Toshiba ve özellikle
Panasonic felaket kablo seçer,pazardan 10 kağıda aldım süper oldu demek bu bazı markalarda olmaz
zaten hiç açmaz bile daha kafadan su koyverir,ben bunların çoğunu kullandım,denedim şahsen biliyorum!

abi 10 kağıda aldım diyor,nereden aldın diyorum pazardan diyor vatandaş nereye bağladın diyorum
uydu alıcına bağladım diyor vatandaş! yaw senin alıcında kabloda hepsi dandik panelinde ha keza öyle
dandik olunca ortaya o zaman süper manzara çıkıyor yaw:hoba1

Umut arkadaşın bahsettiği örneğin "PAUGGE" marka sertifikalı kablonun bir tanesini yaklaşık 2 yıldır
kullanıyorum,iknci kabloyu da geçenlerde aldım yine buradan onuda kullanıyorum ama nerede???

Bende iki tane TV-Box var onlara taktım,çünkü gerekiyordu 2.0 da HDR sinyal desteğinin doğru okunabilmesi için!!
ancak benim HDR resim ile hiç bir alakam yok,ancak panelin HDR destekli olması sebebiyle resim işleme bu konuda
daha iyi olabilmesi için HDMI portlarının "OPTIMAL" değere çıkabilmesine bağlıdır,zaten bunu seçerseniz panel
size uyarı verecektir!!! örneğin bu uyarıyı vermiyorsa zaten o panelin öyle bir 2.0 HDR desteği de hikayeden olur veya vardır!

Veya OPTIMAL seçtirmiyorsa ya kablo dandik dir! ya da o port da o destek hikayeden vardır!

Bunlar daha çok bağlayacağınız cihazların destekleriyle ilgili durumlardır!

Kafadan gidip pahalı bir HDMI kabloyu yok 2.0 yok 2.1 diye almayın!

Sertifika almak zordur!,dünya da 10500 marka Çin işi HDMI kablo vardır ama sertifikalı olanları sayarsan
belki 20 tane belki 50 tanesi böyledir ve bunlarda aşırı pahalıdır!

Ve kaliteli bir kabloyu böyle Karaköy işi Receiver lar da kullanılmaz zaten,çünkü resim asla değişmeyecektir!

Projector/Bluray/AVR cihazları gibi resim işleyen cihazlar için gereklidir!

UHD Uydu Receiver ben geçmişte hem de en iyilerin den olan kullandım Humax ve TechniSat
ancak HDMI kablo farkını görmedim! normal veya üst seviye kablolar ile!

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Senin panelin de 2.1 destek yoktur! zaten çoğu TV de yoktur,sadece yeni model OLED ler ve
bazı en üst segment TV lerde 2.1 desteği vardır

şimdiler de bazı çakallar 2.1 diye kablolar satıyor ki bunların çoğu da sertifikasız no-name(ama
çakma Çin markalsı vardır veya Philips veya Panasonic veya Sony filan diye de görebilirsiniz)

2.1 ile işiniz yok,belki yarın XBox/PS5 ile yine belki olacak belki olmayacak!

Zira kaç tane panel de 2.1 desteği varki!!

piyasada gördüğünüz MARKA diye olan kablolar da bile sertifika filan yoktur,yada çok çok azında vardır!
ama alayı 2.0b filan diye geçiyor :haha ve bunlar test edilirse ya 1.4 dür ya da 1.1 bile çıkabilir!
ama çoğu iş gördüğü için ikmseler bir şeyleri çakmaz!

ANCAK elin de Bluray olan varsa iş dğeişiyor o zaman!
bazı markalar çok ciddi kablo seçer!

Uydu Receiver fazla seçmez
4K uydu Receiver aman aman seçmez!

Çin işi Karaköy işi bir de böyle Almancı işi Receiver larda yine hiç farketmez!

Yerli montaj TV lerin hiç birisinde bu denli özenli bir aktarım veya destek veren panel de yoktur!
hoş yabancı bazı markalarında bu konuda aman aman bir farkı da yoktur!

Bluray/PS4 farkeder! bunlar kablo seçiyor,ama yine dandik marka eski Bluray ler fazla seçmez
hatta hiç seçmez,Sony farketmezken Samsung da ha keza öyledir,ama Toshiba ve özellikle
Panasonic felaket kablo seçer,pazardan 10 kağıda aldım süper oldu demek bu bazı markalarda olmaz
zaten hiç açmaz bile daha kafadan su koyverir,ben bunların çoğunu kullandım,denedim şahsen biliyorum!

abi 10 kağıda aldım diyor,nereden aldın diyorum pazardan diyor vatandaş nereye bağladın diyorum
uydu alıcına bağladım diyor vatandaş! yaw senin alıcında kabloda hepsi dandik panelinde ha keza öyle
dandik olunca ortaya o zaman süper manzara çıkıyor yaw:hoba1

Umut arkadaşın bahsettiği örneğin "PAUGGE" marka sertifikalı kablonun bir tanesini yaklaşık 2 yıldır
kullanıyorum,iknci kabloyu da geçenlerde aldım yine buradan onuda kullanıyorum ama nerede???

Bende iki tane TV-Box var onlara taktım,çünkü gerekiyordu 2.0 da HDR sinyal desteğinin doğru okunabilmesi için!!
ancak benim HDR resim ile hiç bir alakam yok,ancak panelin HDR destekli olması sebebiyle resim işleme bu konuda
daha iyi olabilmesi için HDMI portlarının "OPTIMAL" değere çıkabilmesine bağlıdır,zaten bunu seçerseniz panel
size uyarı verecektir!!! örneğin bu uyarıyı vermiyorsa zaten o panelin öyle bir 2.0 HDR desteği de hikayeden olur veya vardır!

Veya OPTIMAL seçtirmiyorsa ya kablo dandik dir! ya da o port da o destek hikayeden vardır!

Bunlar daha çok bağlayacağınız cihazların destekleriyle ilgili durumlardır!

Kafadan gidip pahalı bir HDMI kabloyu yok 2.0 yok 2.1 diye almayın!

Sertifika almak zordur!,dünya da 10500 marka Çin işi HDMI kablo vardır ama sertifikalı olanları sayarsan
belki 20 tane belki 50 tanesi böyledir ve bunlarda aşırı pahalıdır!

Ve kaliteli bir kabloyu böyle Karaköy işi Receiver lar da kullanılmaz zaten,çünkü resim asla değişmeyecektir!

Projector/Bluray/AVR cihazları gibi resim işleyen cihazlar için gereklidir!

UHD Uydu Receiver ben geçmişte hem de en iyilerin den olan kullandım Humax ve TechniSat
ancak HDMI kablo farkını görmedim! normal veya üst seviye kablolar ile!
Evet mb230 . Dediğiniz doğru bu cihaz piyasadaki bi kaç iyi modelden birisi Puggi hdmı benimde dikkatimi çekti iki hdmı kablom var birisi sarmal bezli olandan ondan 60 Hz uhd görüntüyu açamıyor bile diğer kabloda 1.4 galiba onda 60 Hz uhd görüntüyu aktarıyor ama görüntü sürekli gidip geliyor anladığım kadarıyla cihaz kablo seçiyor her kabloya görüntü vermiyor versede verimli olmuyor bana puggi marka 2.0 özelliği olan ürün linki verir misiniz büyük TV olunca derdi de çok oluyomuş nerden almadım LG veya Philips falan ucuz etin suyu illa yavan oluyor ? hı level 670 uhl güzel cihaz 4k videoda olsun oyunlarda olsun görüntü muazzam ama nedense uydu yayınlarına gelince iş çok başarısız beni şaşırtan bu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Evet mb230 . Dediğiniz doğru bu cihaz piyasadaki bi kaç iyi modelden birisi Puggi hdmı benimde dikkatimi çekti iki hdmı kablom var birisi sarmal bezli olandan ondan 60 Hz uhd görüntüyu açamıyor bile diğer kabloda 1.4 galiba onda 60 Hz uhd görüntüyu aktarıyor ama görüntü sürekli gidip geliyor anladığım kadarıyla cihaz kablo seçiyor her kabloya görüntü vermiyor versede verimli olmuyor bana puggi marka 2.0 özelliği olan ürün linki verir misiniz büyük TV olunca derdi de çok oluyomuş nerden almadım LG veya Philips falan ucuz etin suyu illa yavan oluyor ? hı level 670 uhl güzel cihaz 4k videoda olsun oyunlarda olsun görüntü muazzam ama nedense uydu yayınlarına gelince iş çok başarısız beni şaşırtan bu
Kanallar 4K değil hocam, resim işlemesi iyi bir cihazda biraz tatmin edici performans alırsın o kadar.
Yayınlar 4K çözünürlüğe geçmeden 4K panel almasaydınız iyi olabilirdi.

Link;

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
senin olayın bunlar değil gibi geliyor bana ve receiver+tv yi de canlı olarak izlemediğim için tam
nedir sıkıntın sadece tahmin ediyorum bir de hdmı kablo nasıldır o da biraz soru işareti gibi

genel de hdmı kablolar ile ilgili olarak ya abartılı ya içi boş-sallama ya da ilgisiz ya da tam olayın
iç yüzüne girmeden yorumlar yapılıyor! ki bana göre de çoğu yalnış oluyor

bu olay biraz da taşınan DATA nın kapasitesi+kalitesiyle ilgili bir şeydir,örneğin yeni nesil hdmı kablolar da
yukarıda görüleceği üzere bir sürü aktarım durumları söz konusudur ve bunlar da haliyle ek bir data aktarım
gücü gerektiriyor

ve daha da önemlisi HDMI Lisanslı-Tesçilli bir üründür,örneğin Display port,VGA,DVI v.s gibi "beleş" bir
sistem değildir! haliyle HDMI şirketi de zaman için de çeşitli düzeltmeler v.s yaparak bunların taşıma
kapasitelerini hem çeşitlendiriyor hem de zaman için bunların versionlarını yükseltiyor v.s netice de
bu işte para kazanıyor!

bu portu kullananlar ise port başına yaptıkları anlaşmalar sebebiyle HDMI şirketine belli bir Lisans bedelini belli süreler
için ödüyorlar ve süre bitimi oldumu yeniden uzatmaları yapılıyor v.s

dolayısıyla data ların taşıma kapasiteleri v.s ise zaman içinde yine belli ücretler karşılığında yapılıyor
ve Sertifika olayı ise tam doğru değerlere sahip HDMI kabloları için veriliyor! hem pahalı hem de zahmetli
bir işlem bunlar ve pisayada sertifikalı(ama gerçek anlamda!)kablo MARKA sı çok azdır,ama hdmı kablosu markası
adeta binlerce dir!

++

60Hz görüntüyü açamıyor ne demek yaw:hmmolmaz böyle bir şey ve ayrıca suç da kabloda değil o zaman!
ancak o kablo belli ki dandik veya düşük kalite ve max.1.3 veya daha düşük version ise ancak o zaman
UHD receiver dan 50Hz ve üstünü alamazsın!

Avrupa-PAL UHD yayınları 50Hz dir !! 60Hz olmaz(bunlar NTSC system Japan/USA için 60Hz dir!)
ancak cihazın MediaPlayer kısmı 60Hz verir veya veremez onu bile!
Sen hangi yayınlardan bahsediyorsun şimdi?

TV yayınları?
MediaPlayer özelliği?
veya IPTV?

v.s nedir ana sıkıntı?

Paugge de ayrıca sana yaramaz,normal her hengi bir hdmı kablo işini görür,şayet receiver+panel bağlantısından
bahsediyorsan?

Receiver lar kablo seçmez ama dandik cihazlar seçer! normal de Bluray kablo seçer(yukarıda anlatmıştım)
veya kablo da dandikse seçer!

UHD Receiver ları ilk başta Avrupada bir kaç marka yapmayı becermişti! sanırım 2003 idi ama bu cihazlar hiç tutmadı!
sonra devreye Humax ve TechniSat girmişti sanırım 2016 yılıydı ve ben her ikisini aldım bir süre kullandım elimdeki
kablolar ile(1.4 idi bunlar ama hepsi de "QED" markaydı bunların hem sertifikalı hem de ciddi kalitedir)

İlk zamanlarda 60Hz sorunluydu! 50Hz de yine sıkıntı vardı yazılımlarla bunu çözdüler örneğin Techni sıkıntılı idi
ama Humi sıkıntısız idi gibi sonra bir sürü marka çıktı çakma tabiki ancak bir sürü sıkıntılarla çıktı bunlar
UHD Receiver lar hala biraz sıkıntılıdır diğer SD/FHD Receiver lar gibi değildir!

örneğin senin cihaz da Resolution ve çıkış ayarları v.s neler var?
50/60 seçeneği varsa 50 seçip dene! belliki 60Hz i yemiyor!
ya da şöyle yapacaksın zaten Avrupa yayınları 50Hz dir(25 SD için 50Hz UHD için)
25 seçimi zaten olmaz direk 50 den başlar ve bunu seçmelisin!

Cihaz asıl bu seçimi belki de vermiyor ya da beceremiyor,kablo ile alakası yoktur!
1.4 kablo zaten yeterlidir bunlar için
60Hz seçimi ise şöyle yapılmalıdır>>cihaza USB3.0 den ext.HDD bağladın diyelim veya
USB-stick olsun bu>>60Hz seçiyorsun bunlar için yine yemiyorsa ve resim de zaten falso olacaktır
v.s o zaman o cihaz zaten yaramaz olur da belki ancak 50Hz den iş görür

Not;test için o cihaz sen önce bir de FHD panel de denermisin,belki sana bazı fkirler verebilir

tekrar yazıyorum;UHD Reciever lar iyi güzel de bana göre sadece adı güzel yaw bunların,ama iş yapmaya
gelirsek bunların çoğu dandik!

Kablo bence en son kertesi işin;ya da müsat olursa sana uyarsa gönder bana bir de ben test edeyim elimde
hem uygun kablolar vardır hemde iki tane ayrıca FHD panelim de vardır,anlarım o zaman ne mal
olduğunu,en fazla ben de 1 gün kalır elimde

belki cihazın mevcut menü ayarlarıyla bunu çözebilirim,daha olmadı paneli de gönder derim ama bu imkansız yaw:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Bu arada "Paugge" ciddi kaliteli bir kablodur:ok

Sertifikasının da palavra olduğuna inanmıyorum açıkçası!

2 tane elimde vardır(2 metrelik olan dan) ama ben bunları Android TV-BOX larım için kullanıyorum!
çıkışları palavra değilse HDMI v.2.0b :kiskis

Önceden bu Box lar "FHD" panele bağlıydılar ve Paugge gibi bir kablo da gerekmiyordu!
50/60Hz sorunu zaten bende yoktur ne paneller de ne de Box lar da

Ancak UHD panel de 2.0 desteği olduğu için daha doğru bir eşleştirme için+UHD-HDR nin
açılması için(Optimal dediğim işte burasıdır) şayet içerik den bir data akışı örneğin HDR/DV
DAtmos veya yerine göre bir Ethernet den veriler v.s derken bir dolu şeyi taşıyabilmesi
adına böyle kablolar gerekiyor+bazı resimler de ise belirgin renk tonlaması farkı da yaratıyor gibi
işler olunca kablonun bu durum da min.2.0 olması gerekiyor!

TV kanallarından bahsediyorsan,bunu geç bence bir kalem,Türksat da adam gibi kanal kalitesi filan yoktur
kısmen TRT ler daha iyi hatta en iyisi bunlar bana göre,bazı Diziler v.s derken kısıtlı bir kaliteli durum söz konusudur!
UHD zaten tek bir kanal vardır,yıllardır TRT4K ve hep aynı içerikler oynar durur! ülen bıkmadınızmı bunu vermek den
ayıptır be yaw,ama Allah için bit-rate değerleri yüksek dir heriflerin(1 Frekans kullanıyorlar bunun için:ok)
ancak içeriklerin bazıları 1080 bazıları da 720 dir!

sonuç olarak her FHD Receiver iş görür bir şekilde ama iş UHD Reciever lara gelince filim burada takılmaya başlıyor!

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Samsungun görüntü işlemcisini oldukça beğeniyorum HD kanalları ciddi ciddi 4 K görüntüsüne yakın işliyor diyebilirim ,ebat 82 inç olmasına rağmen falso neredeyse yok gibi.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Bu arada "Paugge" ciddi kaliteli bir kablodur:ok

Sertifikasının da palavra olduğuna inanmıyorum açıkçası!

2 tane elimde vardır(2 metrelik olan dan) ama ben bunları Android TV-BOX larım için kullanıyorum!
çıkışları palavra değilse HDMI v.2.0b :kiskis

Önceden bu Box lar "FHD" panele bağlıydılar ve Paugge gibi bir kablo da gerekmiyordu!
50/60Hz sorunu zaten bende yoktur ne paneller de ne de Box lar da

Ancak UHD panel de 2.0 desteği olduğu için daha doğru bir eşleştirme için+UHD-HDR nin
açılması için(Optimal dediğim işte burasıdır) şayet içerik den bir data akışı örneğin HDR/DV
DAtmos veya yerine göre bir Ethernet den veriler v.s derken bir dolu şeyi taşıyabilmesi
adına böyle kablolar gerekiyor+bazı resimler de ise belirgin renk tonlaması farkı da yaratıyor gibi
işler olunca kablonun bu durum da min.2.0 olması gerekiyor!

TV kanallarından bahsediyorsan,bunu geç bence bir kalem,Türksat da adam gibi kanal kalitesi filan yoktur
kısmen TRT ler daha iyi hatta en iyisi bunlar bana göre,bazı Diziler v.s derken kısıtlı bir kaliteli durum söz konusudur!
UHD zaten tek bir kanal vardır,yıllardır TRT4K ve hep aynı içerikler oynar durur! ülen bıkmadınızmı bunu vermek den
ayıptır be yaw,ama Allah için bit-rate değerleri yüksek dir heriflerin(1 Frekans kullanıyorlar bunun için:ok)
ancak içeriklerin bazıları 1080 bazıları da 720 dir!

sonuç olarak her FHD Receiver iş görür bir şekilde ama iş UHD Reciever lara gelince filim burada takılmaya başlıyor!

IMG_20201020_184839.jpg
usta gördüğün gibi kalite seçenekleri elimdeki kablo en fazla full HD yanında idare eden yayın verebiliyor 2160 Lara falan zaten görüntü gidip geliyor 1080p de sorun yok pek onda da kalite sorunu var işte

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri