Halı Yıkama Makinası Önerilerinizi Bekliyorum....

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Arkadaşlar Merhaba,
Halı yıkama makinası alacağız tamamen ıslak işlemler icin kullanilacak bir makina gerek, kuru süpürge zaten Dyson kullaniyorum.

Bildiğiniz kirli su tankı en az 10 litre olan bi halı yıkama makinası önerilerinizi bekliyorum. Sevgiler....

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Dyson kullanmasaydınız önerim Aura Cleanmax olacaktı. Tek yıkama makine önerileri olan varsa buyursun.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255

Sanırım 22 litre tankı mevcut, bir deneyimim yok tabi modele dair. :sirit
Arkadaşlar Merhaba,
Gezinirken dikkatimi çekti. Biraz hortlatalım konuyu:
Öncelikle bir şey dikkatimi çekti forumda: Mesela 20 yıl önce alınmış, neredeyse hala kullanılan, çok memnun kalınmış bir markayı günümüzde araştırma içerisinde olan kişilere önermemiz yanıltıcı olabilir. Unutmayalım ki; hiçbir marka (istisnalar hariç) 20 yıl önceki kalitesini ürünlerine yansıtmamakta. Rekabet ile birlikte bir çoğu hitap ettiği segmente göre hizalanmış durumda. Buna direnenler, çizgisini bozmayanlar zamanla iflas etti ya da el değiştirdi. Bu sebeple referans gösterdiğimiz elimizdeki ürünün günümüz şartları ile örtüşmesi gerektiğini düşünüyorum.
Bir şeyi almadan önce araştırmak, en iyisini veya en iyi F/P ürününü bulmaya çalışmak gibi bir takıntım var. Mesleğim de buna yatkın olunca önüne geçemiyorum. Bu takıntımın bana çok faydası olmasıyla birlikte 'ciddi zaman kaybı' gibi bir bedeli var.
Geçen sene eşim halı yıkama makinası istedi. Beni bildiği için aylar önce istedi :) Bölgemizde hizmet veren, bünyesinde çok fazla marka barındıran küçük ev aletleri yetkili servisi var. Kendisiyle çok teknik içerikli sohbet etmişimdir yüz yüze. Sağolsun; anlatmayı, bilgi ve tecrübesini paylaşmayı sever. Müşteri profili ve ihtiyaca göre nokta atışı veya alternatifli tavsiye verir. Bu devirde, bu tip sektörlerde, bu tip insanların oranı düşüktür. Elektronik marketlerde yalandan halıyı süpüren ve ona öğretilen kağıt üstü verileri aktaran arkadaşlarımız yerine (Bu arkadaşları suçlamıyorum; günümüz düzeninde başka şansları yok. Zor şartlarda para kazanmaya çalışıyorlar) , bu cihazları ameliyat eden, ciğerini bilen teknik servis yetkilisi/çalışanlarının tecrübeleri kıymetlidir. Bu sebeple, bu formattan dolayı, her ne kadar eksiklikleri olsa da, bu siteyi de severim.

Sonuç olarak; benim halı yıkama makinasındaki araştırmalarım sonucu ben de Umut Barış Umut Barış 'ın paylaştığı bu marka/modeli tavsiye etmekteyim. Cihazı tek tek övmeyeyim. Dezavantajı nedir dersek;
- Büyük: Bunu bilerek alın.
- Çok fazla sıvı püskürtüyor. Fabrika ayarı bu şekilde. Temizlik için gerekli görülen uygun debi bu seviyededir tahminimce. Hızlı olamazsanız ortalık göl olur.

Saygılarımla,

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Herkese merhaba, ben de böyle bir cihaz arayışı içindeyim. Evdeki 20 yıldır kullanılan Arçelik yıkamalı süpürge emekli olmak istiyor. Geçen ay halı yıkadık sorun yoktu şimdi motoru biraz sesli çalışmaya başladı. Temiz su bağlantı contası aşındı teflon bantla yamadım, artık yedek parçası da yok. Sadece yıkama işi için bir cihaz alacağız. Aura Livac ve Arnica Hydra Rain Plus bunlara baktım. Karcher bütçemi aşıyor. Başka varsa önerilere açığım.

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
temiz su tankı küçük lakin piyasada hala satılıyor olsa philips triathlon halı yıkama makinesi hiç düşünmeden tekrar alırdım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri