Hangi çamaşır kurutma makinesi tercih edilmeli?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Bim bu hafta key smart ÇK makinesi getiriyor. Ancak 2 yıl garantili (1600₺)? 200₺ daha fazla verip 1800₺ ye Altus alıp 3 yıl garantili mi almalıyız? İki makine arasında kalite, enerji tasarrufu özellikle ses yalıtımı (sessiz olması daha iyi) farkı var mı? Konderserli ve ısı pompalıların farkları nedir?

675_buyuk_543X467_8kg-kurutma1fdfe1cbb2f001ce.jpg

Altus Al 81 Yb

images-2161b9e3057c400ab.jpg

A Adem Helvacı

Son düzenleme:
hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
bütçe bu kadarsa bir tavsiye. arçelikte değişim kampanyası var. bir bayi ile görüşün 300tl indirim var eski ürüne. sizde yoksa bile yardımcı olurlar. 2080tl olur fiyati. ana marka ve güncel cihaz almış olursunuz

bunun dışında keysmart a+ ise gerçekten kesinlikle keysmart 3 model arasında

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
daha dün bulaşık makinası siparişi verdim(samsung) bende böyle markalara çok baktım fakat güvenemedim .arçelik-beko kendi ürünleri alınabilir fakat bu alt sınıf ürünlere ben güvenemiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
daha dün bulaşık makinası siparişi verdim(samsung) bende böyle markalara çok baktım fakat güvenemedim .arçelik-beko kendi ürünleri alınabilir fakat bu alt sınıf ürünlere ben güvenemiyorum.
Kendi üretimlerinde ne kullanıyorsa onu kullanır bence.
Belirli farklar dışında yan markalarda o kadar kalite farkı olmuyor bence.
Ki Samsung bulaşık makinesi de bizim forumda pek tavsiye edilmiyordu diye hatırlıyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
temizlik ürünleri üreten bir fabrikada çalışmıştım kendi markları haricinde bir sürü alt markada üretiyordu(bim-metroya gibi).fason üretimlerde (bir sürü başka marka) kalite çok düşüktü.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
temizlik ürünleri üreten bir fabrikada çalışmıştım kendi markları haricinde bir sürü alt markada üretiyordu(bim-metroya gibi).fason üretimlerde (bir sürü başka marka) kalite çok düşüktü.
Evet ,aynen katılıyorum ,biz asla "şu firma için özel üretilmiştir" yazan ürünleri almayız yıllardır :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aynı fabrika ürünü olması sebebiyle genel olarak fason ürün kullanıyorum. Ne fark ediyor sakıncası yoksa??

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Hangisi alınmalı sorusunun cevabı bütçe meselesi. Yerinizde olsam 3000 TL seviyesine kadar çıkmaya çalışırım. Bilindik markaların ürünlerini tercih etmekte fayda var. Malzeme kalitesi malesef fiyattan dolayı düşük. Ve

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aynı fabrika ürünü olması sebebiyle genel olarak fason ürün kullanıyorum. Ne fark ediyor sakıncası yoksa??
Veli,ben şöyle yazayım ,baya oldu ,hanımla Tireye gittiğimizde her zaman aldığımız ürünü Gaziemirde bir avmde gördük sevinerek aldık ve "demek buraya kadar geliyormuş" dedik :)
Eve geldik açtık ama bizim aldığımıza hiç benzemiyor,etikete baktım aynı firmanın falan avm için üretilmişi ,ee dedik neden böyle :)
Köye giderken yanımızda götürdük ,ve Tireye gittiğimizde ilgili yere gidip ürünü gösterdim ve "sizin ürününüz ,ya paramı geri verin veya değiştirin "dedim ,bana "abi bu falan yer için üretilmiştir" diyerek değiştirdiler.O oldu ,bir daha asla almadık öyle ürünler (fason yani) ,artık uzun zamandır ne yiyeceğin ne de temizliğin fason olanını almıyoruz :ok
Hele tuz ruhu olayım var ,baskılı devre basacağım,kuaförden peridrol aldım,hadi gelirken avmye uğrayıp tuz ruhu alayım dedim ,bilindik marka tarafından o avm için üretilmiş ürünü aldım,balkona çıktım karışımı yaptım ,plaketi attım ,bekle babam bekle ,plaket karardı ama yollar çıkmadı iyimi :hihi
Hanım" dökme,wc temizlerim" dedi ,wc bile temizlememiş :) ,dedim ya ,o oldu bir daha asla fason üretim almıyoruz,normali 1.75 ,fasonu 1 lira (örnektir) .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt