Hdmi sorunu

A Çevrimdışı

axener

Yeni Üye
10 May 2018
1
Öncelikler herkese merhaba, iyi forumlar diliyorum. Vestel 26VH6013 model bi televizyonumuz var, iki gün önce laptopu hdmi portuyla tvye bağlıyıp film izlemiştim. Ertesi gün bağladığımda ise sinyal yok dedi. Pc ye format atıp driverları yeniden kurdum olmadı, başka pc bağlamayı denedim olmadı. Kablo kesin sağlam onu başka yerde denedik. İki gündür bu sorunla uğraşıyorum, tvnin arkasını söktüm anakartta herhangi bi yanık gözükmüyordu. Youtubede bazı videolarda hdmi sorunu için çipi sac kurutma makinesiyle ısıtmışlar. Böyle birşey işe yarayabilir mi gerçekten? Yardımlarınızı bekliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Merhaba. O ısıtma yöntemi "BGA" yapıya sahip yongalar için yapılır ancak kesin çözüm değildir. Kontrolsüz bir ısı ile yongaya da zarar verme ihtimaliniz var.
Bilgisayarınızı o HDMI kablo ile başka televizyona bağlayıp denediniz mi? Bilgisayarınızın sağlam olduğunu teyit edelim önce, sonra televizyona geçeriz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Umut Barış Umut Barış kardeşimizin yaklaşımına ben de katılıyorum önce pc port çıkışı mı yok, yoksa TV port girişinden sinyal mi işlenmiyor onu anlamak lazım.

PC Çözünürlük ayarınız otomatiktemi?
TV ekran formatı otomatiktemi?

Vs

Tüm bunlardan sonuç alınmıyorsa evde topraklama sorunu olabilir, eğer durum böyle ise siz hdmı bağlantısını yaparken jack ucundaki metal kısmın tv ile irtibatı esnasında port switch olarak çlışan chip zarar görmüş olabilir.

Geri
Üst Alt