Günaydın

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Günaydın

KOSOVALI' Alıntı:
Muratti' Alıntı:
İyi geceler.

İyi uyuyun erken uyanın.

Ado' Alıntı:
Şükür kardeşim, yoğunluk yorguluk devam, Allah bu günlerimizi aratmasın.

Senin tarla toprak işleri ne oldu? bu sene yine devam eder mi? nasıl durumlar ve düşünceler?

Allah kolaylık versin  kendinize de dikkat edin abi hep çalış çalış nereye kadar. :rolleyes:

Tarlaya toprağa devam abi yaz gelsin başlarız hine. Bu sene su sıkıntı olacak diyor sulama başkanı 10 gün açacam diyor kanal kapaklarını bakalım görecez ne olacak daha var yaza. Su az olursa pamuk ekicez normal olursa mısıra devam.

Sabah patatesçilri gördüm isyandalardı, Maliyet 50 kuruş ama patates 20 kuruştan alıcı bulamamış depolarda filizlenmiş vs. Aklıma sen geldin yaa zor abicim toprak ile uğraşanın işi.

Ben bu see yaz mevsiminden çok çekiniyorum, Kış gelmemiş olması, yaz mevsiminin olumsuz yansımalar ile geçeceğinin habercisi diye düşünüyorum ama Allah hakkımızda hayırlısını nasip eylesin.

Bir ara oralardan dönem dönem resim paylaş lütfen, bu emeğin, bu alınterinin zoruluğunu çekmeyen bilmez sanırım.

KOSOVALI Çevrimdışı

KOSOVALI

Aktif Üye
11 Ocak 2018
119
Tabi habercisi habercisi olmaz mı hiç. Babamla konuşuyorduk bir kaç ay evvel bunu toprak kupkuru dedi inanmadım. Gidince memlekete gittim baktım toprak kupkuru harbiden sanki yaz mevsimindeyiz. Ocak ayında o toprak öyle olursa 2 ihtimal var. Ya bahar ayında haddinden çok fazla yağmur yağmalı ya da bu sene verimden rekolteden kaybedilecek. Bu sene ciddi ciddi kurak geçti kız mevsimi yeterince yağmur yağmadı egeye. En azından Manisa bölgesine.

Çiftçinin isyanına gelincede yazılacak o kadar şey var ki yaz yaz bitmez. Allah çiftçinin emeğini sömüren, çiftçiyi sömürülecek insan gibi gören o kan emicilere gün yüzü göstermesin. Bizim üstümüzden kazandıkları o paraları yiyemesinler, aynı şekil onlara destek çıkan bürokratlarda öyle. Hepsine lanet olsun.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Günaydın

KOSOVALI' Alıntı:
Tabi habercisi habercisi olmaz mı hiç. Babamla konuşuyorduk bir kaç ay evvel bunu toprak kupkuru dedi inanmadım. Gidince memlekete gittim baktım toprak kupkuru harbiden sanki yaz mevsimindeyiz. Ocak ayında o toprak öyle olursa 2 ihtimal var. Ya bahar ayında haddinden çok fazla yağmur yağmalı ya da bu sene verimden rekolteden kaybedilecek. Bu sene ciddi ciddi kurak geçti kız mevsimi yeterince yağmur yağmadı egeye. En azından Manisa bölgesine.

Çiftçinin isyanına gelincede yazılacak o kadar şey var ki yaz yaz bitmez. Allah çiftçinin emeğini sömüren, çiftçiyi sömürülecek insan gibi gören o kan emicilere gün yüzü göstermesin. Bizim üstümüzden kazandıkları o paraları yiyemesinler, aynı şekil onlara destek çıkan bürokratlarda öyle. Hepsine lanet olsun.

Amin diyorum şu mübarek cuma sabahında.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri