Güvenlik Kamerası tavsiye

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Öncelikle cümleten selamın aleyküm arkadaşlar yaşadığımız bölgede artan hırsızlık olayları olası bir tartışmada, kavgada, kişiye deyilde bilerek kasten mala zarar verme merak edip kurcalama olayları VB sorunlar sıklaştığından dolayı bende evimin çevresinde kamera sistemi takmaya karar vermiş bulunmaktayım piyasa üzerinden araştırma yaptığımda doların yükselmesinide bahane ederek çok yüksek fiyatlar almış bulunmaktayım.

Bende bilişimci olduğumdan dolayı daha önceden de az çok tecrübem olduğundan dolayı internetten kamera sistemi getirtip kendim montaj ve kurulum yapmak istiyorum yalnız bazı konularda sizlere ihtiyacım var ben ne yapmak istediğimi sizlere belirteyim sonra yardım almak istediğim konular için soru yazayım sizlere
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1.Almak istediğim sistem bu n11 den en uygun fiyat bunu bulabildim youtubede de bu kameraların montajını yapan bir video keşfettim aynı marka kamerayı takıyorlar bide gece görüşlü olduğu için hoşuma gitti

bu-1.c5905e4f53b2269f.jpg

1 Kamera aşağı bakacak şekilde balkonun altına diğer kamerayıda girişi görecek şekilde monte etmek istiyorum balkonun altında motorsikletler var 4 adet benim komşuların.

bu-2c19e830ebf98069c.jpg

1.Kanal aşağı bakacak

2.Kanal girişi görecek şekilde ayarlama yapacağım cihazda

bu-3.jpg

Tesisatı döşerken beyaz kablo kanalları koymayı düşünüyorum hem yağmurdan çamurdan güneşten kablo zarar görmesin diye hemde montalama olduğu için kroşe tutmaz diye.

bu-4.jpg
bu-5.jpg

Kırmızı oklar ile işaret ettiğim yerler kamera anlamında siyah çizgilerde kablo kanalları koyulacak anlamında daha iyi fikri tavsiye olan varmı varsa söylesin lütfen.

Son düzenleme:
Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Kamera konusunda aslında biraz bütçeyi yüksek tutmak gerekiyor çünkü birini veya araç plakası vs. tespit etmek istediğinde ucuz kameralar kesinlikle detay vermiyor görüntü çamur gibi oluyor. Birkaç yıl önce akrabamın evine hırsız girdi kameranın önünden elini kolunu sallayarak götürmüşler eşyaları kamera zoom yaptığı zaman çamur gibi olduğu için polis tespit edememişti şahısları ve aracı tavsiye olarak yazmak istedim.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hocam bence de bütçeyi biraz arttırmanız iyi olur bu arada DVRlı sistem yerine direkt PC'nizi kullanabilirsiniz sizin için sorun olmazsa. Çoğu IP kameranın kendi sistemi oluyor zaten siz sadece IP Camera server yazılımını kuruyorsunuz o hepsini kaydediyor hemde buluttan telefona gönderebiliyor.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Neutron Haikon vs bilindik ürünler kullanmada fayda var

Kameraları biraz daha yukarı koymadan fayda yerden ne kadar yükseklik var bilmiyoruz ama gelip kameraları çalmasınlar sonra :)

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Kamera olarak Aliexpressten gelen Reolink RLC-410 var düşünürseniz güzel model birde yazılım olarak Xprotect Essential var 6 kameraya kadar ücretsiz aslında çok pahalı yazılım ama promosyon olarak kamera sınırlamalı olarak ücretsiz sürüm veriyorlar. Buna telefon uygulamasıyla uzaktan izleme de dahil.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Hocam bence de bütçeyi biraz arttırmanız iyi olur bu arada DVRlı sistem yerine direkt PC'nizi kullanabilirsiniz sizin için sorun olmazsa. Çoğu IP kameranın kendi sistemi oluyor zaten siz sadece IP Camera server yazılımını kuruyorsunuz o hepsini kaydediyor hemde buluttan telefona gönderebiliyor.

PC ile de yapılabilir fakat enerji tüketimi ve 7/24 açık duracağını düşünürsek pek uygun olmaz illa da pc olacak ise kayıt alani düşük devirli 7/24 destekli bir hdd üzerinde olmalı

Normal masa üstü disklerin ömrünü yiyip bitirir dayanmaz

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
PC ile de yapılabilir fakat enerji tüketimi ve 7/24 açık duracağını düşünürsek pek uygun olmaz illa da pc olacak ise kayıt alani düşük devirli 7/24 destekli bir hdd üzerinde olmalı

Normal masa üstü disklerin ömrünü yiyip bitirir dayanmaz
Hocam disk konusunda haklısınız ama kamera ve yazılım uyumluysa transcode yapmadan direkt kayıt yapabiliyor diye biliyorum o zaman enerji tüketimi sıkıntısı olmaz.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Kamera konusunda aslında biraz bütçeyi yüksek tutmak gerekiyor çünkü birini veya araç plakası vs. tespit etmek istediğinde ucuz kameralar kesinlikle detay vermiyor görüntü çamur gibi oluyor. Birkaç yıl önce akrabamın evine hırsız girdi kameranın önünden elini kolunu sallayarak götürmüşler eşyaları kamera zoom yaptığı zaman çamur gibi olduğu için polis tespit edememişti şahısları ve aracı tavsiye olarak yazmak istedim.
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz ama ben olası bir olayda giren çıkanı görmek için yada motorsikletlere bir zarar gelirse onları görmek tespit etmek için koymak istiyorum linki inceleme yaptınızmı n11 de ürün güzelmi sizce? Bu arada teşekkür ederim.

İphone kullandığım için Bluetoothtan medya aktarımı imkansız Bilgisayara bağlamak için de kart lazım driver Vs bide bilgisayar kapandımı kayıt durur.Genede fikriniz için teşekkürler.

Kameraları biraz daha yukarı koymadan fayda yerden ne kadar yükseklik var bilmiyoruz ama gelip kameraları çalmasınlar sonra :)
:haha1:haha1:haha1 Yaparlarmı ki bilmiyorum olabildiğince yukarı koyacam zaten.aa yukarı derken delme ile ilgili bişeyler soracaktım ya.

1.Dvr Cihazı

2.kamera

bana 2 kamera lazım olacak 4 lü set alırsam n11 den 2 si boş boş kalacak öyle Haikonu çok duydum benim bir tanıdığım bayisi hatayda bölge bayisi hatta.

:haha1

bu.png
daha uyguna geliyor vede marka alsammı bak şimdi kafamı kurcaladınız

Son düzenleme:
Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz ama ben olası bir olayda giren çıkanı görmek için yada motorsikletlere bir zarar gelirse onları görmek tespit etmek için koymak istiyorum linki inceleme yaptınızmı n11 de ürün güzelmi sizce? Bu arada teşekkür ederim.

İphone kullandığım için Bluetoothtan medya aktarımı imkansız Bilgisayara bağlamak için de kart lazım driver Vs bide bilgisayar kapandımı kayıt durur.Genede fikriniz için teşekkürler.

:haha1:haha1:haha1 Yaparlarmı ki bilmiyorum olabildiğince yukarı koyacam zaten.aa yukarı derken delme ile ilgili bişeyler soracaktım ya.
Benim söylediğim yeni tip IP Camera'lar ile yapılıyor kameraları direkt Ethernet kablosu ile networke bağlıyorsunuz oradan görüntü veriyor tabi bundan biraz daha maliyetli olur birde PC'yi açık tutmanız lazım sürekli ancak onunda çözümü var bu IP Cameralar da SD kart girişi oluyor kendisi de kayıt yapabiliyor, belki DVR kadar sağlıklı olmaz ama onun dışında pek sıkıntı olmaz PC açık olduğu zamanda izlemek için kullanırsınız. Kameranın aynı modem gibi ara yüzü oluyor IP'sini girince oradan da izleyebiliyorsunuz. Birde benim söylediğim şey Bluetooth değildi, orada bahsettiğim şey bu kayıt programlarının uzaktan telefona gönderebilmesi görüntüyü. Mesela siz evdeki ağa bağlı olmasanız bile izleyebiliyorsunuz kameralarınızı. Ancak bu sistem biraz daha karmaşık olur ben bu tür bir sistem kurmayı düşündüğüm için araştırmıştım, hazır paketler sizin için daha uygun olabilir sadece fikir vermesi amaçlı yazdım.

Konumlandırma hakkında öğrendiğim bir şeyde kameranın önünün açık olması gerektiği eğer alacağınız kamerada IR'ledleri gece görüşü varsa görüş alanında bulunan engellerden yansıyan ışık görüntüyü bozuyor, hiçbir işe yaramamış oluyor gece görüşü. O yüzden montaj yapacağınız yerlerin etrafının açık olmasına dikkat edin yansıma yapmasın.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Benim söylediğim yeni tip IP Camera'lar ile yapılıyor kameraları direkt Ethernet kablosu ile networke bağlıyorsunuz oradan görüntü veriyor tabi bundan biraz daha maliyetli olur birde PC'yi açık tutmanız lazım sürekli ancak onunda çözümü var bu IP Cameralar da SD kart girişi oluyor kendisi de kayıt yapabiliyor, belki DVR kadar sağlıklı olmaz ama onun dışında pek sıkıntı olmaz PC açık olduğu zamanda izlemek için kullanırsınız. Kameranın aynı modem gibi ara yüzü oluyor IP'sini girince oradan da izleyebiliyorsunuz. Birde benim söylediğim şey Bluetooth değildi, orada bahsettiğim şey bu kayıt programlarının uzaktan telefona gönderebilmesi görüntüyü. Mesela siz evdeki ağa bağlı olmasanız bile izleyebiliyorsunuz kameralarınızı. Ancak bu sistem biraz daha karmaşık olur ben bu tür bir sistem kurmayı düşündüğüm için araştırmıştım, hazır paketler sizin için daha uygun olabilir sadece fikir vermesi amaçlı yazdım.

Konumlandırma hakkında öğrendiğim bir şeyde kameranın önünün açık olması gerektiği eğer alacağınız kamerada IR'ledleri gece görüşü varsa görüş alanında bulunan engellerden yansıyan ışık görüntüyü bozuyor, hiçbir işe yaramamış oluyor gece görüşü. O yüzden montaj yapacağınız yerlerin etrafının açık olmasına dikkat edin yansıma yapmasın.
Çok teşekkürler telefondan tabiki izleme yapacağım bluetooth sistem ben şey sandım dvr cihazına bağlanıyor video kaydını telefona aktarmak için.:mutlu

Kamera olarak Aliexpressten gelen Reolink RLC-410 var düşünürseniz güzel model birde yazılım olarak Xprotect Essential var 6 kameraya kadar ücretsiz aslında çok pahalı yazılım ama promosyon olarak kamera sınırlamalı olarak ücretsiz sürüm veriyorlar. Buna telefon uygulamasıyla uzaktan izleme de dahil.
Ali Express sıkıntı ama yinede teşekkür ederim.

Millet yokmu başka tavsiyesi olan?

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Hocam disk konusunda haklısınız ama kamera ve yazılım uyumluysa transcode yapmadan direkt kayıt yapabiliyor diye biliyorum o zaman enerji tüketimi sıkıntısı olmaz.

1.Dvr Cihazı

2.kamera

bana 2 kamera lazım olacak 4 lü set alırsam n11 den 2 si boş boş kalacak öyle Haikonu çok duydum benim bir tanıdığım bayisi hatayda bölge bayisi hatta.

:haha1

bu.png
daha uyguna geliyor vede marka alsammı bak şimdi kafamı kurcaladınız

Haikon a disk güç kaynağı kablo Vs ekle 2 katına çıkar bu fiyat

IP Camera yapıp direk sd card à da kayıt yapabilirsin

Nvr destekli nas alıp hem depolama hem güvenlik kameraları için kullanabilirsin

Alternatif çok bütçe önemli

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Haikon a disk güç kaynağı kablo Vs ekle 2 katına çıkar bu fiyat

IP Camera yapıp direk sd card à da kayıt yapabilirsin

Nvr destekli nas alıp hem depolama hem güvenlik kameraları için kullanabilirsin

Alternatif çok bütçe önemli
Evet şimdi baktım 1656 tl oluyor fiyat

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hocam bence biraz daha uyguna yapmak için SD karta kayıt yapan IP Camera bakabilirsiniz. Zaten 2 tane kamera olacak daha ucuza gelmesi lazım. Pcye yazılım kurup uzaktan erişim için kullanırsınız kayıt da kameranın kendi içinde olur. Hem POE ile yine tek kablo olur. CAT5 kablo yeterli gelir.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Yorum yapan yapmayan herkese teşekkür ederim en sonunda haıkon takmaya karar verdim yalnız şöyle bir listeye fiyat aldım önce sizlerinde fikirlerini alıyım

SET İÇERİĞİ
2 Adet Haikon DS-2CE16D0T-ITF 2 MP 3.6mm 1080P AHD Bullet Kamera
1 Adet Haikon DS-7104HGHI-F1 AHD 4 Kanal Kayıt Cihazı veya Haikon Hi-Look DVR-104G 4 Kanal 1080P Kayıt Cihazı veya XMeye Tabanlı 4 Kanal 1080P Kayıt Cihazı
1 Adet PC HD 1TB Western Digital 7200RPM SATA HARDDİSK Güvenlik Disk
1 Paket 100 Metre R100 2*0,22MM CCTV Güvenlik Kablosu
1 Adet HBF-1010 12V-10 Amper Metal Adaptör
2 Adet S-Link SL-BN12 Vidalı BNC Konnektör
2 Adet S-Link SL-DC552 DC Power Jack Kablo

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt