hd uydu alicisi tavsiyesi verebilecek var midir

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
mini cihazları next olsa bile ısındığı için sevmediğimden.
Next Ye 18500 Hd Cx Plus Çift Tünerli Uydu Alıcısı aldım.(4adet) üst modellerini isteyenlerede next machine serisinden aldım(3 adet)(konu komşuya akrabaya).ama ucuz olan nextin kasalı diğer modelleride tercih edilebilir.ben izmirde mini cihazlar çok ısındığı için(yazın hava 40 derece oluyor).tercih etmiyorum.

Son düzenleme:
yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
geçen sene bu kanal geçiş hızı ile alakalı birkaç yazı okumuştum. özetle orada bahsedilen şey özellikle düşük fiyatlı cihazlarda kanal geçiş süresi çok kısa ise uydudan gelen görüntü çok fazla iyileştirme yapılmadan ekrana veriyor ve haliyle yayın kalitesi pek tatmin etmiyor. bunun için iyi görüntü olsun diyorsan ya görüntünün işlenmesini bekleyeceksin yada iyi bir cihaz alıp bu işlemi 1-2 snde yapan cihazlara iyi bir fiyat vereceksin.

benim sana tavsiyem hiremconun kutulu modelleri, ısınma yapmaz tkgs vardır kanal geçiş hızı tatminkar vs... 115 TL imiş fiyatıda, değerlendir derim.

hem doğru hem yanlış aslında.
uydu lardan gelen codec bildiğim kadarı ile h265 artık. ve evet biraz işlemciye bakar. ama kodekten değil aslında.
sorun, hızlı geçen cihazların 1080 yazıp aslında 720 ile 1080 arasında bi çözünürlükte video almalarıdır. broadcasting bu tür şeylere izin veriyor.
tıpkı internette youtubda video işlerken gibi.
yavaş geçen uydu alıcıları yüksek çözünürlükte video alıyor.
bizim vestel tv nin uydu alıcısı baya yavaş.. ama onunki gibi görüntüyü de hiçbi uydu alıcısı verdiremedi ona. tamam vesteli sevmem ama gerçek 1080 pi veriyormuş. hatta defalarca şikayetlerini ettik dsmart vs ye karlanma oluyor diye.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ügzünüm flood şeklinde yazıyorum devamlı elektrik kesilip duruyor çünkü.
tivi bu uydu alıcıda çözünürlük ayarı var misal. onda 1080 pi değil 720 pi default geliyor. onu yapınca görüntü çok hızlı akıyor. ama karlanma oluyor. oysa ki 1080 pi açınca kanal geçişi bazen resmen 10 saniyeyi buluyor. ama görüntü de gayet netleşiyor.

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Next 2000hd fta yada next 64 olabilir. bütçeye göre next machina internet veya hiremco turbo iptv.

hocam bu next hd 2000 in tek kotu yani 2019 uretimlilerde numara gosteren alici yokmus galiba, gerci cok da onemli degil olmasa da olur

hem doğru hem yanlış aslında.
uydu lardan gelen codec bildiğim kadarı ile h265 artık. ve evet biraz işlemciye bakar. ama kodekten değil aslında.
sorun, hızlı geçen cihazların 1080 yazıp aslında 720 ile 1080 arasında bi çözünürlükte video almalarıdır. broadcasting bu tür şeylere izin veriyor.
tıpkı internette youtubda video işlerken gibi.
yavaş geçen uydu alıcıları yüksek çözünürlükte video alıyor.
bizim vestel tv nin uydu alıcısı baya yavaş.. ama onunki gibi görüntüyü de hiçbi uydu alıcısı verdiremedi ona. tamam vesteli sevmem ama gerçek 1080 pi veriyormuş. hatta defalarca şikayetlerini ettik dsmart vs ye karlanma oluyor diye.

ügzünüm flood şeklinde yazıyorum devamlı elektrik kesilip duruyor çünkü.
tivi bu uydu alıcıda çözünürlük ayarı var misal. onda 1080 pi değil 720 pi default geliyor. onu yapınca görüntü çok hızlı akıyor. ama karlanma oluyor. oysa ki 1080 pi açınca kanal geçişi bazen resmen 10 saniyeyi buluyor. ama görüntü de gayet netleşiyor.
o zmn bizim emektar kutunun hizli gecme sebebi goruntunun kotu olmasi galiba
ya aslinda kanallari duzgunce yayinlayip yeni kanallaro bulabilse degistirmeyiz cunku zaten tv yi izleme mesafemiz uzak ve kalitesi pek sikinti yapmiyo ama kanallarda sikinti vermeye basladi

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
hocam bu next hd 2000 in tek kotu yani 2019 uretimlilerde numara gosteren alici yokmus galiba, gerci cok da onemli degil olmasa da olur

o zmn bizim emektar kutunun hizli gecme sebebi goruntunun kotu olmasi galiba
ya aslinda kanallari duzgunce yayinlayip yeni kanallaro bulabilse degistirmeyiz cunku zaten tv yi izleme mesafemiz uzak ve kalitesi pek sikinti yapmiyo ama kanallarda sikinti vermeye basladi
hacı abi ben sana şöyle diyeyim. bilinir youtub ortalama bi görüntü verir de mi iyi ya da kötü. ama onun bile standartlrında h264 bi videoyu yüklemek istesem benden en az 15 mbps gibi bi rakkam isteyecek. bu da bi filmin en az 20 gb a yakın olmasına neden olucak.
şimdi h265 e çevirip verince de bu oran videoya göre 1 mbps ile 10 mbps arası değişiyor.
1 mbps bildiğin gibi genelde sabit resim :) oyun videosu vs atarsam en az 7.5 mbps vermem lazım ki adam gibi görüntü olsun.
al bu attığım son videom. 7.5 mbps ve görüntü ne halde bi bak.
vp9 codec olsa belki daha iyi olucak ama vp9 çözen gpu yok. ve 4 saat de renderle uğraşamam :)
her ne ise.
demek istediğmi anlamışsındır umarım. aşırı bant genişliği lnb nin çekeceği sinyal, uydu alıcının işleyeceğ görüntü vs vs.
o kadar yüksek bant genişliğini sen 1 wattlık bi mcu nun işlemesini istiyorsun. o da pek imkan dahilinde değil bu teknoloji ile.
üstüne sadece bu da değil daha ses konusu var ki o da ayrı.
bence uydu izlerken çok görüntü kalitesine takılmayın. derim.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
icone iron plus al dünyada çözemediği kanal yok gogo ip tv var internetin ne kadar düşük olsada kesinlikle donma yapmaz ömürlük uydudur
ucuz istersen botechten şaşma

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
up
magbox mercury 4000 kanal destekleyen modeli n11 den 67.5 liraya alındı
bugün takıldı kullanıma başlanıldı :)
Güle güle kullan,csky ailesinden 6605s serisi cihaz :)
Kötülemek için yazmadım sakın öyle bir düşünceye kapılma,işlemcisi süper,mesela bendeki botech piko da 6605 işlemcili olduğundan senin cihaza dönüştürdüm botechi.
Görüntüsü güzel ama ben şahsen içeriğini beğenmedim,iptv sıkıntılı,çünkü iptv sini kullanıyorum cihazın :) Acaba server varmı senin cihazda merak ettim.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
yok onlarda cccam bulup izlemesi gerek yıllığını 120 tl ye satıyorlar ama senin izlediğin çoğu kanalı izlemesi imkansız

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Güle güle kullan,csky ailesinden 6605s serisi cihaz :)
Kötülemek için yazmadım sakın öyle bir düşünceye kapılma,işlemcisi süper,mesela bendeki botech piko da 6605 işlemcili olduğundan senin cihaza dönüştürdüm botechi.
Görüntüsü güzel ama ben şahsen içeriğini beğenmedim,iptv sıkıntılı,çünkü iptv sini kullanıyorum cihazın :) Acaba server varmı senin cihazda merak ettim.
valla bilmiyom hocam biz iptv falan da hiç bilmez etmeyiz bize kanalları hd versin yeter diye aldık bi kaç kanal harici sorun yok gibi şu anlık, hatta dedem duyunca bana da al dedi bi tane de ona aldım kupon ile 62.5 a geldi :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
valla bilmiyom hocam biz iptv falan da hiç bilmez etmeyiz bize kanalları hd versin yeter diye aldık bi kaç kanal harici sorun yok gibi şu anlık, hatta dedem duyunca bana da al dedi bi tane de ona aldım kupon ile 62.5 a geldi :kiskis
:haha1 Bizim hanım bile biliyor, yani hiç inandırıcı gelmedi ama neyse,bedava almışsın bu arada :ok

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
60 lira o cihaza cok fazla 10 lira daha katıp a101 den next cool alsaydın ondan bin kat daha iyidir

T Çevrimdışı

tv_on_air

Yeni Üye
14 Tem 2019
2
45
Herkese merhaba ;

Yaklaşık 5 yıldır ip tv izlerim.Sizlere devrim niteliğinde yenilikleri olan bir iptv den bahsetmek istiyorum.

4k orjinal yayınları,7/24 teknik desteği,hatta sorun kendilerinden kaynaklı ise para iadesi yapacak kadar kurumsal bir firma olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
Kendilerine aşağıda ki linkden ulaşabilirsiniz.Siteleri hem çok basit hem çok kullanışlı.İster whatsapp dan ister chat den ulaşılabilir ve anında cevap alabilirsiniz.
Deneyin zaten farkı göreceğinizden eminim...!!!
Yanlız kuracağınız tv veya cihaz uyumu önemli aynı zamanda link olarak bu adamlardan alamazsınız ,burada kilit nokta ise internet hızınız söylemeden geçmek istemedim.

Ayrıca soru sormak isterseniz chrome da whatsapp açıp bilgilendirme için kurdukları guruba dahil olabilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Herkese merhaba ;

Yaklaşık 5 yıldır ip tv izlerim.Sizlere devrim niteliğinde yenilikleri olan bir iptv den bahsetmek istiyorum.

4k orjinal yayınları,7/24 teknik desteği,hatta sorun kendilerinden kaynaklı ise para iadesi yapacak kadar kurumsal bir firma olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
Kendilerine aşağıda ki linkden ulaşabilirsiniz.Siteleri hem çok basit hem çok kullanışlı.İster whatsapp dan ister chat den ulaşılabilir ve anında cevap alabilirsiniz.
Deneyin zaten farkı göreceğinizden eminim...!!!
Yanlız kuracağınız tv veya cihaz uyumu önemli aynı zamanda link olarak bu adamlardan alamazsınız ,burada kilit nokta ise internet hızınız söylemeden geçmek istemedim.
Uydu alıcısı tavsiyesinde iptv satışı :) ,sitenizdeki "müşteri temsilcisi" de senmisin yoksa :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri