Hangi sürücü kusurlu?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kaçıncı dk da oluyor olay lambalarda üzerine doğru ani çıkıyor öbür araç durmasa kaza kaçınılmaz..

Yoksa biraz vurdu mu ?

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
İlk bakışta kamera sahibi gibi gelse de öyle değil.

Şu linkteki: şu resimlere bakınca;
Ekran-goruntusu-2022-06-14-185650.png

İlk çıkıştan çıkan kimse olmadığı için üstteki resim iptal zaten. Kavşak içerisinde sola sinyal verip vermemesinin bir anlamı yok ve zorunda değil. İlk çıkıştan çıkmadığı için kavşağın göbek şeridini kullanması gerekiyor. Bu onun hatası.

Yine ilk çıkıştan çıkmayan siz de gereksiz şerit değiştirmemeyi ihlal ederek şerit tecavüzünde bulunmuşsunuz. Bu da sizin hatanız. Muhtemelen kaza olsaydı herkes kendi masrafını öderdi.

Tabi işte dönel kavşakta lamba olmaz normalde ve öyle dar dönel kavşak da olmaz. Yol zaten kusurlu da buradaki durumda yolun bir suçu yok gibi.

Bu arada eğer siz düz gidecekseniz siz haklısınız da kavşak kavşak değil ki.

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Toyotacı dibine kadar hatalı. Solda olmalı dönerken, soldaki adamın düz gitme hakkı vardır ama dönel kavşağa yan şeritten girilmez.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kameraya kaydeden benim kaza olmadı. 2:40 daki sahne.
Senin beklemen lazımdı dönüş yapmayacaksan önünde araç var düz devam ederken birden dönüyor,

Sende de kusur var iki tarafta aceleci biraz iki tarafta kusurlu sen dönecek gibi yapı karşıya dalıyorsun :kiskis

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Solda duranın hem düz hemde sola dönme hakkı var diye biliyorum. Aslında bilmiyorum ama o mantıklı geliyor işte😂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt