Güncel Android Akıllı Telefon Tavsiyeleri (1200-1500 TL Fiyat ve Kullanıcı Deneyimli Yorumlar)

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Forumda akıllı telefonlarla ilgili zaman zaman tavsiyeler olabiliyor . Güncel telefonlardan, kullanıcı deneyimine dayanan yorumlarla ve f/p ürünü dediğimiz cihaz tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?
Ben kullanıcı deneyimi olarak bir şey paylaşamadım çünkü 2013 Samsung Galaxy S4 kullanıyorum hala. :hihi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Samsung A10 Almıştık Babama bu sene halen kullanıyor gayet güzel hızlı atik kamerasıda güzel çekiyor dayımada A10S Almıştık Gayet iyiler Samsungun A Serileri çok iyi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
F/P bir şey arıyorsanız Çin firmalarına bakacaksınız. (Xiaomi, Oppo, Realme gibi.)
Ama yok garanti önemli, servis noktası bol bir ürün arıyorsanız Samsung olabilir.
Şu an fazla müsait değilim, o yüzden model tavsiyesi veremiyorum, beklentilerinizi yazarsanız tavsiye verilmesi daha kolay olur.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Samsung A10 Almıştık Babama bu sene halen kullanıyor gayet güzel hızlı atik kamerasıda güzel çekiyor dayımada A10S Almıştık Gayet iyiler Samsungun A Serileri çok iyi.
Teşekkürler. :)
Kamera konusuna biraz takık durumdayım. Lens büyüklüğü, piksel büyüklüğü diyafram değeri gibi değerlerde A10 şimdilik beklemede kalıyor.

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Samsung M10 Veya A10 olabilir 1K Bandında Tam ektan Damla kameralı şık

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
F/P bir şey arıyorsanız Çin firmalarına bakacaksınız. (Xiaomi, Oppo, Realme gibi.)
Ama yok garanti önemli, servis noktası bol bir ürün arıyorsanız Samsung olabilir.
Şu an fazla müsait değilim, o yüzden model tavsiyesi veremiyorum, beklentilerinizi yazarsanız tavsiye verilmesi daha kolay olur.
Genel manada Xiaomi takipçisiyim. Kamera konusunda detaycı olmam, bir çok modeli elememi sağlıyor. Ekran büyüklüğünün de 6.1 inçten büyük olmaması tercihim. Bu noktada Mi A3 gibi bir telefonla karşılaşıyorum. Kamera lens büyüklüğü, diyafram değeri ve piksel büyüklüğü gibi bir çok şey bu telefona yönlendiriyor beni.
Ancak forumda farklı model ve tavsiyeleri görmek, benzer konuda ihtiyacı ya da soru işareti olanlarında elinde takip edecekleri bir başlık olması amacıyla açtım konuyu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yada veya 8
Bakabilirsin
Kamera özellikleri ve daha küçük ekrana sahip olmasıyla Mi A3 uzunca süredir takibimde benim de.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kamera özellikleri ve daha küçük ekrana sahip olmasıyla Mi A3 uzunca süredir takibimde benim de.

Redmi Note 8 almış biri olarak ekran büyüklüğünü dert etmeyin derim.
Çünkü ekran boyuna uzun.
Bende Huawei GR5 var, Redmi Note 8 annemde, benim ekranım enine geniş.
Yani ekran oranına da dikkat edin derim.

Ki ekranın enine geniş olmasındansa boyuna uzun olmasını cidden tercih ederim.
Mobil içeriklerde boyuna uzun ekrana daha fazla içerik sığıyor. (Yazı okumak, web sayfası görüntülemek gibi.)

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Redmi Note 8 almış biri olarak ekran büyüklüğünü dert etmeyin derim.
Çünkü ekran boyuna uzun.
Bende Huawei GR5 var, Redmi Note 8 annemde, benim ekranım enine geniş.
Yani ekran oranına da dikkat edin derim.

Ki ekranın enine geniş olmasındansa boyuna uzun olmasını cidden tercih ederim.
Mobil içeriklerde boyuna uzun ekrana daha fazla içerik sığıyor. (Yazı okumak, web sayfası görüntülemek gibi.)
Boyuna uzun olması detayında hem fikiriz. Bu noktada tek kısım kaldı, o da diyafram değeri ve kamera sensör boyutu iyi durumda olan bir seçenek bulmak. Hala S4 kullanmamın temel nedeni gündüz çekimlerinde hala bir çok güncel telefona taş çıkarması. Kendimce bazı ayarlar ve deji batarya ile 3.5 saat ekran süresi bu telefonla mükemmel bir şey. Ancak istemsizce de olsa insanı yorduğunu hissediyorum ve artık bunlarla ilgilenmek yerine güncel, temiz, doğru istekler noktasında bir cihaza ulaşmak istiyorum. Bütçe noktası da malum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Boyuna uzun olması detayında hem fikiriz. Bu noktada tek kısım kaldı, o da diyafram değeri ve kamera sensör boyutu iyi durumda olan bir seçenek bulmak. Hala S4 kullanmamın temel nedeni gündüz çekimlerinde hala bir çok güncel telefona taş çıkarması. Kendimce bazı ayarlar ve deji batarya ile 3.5 saat ekran süresi bu telefonla mükemmel bir şey. Ancak istemsizce de olsa insanı yorduğunu hissediyorum ve artık bunlarla ilgilenmek yerine güncel, temiz, doğru istekler noktasında bir cihaza ulaşmak istiyorum. Bütçe noktası da malum.

Güncellik her zaman iyi sonuçlar getirmeyebiliyor, bu geliştiricinin vicdanına kalmış bir durum.
Kimi uygulama Allah kahretsin dercesine kaynak tüketmeye başlıyor, kararlılık sorunları yaşatıyor, kimisi de bana mısın demeden hakkını vererek çalışıyor.
Mesela Shazam, Apple satın almadan önce cidden kasıyordu benim cihazımda, daha sonra Apple uygulamayı bir elden geçirdi, yağ gibi çalışıyor.
Arkadaşımda S10 Plus var, onda Shazam aynı parçayı daha geç buluyor. Ben de 3 saniye sürmüyor. :haha1

Diyeceğim o ki, ROM işleriyle de uğraşıyorsanız eğer, ROM desteği olan bir cihaz alın geçin.
Bu fiyatlara satılan her cihazın kamerası arasında en fazla 1 tık fark vardır. Mükemmeli beklememek gerek.
Teknik yönden üstün olmakla beraber cihazdaki kamera yazılımının da iyi olması gerekiyor benim bildiğim.

Mesela aynı sensörü kullanan iki telefondan birinin aynı görüntüyü daha kötü çekmesi gibi.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Güncellik her zaman iyi sonuçlar getirmeyebiliyor, bu geliştiricinin vicdanına kalmış bir durum.
Kimi uygulama Allah kahretsin dercesine kaynak tüketmeye başlıyor, kararlılık sorunları yaşatıyor, kimisi de bana mısın demeden hakkını vererek çalışıyor.
Mesela Shazam, Apple satın almadan önce cidden kasıyordu benim cihazımda, daha sonra Apple uygulamayı bir elden geçirdi, yağ gibi çalışıyor.
Arkadaşımda S10 Plus var, onda Shazam aynı parçayı daha geç buluyor. Ben de 3 saniye sürmüyor. :haha1

Diyeceğim o ki, ROM işleriyle de uğraşıyorsanız eğer, ROM desteği olan bir cihaz alın geçin.
Bu fiyatlara satılan her cihazın kamerası arasında en fazla 1 tık fark vardır. Mükemmeli beklememek gerek.
Teknik yönden üstün olmakla beraber cihazdaki kamera yazılımının da iyi olması gerekiyor benim bildiğim.

Mesela aynı sensörü kullanan iki telefondan birinin aynı görüntüyü daha kötü çekmesi gibi.
Yazılım noktası çok doğru. Xiaomi cihazlarda popüler olan google camera çok güzel sonuçlar verebiliyor.
S4 gibi bir cihazla yıldır güzel bir şekilde idare ediyorum ROM'lar sayesinde. Şu aniçin en verimli halde ekran süresi alıyorum. Yine uzun yıllar beni idare etsin diyerek bir değişikliğe yönelecek gibiyim. Bu nedenle ROM desteği olanlara yönelin tavsiyeniz güzel bir yönlendirme oldu.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
1300 TL'ye, Letgo'da bir arkadaştan 2 yıl Xiaomi Türkiye garantili olarak, henüz 10 günlük Xiaomi Mi A3 aldım. İstediğim özelliklere göre filtrelemelerle arayarak bulduğum bir cihaz oldu. Sizlere de kamera, perfomans, pil ve akıcılık noktasında fiyatıyla sizlerin de sevdiğin bir cihaz olabilir.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
1300 TL'ye, Letgo'da bir arkadaştan 2 yıl Xiaomi Türkiye garantili olarak, henüz 10 günlük Xiaomi Mi A3 aldım. İstediğim özelliklere göre filtrelemelerle arayarak bulduğum bir cihaz oldu. Sizlere de kamera, perfomans, pil ve akıcılık noktasında fiyatıyla sizlerin de sevdiğin bir cihaz olabilir.
Hayırlı olsun, fayda fiyat telefonu olmuş güle güle kullanın... 1900 liraya Xiaomi Mi 9 T aldım bende ama henüz alışamadım... :deli

Geri
Üst Alt