Güvenlik kamerası tavsiyesi

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Wifi kamera düşünürseniz Hepsiburada'da Xiaomi Mijia kamerada indirim var. Kendi evimde kullanıyorum ve çok memnunum:

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Açı bazında dış ortam kameraların hepsinin açısı hemen hemen aynıdır. Linkteki ürünü temsil gösterdiğiniz için sanırım dış ortam arıyorsunuz bu fiyatlara alacağınız kameranın açısı çok fazla fark etmeyecektir. Genelde 3mm veya 4mm lens kullanılır Ayrıca dvr cihazınızın marka modeli nedir ? Son olarak gece görüşü için alacağınız ürünün array led olmasına dikkat edin

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Açı bazında dış ortam kameraların hepsinin açısı hemen hemen aynıdır. Linkteki ürünü temsil gösterdiğiniz için sanırım dış ortam arıyorsunuz bu fiyatlara alacağınız kameranın açısı çok fazla fark etmeyecektir. Genelde 3mm veya 4mm lens kullanılır Ayrıca dvr cihazınızın marka modeli nedir ? Son olarak gece görüşü için alacağınız ürünün array led olmasına dikkat edin

evet dış ortam için alacağım.Henüz dvr cihazı da almadım. Daha uygun fiyatlı bir dvr cihazı da bakacağım. Bu kamerayı çalıştıran ve kayıt yapabilen bir cihaz da önerebilirsiniz . Telefondan izlenebilen .1080p kayıt yapabilen almak istiyorum . 1080n olanlardan değil. daha sonra bir monitör bağlayacağım. n11.de bulabildiğim en uygun fiyatlı cihaz bu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
evet dış ortam için alacağım.Henüz dvr cihazı da almadım. Daha uygun fiyatlı bir dvr cihazı da bakacağım. Bu kamerayı çalıştıran ve kayıt yapabilen bir cihaz da önerebilirsiniz . Telefondan izlenebilen .1080p kayıt yapabilen almak istiyorum . 1080n olanlardan değil. daha sonra bir monitör bağlayacağım. n11.de bulabildiğim en uygun fiyatlı cihaz bu

Ama bunda galiba harddisk yok, buna da dikkat et, ne kadar büyük harddisk o kadar uzun geçmiş kayıtlara erişim sağlar. Kayıt cihazlarında harkete duyarlı kayıt olsun boş yere kayıt yapmasın,

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810

Hemen hemen her ahd dvr cihazı xmeye uygulaması ile telefondan izlenilebilir. Linkteki ürünün fiyat aralığında dvr istiyorsanız sadece Çin malı bulabilirsiniz Çin malı diyorum ama kötü oldukları için değil garanti sorunları çıktığı için. 1080p istiyorsunuz o zaman en az 2.1 mp kamera takacaksınız demektir hem 8 kamera için yüksek depolama, uzaktan izlemek için yüksek internet hızı lazım ( orta ayarlarda 23 fps, 2.1 mp 8 kamera için saatlik toplam kayıt için gerekli alan 27 gb. Karşıya upload edilmesi için kamera başına 0.5 mbps hız buda 4 mbps internet hızına eşit diyebiliriz.) Eğer maliyeti düşük istiyorsanız paket olarak satın alabilirsiniz

Hesaplama da 3 aşağı 5 yukarı farklılık olabilir.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Hemen hemen her ahd dvr cihazı xmeye uygulaması ile telefondan izlenilebilir. Linkteki ürünün fiyat aralığında dvr istiyorsanız sadece Çin malı bulabilirsiniz Çin malı diyorum ama kötü oldukları için değil garanti sorunları çıktığı için. 1080p istiyorsunuz o zaman en az 2.1 mp kamera takacaksınız demektir hem 8 kamera için yüksek depolama, uzaktan izlemek için yüksek internet hızı lazım ( orta ayarlarda 23 fps, 2.1 mp 8 kamera için saatlik toplam kayıt için gerekli alan 27 gb. Karşıya upload edilmesi için kamera başına 0.5 mbps hız buda 4 mbps internet hızına eşit diyebiliriz.) Eğer maliyeti düşük istiyorsanız paket olarak satın alabilirsiniz

Hesaplama da 3 aşağı 5 yukarı farklılık olabilir.

Telefondan izlemek şart değil artı özellik olsun anlamında demiştim. Profesyonel birşey aramıyorum görüntü net olsun benim için yeterli. linkte verdiğim kamera 5 mp görüntü veriyor fakat dvr cihazı 2 mp kayıt yapmıyorsa kamera o zaman düşük kalitede mi kayıt yapıyor anlamına geliyor ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Telefondan izlemek şart değil artı özellik olsun anlamında demiştim. Profesyonel birşey aramıyorum görüntü net olsun benim için yeterli. linkte verdiğim kamera 5 mp görüntü veriyor fakat dvr cihazı 2 mp kayıt yapmıyorsa kamera o zaman düşük kalitede mi kayıt yapıyor anlamına geliyor ?
1080p dvr 2.1 megapiksel üzeri kamera kaç megapiksel olursa olsun 1920*1080 çözünürlükte yani 2.07 megapiksel kayıt yapar 1080n dvr ise 980*1080 çözünürlüğünde kayıt yapar buda 1.3 megapiksel e falan denk gelir. görüntü bakımından 1.3 megapiksel de sizi üzmez zaten sürekli para dönmeyen yerlerde 2.1 megapiksel kameralar bana göre gereksiz 1280*720 yani hd dediğimiz 1 megapiksel kameralar bile yeterli olur sizin için tabi bu benim düşüncem. Kamera işi maalesef uygun fiyatlara yapılacak bir iş değil yapılabilir mi evet ama alınan dvr olsun kameralar olsun arkasında garanti olması şart. şansınız var ise uzun yıllar çalışabilir yok ise uygun maliyet size daha külfetli döner. Dvr arda 1080p ısrarcı olun kameraları bu tür işleri yapan mağazalarda canlı olarak görüp alın ve garantiyi kimin sağladığını konuşun. depolama alanını ne kadar büyüt tutarsanız hdd nin bir okuma yazma ömrü olduğunu bu ömür bittiğinde size tekrar bir hdd masrafı çıkaracağını unutmayın. Bu yüzden hdd alırken okuma yazma ömrüne dikkat edin.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Teşekkürler Peki Kamera 5 mp olur dvr cihazı 2 mp kayıt yapar ise . Ben dvr cihazından monitör çıkışı yaptığımda ekranda görüntüye 5 mp olarak mı izleyeceğim ? Yani kayıt 2 mp monitördeki canlı görüntü 5 mp olarak mı alıyorum ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Teşekkürler Peki Kamera 5 mp olur dvr cihazı 2 mp kayıt yapar ise . Ben dvr cihazından monitör çıkışı yaptığımda ekranda görüntüye 5 mp olarak mı izleyeceğim ? Yani kayıt 2 mp monitördeki canlı görüntü 5 mp olarak mı alıyorum ?
5mp izler 2.1 mp kayıt yaparsınız

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri