Hangi Telefon Alınmalı?

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Htc 820 kullanıcısıydım.Artık telefonun kırılmadık yeri kalmayınca gideyim bi tane alıp çıkayım dedim. Bende Htcden devam edecektim. Turkcellde yoktu 'Htc mi kaldı abii şu anda piyasa da çok iyi giden p20 var' dedi. Sar ordan gelsin dedim. Htcden sonra biraz ufak ama kibar geldi. Kamera olarak ona göre çok çok iyi. Detaylı inceleme fırsatım olmadı yoğunluktan

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Bende HTC one 8 var, Şuan ondan yazıyorum. Telefon malzeme kalitesi olarak sağlam, dayanıklı. Fakat format atarken şarjdan çıkarılmış verdik telefoncuya yaptı 100 tl. O gün bugündür kendini toplayamiyor telefon genel anlamda sorun yok ama bazen kilitleniyor, dağıtıyor falan.Hata raporu gönder gönder. benim kamera ile falan işim yok, internete takılıyorum.

Kısacası bu telefon yakında gidici gibi, konuyu takip edeyim bende:) Fakat HTC den soğuttu beni.

Tabi ben kendi adıma, Her zaman fiyat performans almaya çalışıyorum artık. Bu sebepten ötürü, ucuz yollu, interneti Wifi si hızlı telefon ilk tercihim olur. Bir telefonun gideceği en fazla 4-5 sene şanslı isen. Hem yazılım Hem donanım anlamında.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Yazilim Desteği Istiyorsan Xiaomi
Listenin tepesine Eklemelisin

Bana Gore Xiaomi mi 8 Agir Basar. :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Let's _be_ honest Let's _be_ honest, Ben Hep Ayni Uygulamalari Kullanirim Telefonumda
Oyun vss Isim Olmaz
Banka,Denizcilik,Ofis,Alisveris,Sosyal Uygulamalar yuklu
Cihazlarim 3. Senesinde Tikanmaya Basliyor

Sorun Cihazda Degil
Yeni Ozellik Kazandirilan Uygulamalarin Optimize Edilmemesi
Habire Daha Fazla Donanim Istiyor

4-5 Sene Hayal Bana Gore.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Let's _be_ honest Let's _be_ honest, Ben Hep Ayni Uygulamalari Kullanirim Telefonumda
Oyun vss Isim Olmaz
Banka,Denizcilik,Ofis,Alisveris,Sosyal Uygulamalar yuklu
Cihazlarim 3. Senesinde Tikanmaya Basliyor

Sorun Cihazda Degil
Yeni Ozellik Kazandirilan Uygulamalarin Optimize Edilmemesi
Habire Daha Fazla Donanim Istiyor

4-5 Sene Hayal Bana Gore.
Yani Başkan haklısın, 4-5 sene zaten şansınız var ise dedim, (hem yazılım, hem donanım anlamında) makbulü 3 tür:ok O sebepten ötürü 3000-5000-8000 veren (kişisel tercih saygı duyarım fakat) kişileri hiç anlayamayacağım:kiskis:kiskis 1000-1500 , hadi çok beğendin öldün bittin 2000 olsun ,fazlası ziyan:cay

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Öyle bir sistem kurmuşlar ki; elindeki telefon en iyisi olsa bile en fazla 3 yıl sonra çöp konumuna düşürülüyor... Bu açıdan bakınca Ayfon mantıklı gibi geliyor fakat ekran boyutu ve batarya kapasitesi ile verilen parayı hiç hak etmiyor. Sistem kendini güncelledikçe, ömründen gidiyor haberimiz olmuyor. 3 yıl önce Lenovo P70 almıştım, sırf bataryası günü kurtarsın diye, gayet memnun etti beni. 3 yıl önceki stabil çalışmasına yakın gül gibi geçinip gidiyoruz fakat, yakın tarihte Kit kat'a ket vuracak güncellemeler gelecektir diye tahmin ediyorum... İnat ettim, güncellemiyorum. :cool Bana göre ortalama bir telefon için 1000-1500 lira aralığı bile fazla.

Tavsiye olarak uygun fiyata daha çok telefon almak isteyenlere de; Xiaomi diyorum hep. Evde üç tane var ve gayet memnun çocuklar. :rock

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Öyle bir sistem kurmuşlar ki; elindeki telefon en iyisi olsa bile en fazla 3 yıl sonra çöp konumuna düşürülüyor... Bu açıdan bakınca Ayfon mantıklı gibi geliyor fakat ekran boyutu ve batarya kapasitesi ile verilen parayı hiç hak etmiyor. Sistem kendini güncelledikçe, ömründen gidiyor haberimiz olmuyor. 3 yıl önce Lenovo P70 almıştım, sırf bataryası günü kurtarsın diye, gayet memnun etti beni. 3 yıl önceki stabil çalışmasına yakın gül gibi geçinip gidiyoruz fakat, yakın tarihte Kit kat'a ket vuracak güncellemeler gelecektir diye tahmin ediyorum... İnat ettim, güncellemiyorum. :cool Bana göre ortalama bir telefon için 1000-1500 lira aralığı bile fazla.

Tavsiye olarak uygun fiyata daha çok telefon almak isteyenlere de; Xiaomi diyorum hep. Evde üç tane var ve gayet memnun çocuklar. :rock

IOS hep kapalı kutu abi.
Eski sürüme dönüş olanağın bile kısıtlı.
Android cephesinde hiç yoktan root, rom gibi olanaklar var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Domestos Domestos, ios cephesinde onceki sene isler değişti. Buyuk guncellemelerde iphone,ipad vss
Cihazin cpu,ram hizlarini asagiya cektiklerini itiraf ettiler.
Sebebi daha iyi kullanici deneyimi yasatmak.
Yipranan bataryada daha iyi istifade etmek olarak yapildi. Tabi yersen.

Bundan sonra bu islere kalkacaklarini sanmiyorum. Zaten yazilim konusunda adam herseyi cok iyi optimize edip filtreden geciyor
Buyuk ihtimal ios grubu 3 yildan daha uzun kullanim sunabilir.
Cpu ve ram kismazlarsa.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt