Hamsi yerine sardalye mi satılıyor..?

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Benim çocukluğum İç Anadolu'da geçti.Bizim oralara hamsi Karadeniz'den gelirdi,tadına doyamazdık.Şimdi 37 senedir İzmir'de yaşıyorum,hamsi diye satılan balıkları ara sıra alıyoruz ama bu balıklar Marmara ve Ege hamsisi olduklarından hiç tadı tuzu yok saman gibi.Bu yüzden hamsiyi daha çok sevmemize rağmen sardalye tüketiyoruz.Belki size de bu hamsilerden denk gelmiştir. :ok
Haklısınız..Büyük ihtimalle onlardan da olabilir..
Keşke "sardalya" olsa ,sardalya iyidir,lezzetlidir ,ben çok severim ,ayrıca hanım özel salamura yapar sardalyadan ki bizim eskiden fukara yemeği denilen kuru fasulye ve nohut yanında süper gider doğrusu.
Tabii bir de denetleyen olmalı ki ,azıtmasınlar ama nerdeee :)
Üstadım sardalye olduğunu bilsem zaten ızgarasını yapardım, onun ☺️.. ayrıca ızgarasını da çok severim.. Ancak gel gör ki market tezgahlarında hamsi diye satılıyor ne olduğu belirsiz balıklar ve dürüstlük abidesi kesiliyor üzerlerine gidince bu insan benzeri tiplemeler... Ticari ahlaka sığmayan bu gibi ahlaksız durumlar maalesef bu milletin makûs kaderi olmuştur..
Ben de aynı durumla karşılaştım şikayet ettim ama maalesef bir sonuç alamıyorsun ve karşılığında hiçbir yaptırım yapılmıyor. İnsanları kandırıyorlar, alıp gelmişsin bir zevkin var pişiriyorsun, o hevesin de mahvoluyor.

Haklısınız..

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt