Havya Tavsiyesi

O Çevrimdışı

ossolak

Yeni Üye
27 Eyl 2018
7
43
Merhaba arkadaşlar ben hobi olarak bilgisayar hobinin yan işi olarak da elektronik konusuna merakım var 30w lık havyalar aldım kullandım 60 watt lık havyalar kullandım genelde kaliteli lehim atabilen havya bulmak gerçekten zor havyaya pasta uygulasam ucu kararıyor uygulamasam ısıtma kolay olmuyor. lehim teli kaliteli olmazsa olmuyor bunu biliyorum ancak ne kadar uğraşırsam uğraşayım lehim konusunda çok başarılı olamıyorum ball tarzı lehimlemeler ya da küçük kapasitörleri geçtim eski tip ıslak kocaman kondansatörleri değiştirirken bile sorun yaşıyorum. Gönül isterdi ki Proskit ya da TS100 tarzı havyalar alabilsem ancak o kadar zengin değilim bildiğiniz fiyat performans ürünü sayılabilecek Havyalar var sa önerebilir misiniz.

D Çevrimdışı

Daviddilbura

Yeni Üye
3 Eki 2018
38
l.png
12 ekimde bime geliyormuş kalitelimidir ne işe yarar fiyat 60 tl

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba arkadaşlar ben hobi olarak bilgisayar hobinin yan işi olarak da elektronik konusuna merakım var 30w lık havyalar aldım kullandım 60 watt lık havyalar kullandım genelde kaliteli lehim atabilen havya bulmak gerçekten zor havyaya pasta uygulasam ucu kararıyor uygulamasam ısıtma kolay olmuyor. lehim teli kaliteli olmazsa olmuyor bunu biliyorum ancak ne kadar uğraşırsam uğraşayım lehim konusunda çok başarılı olamıyorum ball tarzı lehimlemeler ya da küçük kapasitörleri geçtim eski tip ıslak kocaman kondansatörleri değiştirirken bile sorun yaşıyorum. Gönül isterdi ki Proskit ya da TS100 tarzı havyalar alabilsem ancak o kadar zengin değilim bildiğiniz fiyat performans ürünü sayılabilecek Havyalar var sa önerebilir misiniz.

Merhaba. Fazla bütçeniz yoksa Solomon bakabilirsiniz, bende bir tane var atıl halde duran ama 30 Watt. İstasyonluya bütceniz yetmiyorsa ısı ayarlı bakın derim. Xytronic diye bir marka da vardı. Ürünlerini hatırlamıyorm ama ona da bir bakın, belki uyguna ürünü vardır. Bir de Ersan mı El Sa mı ne vardı, o da iyiydi galiba. Bu işte zirve Weller ve Xytronic sanırım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
elimden belki 15 tane havya geçmiştir şunu almak istiyorum ancak vakit ve nakit ayıramadım.

şuan termostadlı havya kullanıyorum ben aliexpresten almıştım 12 liraya .:hmm

mutlaka ısı ayarlı olsun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ilk kullanimda plastik aksami icten ice kademe sekilde eriyor.
Bunu Yanik kokusundan rahatca anlayabiliyorsunuz.
Birkac kullanim sonrasi trafosu elde kaliyor.
Tecrubeyle sabit :ok

Hocam zaten o trafolular ağır, yoruyor adamı.
Ben aşırı uzun tetiğe bastım patt etti trafosu gitti.
Benimki bimden aldığım değildi ama ilk ve son havyam oldu.:hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,551
Çok dar alanda lehim islerini asla yapmam.
Veriyorum 3-5tl yaptırıyorum.
(Boyun duzlesmesi rahatsizligim nedeniyle
Elim, kolum biraz stresli ve gergin)
Kaba lehim islerini yapmak icin trafoluyu tercih ediyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çok dar alanda lehim islerini asla yapmam.
Veriyorum 3-5tl yaptırıyorum.
(Boyun duzlesmesi rahatsizligim nedeniyle
Elim, kolum biraz stresli ve gergin)
Kaba lehim islerini yapmak icin trafoluyu tercih ediyorum.

Eskiden elim titriyordu lehim işlerinde ara ara.:hihi
Şimdi pata küte dalıyorum.
Gerçi smd de pek başarılı değilim ama. :kop

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

bu ürünün aynısandan kullanıyorum. ama ben bu kadar ücret vermemiştim.
5 adet farklı uçlarla bırlıkte 20 tl ye almıştım. aliexpres emmiden :sirit

bu kadar uca ne gerek varmış yahu

şahsen kondansatör sökmek için en kalın ucu kullanıyorum diğer işler için ince uç iş görüyor .Ancak ben çok memnunum anında ısınıyor 1 dk geçmeden hazır hale geliyor.Lehim aşırı erirse ısıyı kısıyorum yapmak kolay oluyor.Bende çok ucuza aldım yukarıda yazdığım gibi.

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
şahsen kondansatör sökmek için en kalın ucu kullanıyorum diğer işler için ince uç iş görüyor .Ancak ben çok memnunum anında ısınıyor 1 dk geçmeden hazır hale geliyor.Lehim aşırı erirse ısıyı kısıyorum yapmak kolay oluyor.Bende çok ucuza aldım yukarıda yazdığım gibi.
aynen ısınması ve iş görmesi oldukça iyi
amatörce kullanım icin ideal bence:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt