Hatıra Bileti .. ( Turksat 5A)

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Türksat 5A'nın Uzaya Yolculuğunda Ben de Varım;
diyorsan
Türksat olarak, 31° Doğu yörüngesinde ülkemizi ilk kez yeni bir uydu ile temsil edecek olmanın heyecanını yaşayan bu günlerde sizlerde bu tarihi an için geri sayım bitmeden hatıra bileti almaya davet ediyoruz.

LİNK:

TAvsiye.jpg

Sayın TAVSİYE FORUMU

83 milyon gurur kapasitesine sahip olan yeni nesil Türksat 5A Uydusunun "Yörüngeye Seyahat"i için adınıza tanımlanan hatıra biletiniz.

Uydu sahibi 30 ülkeden biri olan ülkemizin beşinci nesil haberleşme uydusu TÜRKSAT 5A'nın tüm yolculuk sürecini ve daha fazlasını adresinden takip edebilirsiniz.

Türksat 5A Uydusu’nun gurur dolu yolculuğunda kendinize de bir hatıra ayırdığınız için teşekkür ederiz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in şirketinin Türksat 5A uydusunu yarın uzaya fırlatması beklenirken bu tarihin ertelendiği duyuruldu.

AIRBUS D&S tarafından üretim süreçleri ve test aşamaları tamamlanan uydu, geçtiğimiz kasım ayında ülkemize teslim edilmişti. Uydunun Sson zamanların en popüler uzay şirketlerinden olan Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX tarfından ( 05.01.2021 ) sabah saat 04:27'de uzaya fırlatılması beklenirken bu tarihin ertlendiği belirtildi. Yeni fırlatma tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamış...

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Kaç sefer oldu bu fırlatma işinin ertelenmesi?Bazı yerlerde okuduğuma göre bir takım dış devletlerden siyasi engellemeler oluyormuş.Kimisi de hava şartları nedeniyle ertelendiğini yazmış.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Neden 31 derece :alala

50 de var ,42 zaten sabit bizim ,31 neden acaba ,veya neden tümünü 42 ye atmıyoruz da darma dağın uydu yörüngeleri ,diğer uydular mı hatalı yörüngede yoksa diye düşünmeden de edemiyorum :)
Ecnebi tüm uydularını tek yörüngede toplar ,mesela astra19 ,hotbird 13 v.s ,çevir antenini hepsi tek yörüngede ,gelsin yayınlar,ama bizde biri hanyada biri kenyada :)
Çok sevinmedim açıkçası,haaa,dersiniz ki "abi 31 derece bizim ,o hakkı kaybetmemek adına "diye ,bende o zaman "madem bizim 31 derece ,neden hep 42 ye attık" derim,hatta 50 derecede ne işimiz var diye de eklerim :)
Neyse ,hadi çok yazdım yine kızacaklar bana :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504

50 de var ,42 zaten sabit bizim ,31 neden acaba ,veya neden tümünü 42 ye atmıyoruz da darma dağın uydu yörüngeleri ,diğer uydular mı hatalı yörüngede yoksa diye düşünmeden de edemiyorum :)
Ecnebi tüm uydularını tek yörüngede toplar ,mesela astra19 ,hotbird 13 v.s ,çevir antenini hepsi tek yörüngede ,gelsin yayınlar,ama bizde biri hanyada biri kenyada :)
Çok sevinmedim açıkçası,haaa,dersiniz ki "abi 31 derece bizim ,o hakkı kaybetmemek adına "diye ,bende o zaman "madem bizim 31 derece ,neden hep 42 ye attık" derim,hatta 50 derecede ne işimiz var diye de eklerim :)
Daha fazla kapsama alanı için seçilmiş :) Zaten sadece haberleşme amaçlı kullanılacakmış.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

31 önemli abi... ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri