Güncel Kanal Listesi Sorunu

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Selamlar. Forum'da araştırdım ama bulamadım. O yüzden konu açayım dedim.

Vestel Tv'lerde, ilk kurulumdaki gibi sıralanmış fakat güncel bir şekilde olanını nasıl yapabilirim?

Youtube da bir kaç video gördüm ve uyguladım fakat kanal listesi karma karışık bir hâl aldı.

TKGS'den güncelleme yaptım, bu sefer de TRT4K gitti. Tek kanal araması da nasıl yapılıyor bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Sorunu kendim çözdüm TKGS'yi kapayıp Manuel kanal arama'ya girince arama tipinde Uydu çıktı( TKGS açıkken çıkmıyor) Devamında frekans yazıp arama yapabiliyoruz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
TKGS modunu esnek yapabilirsiniz.
İlk kurulumda kendi listeniz gelsin istiyorsanız onun için yazılım dosyasını modifiye etmeniz gerekir ama onu bugüne kadar yapan görmedim.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
TKGS modunu esnek yapabilirsiniz.
İlk kurulumda kendi listeniz gelsin istiyorsanız onun için yazılım dosyasını modifiye etmeniz gerekir ama onu bugüne kadar yapan görmedim.
Teşekkür ederim Bu arada, hazır sizi bulmuşken A Ado hocam ile beraber en iyi görüntü ve ses ayarı konusunda bir konu açsanız çok işe yarar bence. Mesela AVL nedir bilmiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Teşekkür ederim Bu arada, hazır sizi bulmuşken A Ado hocam ile beraber en iyi görüntü ve ses ayarı konusunda bir konu açsanız çok işe yarar bence. Mesela AVL nedir bilmiyorum.

Ayarlar kişiden kişiye, cihazdan cihaza değişkenlik gösterir.
Herkesin kendi zevki ayrıdır. Bir de farklı modeller farklı paneller.

AVL = Automatic Volume Level / Limit gibi birşey olması lazımdı.
Düşük düzeyde kalan sesleri yükseltir, rahatsız edici düzeyde olan sesleri de limitler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Muhammet Sarıçam msrcmm bu arada ideal ses ayarı konusunda da şunları verebilirim;

Dinamik Bas - Aktif
AVL - Aktif

Ekolayzer

120 Hz - 5
500 Hz - 0
1.5 KHz - 0
5.0 KHz - 4
10.0 KHz - 12

Bende bu şekilde.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Hocam bu ayarlar TV kullanımı için mi, müzik dinlerken filan başka ayar gerekir mi?

Genel olarak hepsi için. Tabi bendeki TV 2013-2014 senesinde alınan bir model olduğu için sizin tv'de aynı sonuç alınamayabilir.
Hani ben de meraktan yapmıştım bu ayarı açıkçası.
Televizyon ses sistemine bağlı olduğu için ekolayzerin bir etkisi olmuyor.
Ekolayzer kulaklık çıkışına etki etmiyor.

C Çevrimdışı

commigere 

Aktif Üye
17 May 2018
86
40
Kumandadaki ses kontrolü ile keşke kulaklığın ses seviyesini de kontrol edebilsek. İllaki ses menüsüne girip kulaklıktan kısmak ya da arttırmak gerekiyor. Bu çok kötü bir durum kulaklıkla ses sistemine bağlantı yapmış kullanıcılar için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri