Hangi Telefon Alınmalı?

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
2500-3000 TL arasında orta seviye bir telefon arıyorum. Günlük olarak fazla kullanacağım. Ayrıca arada bir yüksek donanım isteyen oyunlara girip vakit geçiriyorum.

Bu fiyat aralığında yaptığım araştırmalara göre şu telefonlar var :

Benim aklıma en çok yatan HTC U11 128gb 6gb ram
Fiyat olarak uygun olsa da yüksek sar değeri ve suya toza karşı dayanıksız olan Oneplus 5 128gb 8gb ram
Uygun fiyat ve performans dendiğinde akla gelen Xiaomi mi 6 128gb 6gb ram
ve Diğerlerine göre zayıf işlemcisi ve düşük antutu(v6) puanı olan ve 'nun 128gb 6gb ram versiyonları.

Bu 6 telefon arasında kaldım. Ancak her ne kadar kamera özeliiklerine baksam da hangisinin kamera yönünden dahi iyi olduğunu pek anlayamadım. Kamera için bahsedilen özellikleri kıyaslayıp bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Şuanlık aklıma en çok yatan HTC u11, kullanıcı yorumları iyi görünüyor. Ancak yanlış araştırmadıysam arkasında 2.bir kamera yok. Bu diğer telefonlara kıyasla ciddi bir fark mıdır?

Sizce yoğun gün içi kullanım, yüksek oyun performansı, ideal kamera özellikleri kriterlerini göz önünde bulundurarak hangi telefonu almalıyım?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
sufi48 sufi4848 Hocamızın bir kullanıcı olarak telefon sirkülasyonu yüksek diye düşünüyorum.

Özellikle daha yeni aldığı bir HUAWEİ vardı, sanırım vakit bulup size yazabilirse faydalı görüşler belirtebileceğine inancım sonsuz :ok

Aynı zamanda @BlackSea ve @Umut Barış kardeşlerimiz de bu konuda iyi fikirler sunacaktır görüşündeyim :ok

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
2500-3000 TL arasında orta seviye bir telefon arıyorum. Günlük olarak fazla kullanacağım. Ayrıca arada bir yüksek donanım isteyen oyunlara girip vakit geçiriyorum.

Bu fiyat aralığında yaptığım araştırmalara göre şu telefonlar var :

Benim aklıma en çok yatan HTC U11 128gb 6gb ram
Fiyat olarak uygun olsa da yüksek sar değeri ve suya toza karşı dayanıksız olan Oneplus 5 128gb 8gb ram
Uygun fiyat ve performans dendiğinde akla gelen Xiaomi mi 6 128gb 6gb ram
ve Diğerlerine göre zayıf işlemcisi ve düşük antutu(v6) puanı olan ve 'nun 128gb 6gb ram versiyonları.

Bu 6 telefon arasında kaldım. Ancak her ne kadar kamera özeliiklerine baksam da hangisinin kamera yönünden dahi iyi olduğunu pek anlayamadım. Kamera için bahsedilen özellikleri kıyaslayıp bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Şuanlık aklıma en çok yatan HTC u11, kullanıcı yorumları iyi görünüyor. Ancak yanlış araştırmadıysam arkasında 2.bir kamera yok. Bu diğer telefonlara kıyasla ciddi bir fark mıdır?

Sizce yoğun gün içi kullanım, yüksek oyun performansı, ideal kamera özellikleri kriterlerini göz önünde bulundurarak hangi telefonu almalıyım?
hocam dünden beri erbilde dolaşıyorum boş zamanımda dolaşırken fiyatından dolayı huawei mate 10 lite aldım orta seviyede bir cihaz ama özellik bakımından güzel.yüz tanıma mükemmel iphone x le karılaştırdık hem daha hızlı hemde her açıdan algılıyor.
burada inceleme şansı bulduğum bir cihaz var hayran kaldım mi 8 dehşet bir cihaz burda başlanmış satışa 2 haftaya türkiyede başlanacakmış acelen yoksa bekle türkiyede 3300 civarı olacakmış fiyat ama değer..bi eline alıp incelemeni tavsiye ederiö

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
H hsener merhaba. Ben HTC'nin yeterince tüketicilerin güvenini sarstığını düşünüyorum. P10 Plus Mate 9 Pro'nun biraz güncellenmiş ve kamera, ekran yönünden zayıflatılmış bir sürümü gibi geldi bana. İşlemci, GPU aynı.

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
IMG_20180701_180919.jpg

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
hocam dünden beri erbilde dolaşıyorum boş zamanımda dolaşırken fiyatından dolayı huawei mate 10 lite aldım orta seviyede bir cihaz ama özellik bakımından güzel.yüz tanıma mükemmel iphone x le karılaştırdık hem daha hızlı hemde her açıdan algılıyor.
burada inceleme şansı bulduğum bir cihaz var hayran kaldım mi 8 dehşet bir cihaz burda başlanmış satışa 2 haftaya türkiyede başlanacakmış acelen yoksa bekle türkiyede 3300 civarı olacakmış fiyat ama değer..bi eline alıp incelemeni tavsiye ederiö

bahsettiğiniz telefon bu değil mi?

özellikler açısından attığım yukarıda yazdığım 5 telefondan da hayli geride ve ithalatçı garantili fiyatı 1.600TL. Ben mi yanlış telefona bakıyorum acaba?

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam bahsettiğiniz telefonlar güzel ama aynı fiyata daha güzeli varken bence yetersiz kalıyorlar. sufi48 sufi4848 in de dediği gibi o fiyat aralığında bence alınabilcek en iyi telefon Xiaomi mi 8 dir . Ben xiaomi ye güvenmiyorum derseniz kamera olarak denk işlemci olarak mi8 den daha düşük olan S9 yahut s9 + a bakabilirsiniz ama fiyat o zaman da çok uçuyor 4500 ler de fiyatı olan bir telefon.
Bahsi geçen telefonların hepsi iyi telefonlar ama bu Xiaomi de bu fiyatlar varken aynı fiyattaki xiaomilere göre özellik olarak aşağıda kalıyorlar malesef. Misal sufi48 sufi4848 hocamın bahsettiği Huawei Mate 10 Lite. kardeşim bu telefonu aldı bende Xiaomi Mi A1 aldım . uzun süredir kullanıyor bende öyle hem kağıt üstünde ki veriler hemde kullanım olarak bakınca denk telefonlar olduğunu gördük ve benim Xiaomi mi a1 in fiyatı 1150 tl .
Sözün kısası bahsettiğin tellefonların ekran - kasa oranları da iyi değil huaweyinin özellikle bu konuda çok daha iyi telefonları var.
Ben sizin yerinizde olsam Xiaomi mi 8 alırıdm ikinci tercihim Huawei p20 Lite olurdu.

Yeriniz de olsam tercih edeceğim iki telefonun görseli aşağı da.

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
bahsettiğiniz telefon bu değil mi?

özellikler açısından attığım yukarıda yazdığım 5 telefondan da hayli geride ve ithalatçı garantili fiyatı 1.600TL. Ben mi yanlış telefona bakıyorum acaba?
hocam ben bu cihazı çok uygun olduğu için aldım.sizin seçeneklerden geride doğrudur.

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
Hocam bahsettiğiniz telefonlar güzel ama aynı fiyata daha güzeli varken bence yetersiz kalıyorlar. sufi48 sufi4848 in de dediği gibi o fiyat aralığında bence alınabilcek en iyi telefon Xiaomi mi 8 dir . Ben xiaomi ye güvenmiyorum derseniz kamera olarak denk işlemci olarak mi8 den daha düşük olan S9 yahut s9 + a bakabilirsiniz ama fiyat o zaman da çok uçuyor 4500 ler de fiyatı olan bir telefon.
Bahsi geçen telefonların hepsi iyi telefonlar ama bu Xiaomi de bu fiyatlar varken aynı fiyattaki xiaomilere göre özellik olarak aşağıda kalıyorlar malesef. Misal sufi48 sufi4848 hocamın bahsettiği Huawei Mate 10 Lite. kardeşim bu telefonu aldı bende Xiaomi Mi A1 aldım . uzun süredir kullanıyor bende öyle hem kağıt üstünde ki veriler hemde kullanım olarak bakınca denk telefonlar olduğunu gördük ve benim Xiaomi mi a1 in fiyatı 1150 tl .
Sözün kısası bahsettiğin tellefonların ekran - kasa oranları da iyi değil huaweyinin özellikle bu konuda çok daha iyi telefonları var.
Ben sizin yerinizde olsam Xiaomi mi 8 alırıdm ikinci tercihim Huawei p20 Lite olurdu.

Yeriniz de olsam tercih edeceğim iki telefonun görseli aşağı da.

xioami mi 8 in Türkiye ye ithalatçı garantili satışını henüz bir sitede göremedim. Huawei p20 lite ıda listeme ekledim yalnız +300 /400 tl bandında 6gb ram ve 128gb hafızalık telefonlar var. p20 lite'ın İşlemcisi de diğerlerine göre bir tık geride.

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
xioami mi 8 in Türkiye ye ithalatçı garantili satışını henüz bir sitede göremedim. Huawei p20 lite ıda listeme ekledim yalnız +300 /400 tl bandında 6gb ram ve 128gb hafızalık telefonlar var. p20 lite'ın İşlemcisi de diğerlerine göre bir tık geride.
mi8 beklemeni tavsiye ederim acileyetin yoksa.buralara geldiyse yakın zamanda düşer sitelere.
ben p20 lite tercih etmedim mate 10 lite la arasında pek fark yok işlemci aynı sadece çentik ve hızlı şarz farkı var.

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
Peki bu cihazların aksine iphone 8 hakkkında ne düşünüyorsunuz? Akrabadan uyguna alabilirim. Ama donanımları diğer telefonlara kıyasla çok çok zayıf görünüyor. 2gb ram benim eski s5 de de vardı.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Mi 8 şuan satışta var isterseniz ben bakar bulurum. Hepsiburada da olması lazım . P20 lite bir tık geride evet ama tasarım olarak onlardan ileride canlı gördüm telefona bayıldım gerçekten. O özellikler de inanın size hayli hayli yeterli olur . Diğer telefonların ekran tipleri benim telefonuma çok benziyor Xiaomi mi A1 şuan açamadıgi oyun yok kasma donma ısınma hiç birşey yok işlemcisi de güzel bir işlemci ve 1150 TL onu da listeye alabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt