Hangi Ürünlerinizi 2. el Alırsınız?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bizim ülkede ikinci el piyasası da bir tuhaf.. Birincisi millet ölmüş eşek arıyor.. İkincisi atıyorum sıfırı 2000 TL ise 1800 yazmış... Ülen gider sıfırını alırım.. Birde pazarlık mevzusu var. Benim bildiğim pazarlığında bir adabı vardır. 1800 TL ise ne olur? 50 en çok 100 TL olur. Reis müdür 1500 olmaz mı yaa diyor.. İner misin sabaha mı bırakırsın.......

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bizim ülkede ikinci el piyasası da bir tuhaf.. Birincisi millet ölmüş eşek arıyor.. İkincisi atıyorum sıfırı 2000 TL ise 1800 yazmış... Ülen gider sıfırını alırım.. Birde pazarlık mevzusu var. Benim bildiğim pazarlığında bir adabı vardır. 1800 TL ise ne olur? 50 en çok 100 TL olur. Reis müdür 1500 olmaz mı yaa diyor.. İner misin sabaha mı bırakırsın.......
Ben iyi aldım laptopu o zaman .Ama tabiri caiz ise "dört dönüyorum" dükkanlarda :)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Ben eskiden elektronik ürünleri (telefon hariç) alırdım lakin son zamanlarda 2 tip insan profili türedi.
1- Ölücü denilen,bir malı yok paraya alıp al&sat yapan adamlar
2- Gömücü(benim tabirimle) denilen, sıfırına çok yakın yada üzerinde fiyat çeken kitle!

Bu yüzden garantisi olsun sıfır olsun diyip genelde yeni alıyorum. Bu iyi birşey değil ama elektronik çöplükler yaratıyoruz hepimiz aç gözlü davranışlarımızdan!

Birkaç ay önce mutfak lavabo taşını güzelce söktüm kullanıma engel olmayan ufacık bir çatlağı ile letgo ya koydum. Bedelsiz koydum hemde yeterki birinin işi görülsün diye. Bir sürü mesaj aldım, hepsi ben gelip alacağım dedi ve gelmedi. Sonra her mesaja adresi verdim gir apartmana taş duruyorsa al dedim yine kimse almadı. 1 ay apartmanda durdu,taşınırken nakliyecilere rica ettim sokağa koymalarını, bir baktım aldılar. İnsanlar utanmasa ücretsiz verilen ürünü evine nakliye isteyecekler (birisi yazdı getirebilir misiniz diye :) )

Çok çene çaldım ama özetle 2. El arabaların sıfırından pahalı olduğu toplumda çok fazla 2. El almaya sıcak bakmıyorum.

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Daha 10 gün önce adsl modemden, vdsl modeme geçiş yaptım. Aldığım modem 2. el. Bisikletim yine ikinci el.
Genellikle kişisel olmayan ürünlerde 2. el alabilirim. Fakat elektronik ürünlerde birkaç yıllık ürünleri pek tercih etmemeye çalışırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt