Hangisini Almalıyım Yardım Lütfen

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Öncelikle herkese merhaba bir kaç gün önce malum sitede benzer konu açtım ancak burada gördüğüm okuduğum kadarı ile hep aynı klima önerisi verdiğini söylüyorlardı ve doğru çıktı airfel daylux vessen marka hepsi aynı git vessen veya airfel al dendi... Ben burada gördüğüm kadarı ile bu forumda bilgi sahibi insan daha fazla ve açıkçası diğer site beni tatmin etmedi ... Bana lütfen yardım edin ...

18.000 BTU VESSEN VTXN35A SEZ. İNVERTER A++ 2770 TL

Uğur USMART PLUS 12 İNVERTER A++ 2950 TL

Bu ikisine ek Midea Blanc Msmacu- 3100 TL

İkiside aynı ürün olabilir aynı firma üretebilir ama biri iyonizer biri değil birinin garantisi daha fazla diğerinin değil biri bir kaç tık daha sessiz diğeri değil gibi gibi farkları var siz ne dersiniz ?

Ve son not en az 6-8 metre boru gerekecek kurdaracağım yere bunlar artı maliyet mi olur yoksa içinden çıkan boruyu servis uzunu ile değişir mi

Bilgilerinizi ve yardımınızı eksik etmeyin :)

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Cvp: Hangisini Almalıyım Yardım Lütfen

Bu arada uğur servisinden şimdi mail aldım kutu içinden 5 metre bakır boru çıkıyor muş ek borulama ücreti alınıyormuş ... çoğu yerde alüminyum deniyordu ?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

orl1984' Alıntı:
Öncelikle herkese merhaba bir kaç gün önce malum sitede benzer konu açtım ancak burada gördüğüm okuduğum kadarı ile hep aynı klima önerisi verdiğini söylüyorlardı ve doğru çıktı airfel daylux vessen marka hepsi aynı git vessen veya airfel al dendi... Ben burada gördüğüm kadarı ile bu forumda bilgi sahibi insan daha fazla ve açıkçası diğer site beni tatmin etmedi ... Bana lütfen yardım edin ...

18.000 BTU
 2770 TL
   2950 TL
Bu ikisine ek 
 3100 TL

İkiside aynı ürün olabilir aynı firma üretebilir ama biri iyonizer biri değil birinin garantisi daha fazla diğerinin değil biri bir kaç tık daha sessiz diğeri değil gibi gibi farkları var siz ne dersiniz ? 

Ve son not en az 6-8 metre boru gerekecek kurdaracağım yere bunlar artı maliyet mi olur yoksa içinden çıkan boruyu servis uzunu ile değişir mi 

Bilgilerinizi ve yardımınızı eksik etmeyin :)

arkadaşım amacaım üyelere o malum kişilyi kötületmek değil öyle yaparsam ona ve ona yalakalanıp bana sataşan bir kaç üyesine sövdüğüm durumlara düşerim. bu açıdan bu durumları yüzesel olarak geçiyorum. 

daikin servis diye malum kişi tarafından bize inat için şişirdiği ve satabilme imkanı olduğu için soranlardan çorbada içebilrim diye pohpohlanıyor.. airfel ,vessen , rota climate, daylux vs.

ithalatçı şirketinin Airfel (normalde ithalatçı olarak daikin adını dahi kullanmazlar.. japon dakin kullandırmaz. ancak burdaki şirket büyük aldatmaca uyguluyor satın aldıkları airfel üzerinden ithalatı gerçekleştirp yasal boşlukları değerlendirerek, daikin servis güvencesi diye piyasayı kırıyor. kendi içlerinde kaçıncı sınıf daikin servis oldukları bile ayrılıyor normalde.) 

hep yazdık bu markaların mideada üretilsede kumandada dahi fonksiyonel eksiklikler olduğunu firmanın buradan dahi kısıntıya gittiğini dhde bu fonksiyonları elektronikten anlayanlar az çok aktif edebildiklerini yazdık cihazda mevcut olan fonksiyonları tabiki. 

sanırım uğurda iyonizer vs daha fazla demek istiyorsunuz siz doğrudur sorunda çıkarmıyor üğur sizn dikkat etmeniz gereken uğru servsi ve merkezle önceden konuşun ücretsiz kurulumda  bakır boru isteyin. uğur servislerden bir kaç alüminyum boru kullanılma olayı duyduk. bunu baştan uğur merkezle konuşursanız çözme durumunuz yüksek. 

airfel vsessen daylux vs onlardada alüminyum boru seti gelme ihtimali her zaman mevcut. bakır setleri olsada kağıt inceleğinde bakır kullanıyorlar ama genede tabi alüminyumdan iyidir.  

eğer uğur kabul etmezse mutlaka yaşadığınız yerde bakır satan klima kalorifer toptancısı firma vrdır oradan kendiniz klimanın ölçülerini öğrenip bakır boru alırsanız servislerin istediği farktan ucuza getirirsiniz boruyu. 

dahada olmazsa blanc ı alırsınız. hemde direkt orj marka midea yazar ürünüzün üstüne.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

orl1984' Alıntı:
Bu arada uğur servisinden şimdi mail aldım kutu içinden 5 metre bakır boru çıkıyor muş ek borulama ücreti alınıyormuş ... çoğu yerde alüminyum deniyordu ?

kesin emin olun ek olarak metre fiyatını öğrenin. onların sizden istediğinin yarısını teklif edin.

not: kimsenin ekmeği ile oynamıyoruz zamanında kötü kaskallandım. büzden uyarıyorum arkadaşı. 

hoş herkes çıkarına göre davranıyor beni eleştiren olsa benden beter farklı çıkarını düşünürken körlük yapar.

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161

Estafurulah burada gördüğüm kadarı ile insanlara epey yardım etmeye çalışıyorsunuz ayrıca övdüğünüz tavsiye ettiğiniz ürünler piyasada öyle çok ucuz değil orta halli ve çoğunlukla ve diğer sitelere (donanım haber falan)  bakılırsa herkes ve öncelikle burası mideanın direk kendi ürününü alınız yada mideanın ürettiği (bosch uğur birde bir marka daha sanırım hatırlayamadım) 1. sınıfa yakın ürünleri ... İşte hal böyle olunca vesseni direk eledim zaten Uğur ve Midea arasında kaldım ... Ve anladığım kadarı ile hangisini tercih edersem edeyim sorun pek yaşamazsınız demek istediniz sanırım sadece garanti olayı Uğur markayı bir tık öne geçiriyor fiyat olarak 150-200 TL daha uygun

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458

orl1984' Alıntı:
Estafurulah burada gördüğüm kadarı ile insanlara epey yardım etmeye çalışıyorsunuz ayrıca övdüğünüz tavsiye ettiğiniz ürünler piyasada öyle çok ucuz değil orta halli ve çoğunlukla ve diğer sitelere (donanım haber falan) bakılırsa herkes ve öncelikle burası mideanın direk kendi ürününü alınız yada mideanın ürettiği (bosch uğur birde bir marka daha sanırım hatırlayamadım) 1. sınıfa yakın ürünleri ... İşte hal böyle olunca vesseni direk eledim zaten Uğur ve Midea arasında kaldım ... Ve anladığım kadarı ile hangisini tercih edersem edeyim sorun pek yaşamazsınız demek istediniz sanırım sadece garanti olayı Uğur markayı bir tık öne geçiriyor fiyat olarak 150-200 TL daha uygun

Uretıcı Fırmalar Parana Gore Mal Yapar

Kendıne Yaptıgı Mal 2200Lıra

Baksına Urettıgı Mal 1800Lira

Cakma Klımacının Bırıde Cıkıp Dıyor kı Bunlar Aynı Klıma HADI LAN ORDAN

Bak Malum Kısı Mıdea Aırfel Ugura Aynı Dıyerek Ortalık Dolanıyor

Nıye Aırfelı Kendı Satıyor Musterı Potansıyelını Batlamak Istemıyor ama

Baska Bır Konusa Bak Agzında Baklayı Nasıl Kacıyor

Mevzu Klıma Kumandası

Konuyu Okuyarak Cıkarımda Bulanıbılırsın

t0mdxu3c739c0139be6bd8.png

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161

Sota' Alıntı:
orl1984' Alıntı:
Estafurulah burada gördüğüm kadarı ile insanlara epey yardım etmeye çalışıyorsunuz ayrıca övdüğünüz tavsiye ettiğiniz ürünler piyasada öyle çok ucuz değil orta halli ve çoğunlukla ve diğer sitelere (donanım haber falan) bakılırsa herkes ve öncelikle burası mideanın direk kendi ürününü alınız yada mideanın ürettiği (bosch uğur birde bir marka daha sanırım hatırlayamadım) 1. sınıfa yakın ürünleri ... İşte hal böyle olunca vesseni direk eledim zaten Uğur ve Midea arasında kaldım ... Ve anladığım kadarı ile hangisini tercih edersem edeyim sorun pek yaşamazsınız demek istediniz sanırım sadece garanti olayı Uğur markayı bir tık öne geçiriyor fiyat olarak 150-200 TL daha uygun

Uretıcı Fırmalar Parana Gore Mal Yapar

Kendıne Yaptıgı Mal 2200Lıra

Baksına Urettıgı Mal 1800Lira

Cakma Klımacının Bırıde Cıkıp Dıyor kı Bunlar Aynı Klıma HADI LAN ORDAN

Bak Malum Kısı Mıdea Aırfel Ugura Aynı Dıyerek Ortalık Dolanıyor

Nıye Aırfelı Kendı Satıyor Musterı Potansıyelını Batlamak Istemıyor ama

Baska Bır Konusa Bak Agzında Baklayı Nasıl Kacıyor

Mevzu Klıma Kumandası

Konuyu Okuyarak Cıkarımda Bulanıbılırsın

t0mdxu3c739c0139be6bd8.png

Yok ustam aynı olur mu dediğin gibi kendisi için ürettiği pahalı iken başkasına ürettiği ucuz ise vardır bir durum benim ve bizim gibiler işte asıl bu soruların cevabını arıyor hangisini alsam cebimi çok yormadan memnun olurum yoksa gidip 5000 tl falan verip mıtsubıshi yada klima uzamanı diğer markaları kim bilmez almaz ki ... bu arkadaşın bana verdiği cevapta aynen böyle

5Ql00z.png

Bu mantıkla madem hepsi aynı gidip en ucuzunu alayım olsun bitsin peki ya sonra ???

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458

Kendı Urettıgım A Kalıtedekı Malı , Baksınada Uretecem

Ben 2200 Satacam Baskası 1800 Satacak

Ya Ben Malım yada 1800 Satan Mal  :ok:

Mıdea Moderstar Elagance Modelıyle , Aırfel , Ugur , vss Aynı Segmenttır

Bu Segmente Blanc Modelını Koymak Dogru Olmaz

Sabaha Kadar Tırmalasın Kendısı Bıle Kumanda Aynı Duruyor ama Icı Farklı Dıyor

Hala Bunu Derken Aynı Derse Zekasında Problem Var Gozuyle Bakarım  :seytan:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161

yani sonuc olarak o arkaşı dinleme vessenden kaç :) alacaksan uğurda fena değildir ama media blanc çok daha iyidir git onu al diyorsun değil mi ? :)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

orl1984' Alıntı:
Estafurulah burada gördüğüm kadarı ile insanlara epey yardım etmeye çalışıyorsunuz ayrıca övdüğünüz tavsiye ettiğiniz ürünler piyasada öyle çok ucuz değil orta halli ve çoğunlukla ve diğer sitelere (donanım haber falan)  bakılırsa herkes ve öncelikle burası mideanın direk kendi ürününü alınız yada mideanın ürettiği (bosch uğur birde bir marka daha sanırım hatırlayamadım) 1. sınıfa yakın ürünleri ... İşte hal böyle olunca vesseni direk eledim zaten Uğur ve Midea arasında kaldım ... Ve anladığım kadarı ile hangisini tercih edersem edeyim sorun pek yaşamazsınız demek istediniz sanırım sadece garanti olayı Uğur markayı bir tık öne geçiriyor fiyat olarak 150-200 TL daha uygun

teşekkür ederiz elden geldiğince ama eskis kadar olmuyor. 
uğurda sizde belirtmişsiniz artıları var vessene göre . boscha göre varmı bilmiyoırum incelemedim.

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161

Merhaba herkese klima borusu en az 6-8 metre gerekli olduğundan gerekli çapları öğrendikten sonra ben alayım diyorum ama nette bakır boru bulamıyorum ... İşin diğer komik tarafı uğur çağrı merkezi bana kutu içinde bakır boru var dedi nette satış yapan başka bir yere sordum alüminyum dedi mideaya henüz sormadım ama soracağım... Boru satanlara bakıyorum uç kısımları 15 cm bakır gerisi alüminyum diyor yani bakır boru denilen şey komple bakır değil mi kafam karıştı yardım lütfennn

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

orl1984' Alıntı:
Merhaba herkese klima borusu en az 6-8 metre gerekli olduğundan gerekli çapları öğrendikten sonra ben alayım diyorum ama nette bakır boru bulamıyorum ... İşin diğer komik tarafı uğur çağrı merkezi bana kutu içinde bakır boru var dedi nette satış yapan başka bir yere sordum alüminyum dedi mideaya henüz sormadım ama soracağım... Boru satanlara bakıyorum uç kısımları 15 cm bakır gerisi alüminyum diyor yani bakır boru denilen şey komple bakır değil mi kafam karıştı yardım lütfennn

arkadaşım bakır boru önemli 5 metre boru hakkınız haricinde ek olacak bakır boruyu kaynak yapacağız deseler onu bile kabul etmeyin kangal borudan açıp ne kadar gerekiryorsa yeni boru çeksinler. 

zaten normalde hazır bakır borular bile çok incedir.  kangal borudan açarlarsa en azından boruda hakkınca olur. 

https://www.azimkarsogutma.com.tr/klima,cat-sh,19,p=3.html

yaşadığınız şehirde bu tip yerler bulun mutlaka vardır. göreceksinizki size 2 m ilave etmek istedikleri fiyata 5-6 metre boru bile alabilirsiniz. bu şekilde pazarlık edersiniz. daha öncede belirttim kimsenin kârında gözüm yok ama firmalar hem kağıt kalınlığında bakır kullanacaklar hemde ek olunca kaliteli vrv boru fiyatından bile fazla para isteyecekler. bunada kızyorum aslında 3 kuruş kâr edeceğim diye kaliteden vaz geçen müşteriyede kızıyorum sağa sola uyupta.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

orl1984' Alıntı:

Bu tür markalar set boru kullanır 3-5-10 metre gibi hazırda satılırlar. Siz boru almak istiyorsanız bulunduğunuz bölge neresi bilmiyorum bir soğutma malzemeleri satan yerden Halcor marka bakır boru alabilirsiniz ve tabi izolasyonunuda. Hiç olmadı bulunduğunuz bölgedeki mit.elec. servisine giderek izolasyonuyla beraber 6-7 metre bakır boru isteyebilirsiniz. Onlar kaliteli bakır boru kullanmak zorundadırlar. Servisten alacağın biraz pahalı olacaktır normaline göre ama öyle bişey yapmak istiyorsan yapman gerekenler bunlar.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

köpek kudurmuş gene diğer tarafta me 12 lik kompresör kullnıyormuş diye birine sataşmış ağzını payını alınca hemen demiş tüm klimalar aynı mantık. sonrada demiş neden pahalı satılıyor aç kaldı köpek gene.

hassiktir ipne me ile gree haier vs çöpleri aynımı sikerim senin vicdanıınıda ahklakınıda.

göt herif zamnında sen zibroların kapanan fabrikadan gelen toplama japoın serilerini burda temizlerlerken sende gazlarken zibronun ucuz olmak gibi bir niyeti yok demiyormuydum amcık herif.

52O54D.png

göt herif sayfanıda silmişler yoksa rica edip senmi sildirttin belge almayalım daha fazla diye. nasıl kendi forumunda tavisye ölümünü sildiydin ya. bir belge daha vardı orada almam gereken bir ara diyordun ya artık sadece japon gelecek bir baktık fabrika güm oldu. sonrada alttaki resimdeki gibi iyk vik ya ekonomi bozuldu işte vs demeye başladın.

3qyJXp.png

ha konuş bakalım göt me kazıkçı değilmi ama siz kazık atınca değilsiniz.

hemide ozaman biz kalite satıyok dersin ha..

hassittir ulen.. kliask japona güvenemediler bana gönderecek cihazmı yoktu koca firmada. ağız ısısını 13-14 ten aşağı düşüremiyordu fujistsular gibi. bu yeni trend diye yutturmaya çalıştılar önce sonrada midea gönderdiler.

ulu ulu uyuz köpek gibi ulu.. sen ulu pahalı m. electric e . kimseiker yalova kaymakamını. bir biz sikiyok işte buırdan desifre ediyok seni.

bak hele bak bir yazı daha basayım sana pahalılıkla ilgili

N1MokN.png

çakal seni gidi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt