Gün Birlik Günüdür

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Herkeze Günaydın Yeni Konu Açacaktım Ama Sota Sota Kardeşim zaten konu açmıştı Ondan gerek duymadım Sizlere Deprem öncesi ve sonrasını Anlatmak istiyorum Benim son zamanlarda zaten çok sıkıntılarım vardı 14 aylık görüştüğüm ve nişan bile düşündüğüm kız beni doğum gününe 1 hafta kala durduk yerde terk etti heleki ben ona doğum günü süprizi hazırlıyorken ekimin 1.haftası ayrıldık ilk depremi orda ben yaşadım ekimden beri hiçbir şekilde keyfim tadım tuzum yoktu neyse yeni yıla geldik ocak 2023 ilk haftası iş yerinden müşteriye servise gittim yağmur yağıyor çıktım motora bindim ancak 10 metre ya yürüdüm ya yürümedim booom pat diğe bir ses içerden zifiri karanlık heryer kuzenimi aradım da Allahtan geldi aldı beni o karanlıkta yağmurda soğukta motoru sürükledim 1 ay boyunca motorun tamiri ile uğraştım tabi ekimden itibaren benim mod sıfır negatif enerji çalışmama isteği ağlamalar zırlamalar heleki hatun aralıkta hemen yeni birini bulmuş tarih te atmış 03.12 diğe onu görünce bildiğiniz küçük çocuklar gibi ağladım yüz yüze geldik gözlerime bakıp bakıp ağladı oda vijdan azabı çekiyordu galiba motora çok masraf yaptım 5 bin tl net 1500 tl antalyadan parça getirttim orda da fırsatçı birisi 1000 tl ilana yazmıştı adamı ifşa ettim yüzüne karşı 50 tane takla attı 50 yalan söyledi ee biliyor muhtacım ya 500 tl oturduğu yerde eli ayağı uzatmış cebine girdi kendisinin neymiş efendim eski elemanınmışta şu dur budur neyse cumartesi günü 5 şubat 1500 tl eft yaptım 6500 tl böyle motora toplam gittimi EVET gitti tabi bu paranın kaynağı bir kısmı borç bir kısmı benden o arada da dükkana mal çekmezmiyim onarımdığım cihazlar vardı para gelecek ordan gelen parayla öderim dedim şimdi burası deprem öncesi DEPREM SONRASINA GELİYORUM.

Sıkıntı,Depresyon stresten gecelere kadar oturuyordum o gün cumartesi günü sakal traşı oldum pazarda gece saat 11 suları saç traşı oldum Gece bir tane büyük artçı meydana gelmiş saat 01:30 sularında hatta sallandık diğe millet durum atmıştı Gökyüzü kıpkırmızı Ateş şimşek çakıyor soğuk hava neyse dedim saat 3 oldu uyuyum artık youtubeden filim izliyordum abiler saat 3 ü geçmişti uyuduğum zaman saat 04:15 suları yatak sallanıyor önce hafif ben dedim galiba kardeşim sallıyor eşşek şakası yapıyor gece ben biraz horlarımda baktım bu sarsıntı devam etti gözümü açtım Avizenin Beşik gibi sallandığını duvardan da saatin düştüğünü gördüm Tüm Sesimle Anırdım bildiğiniz Kalkın Laaaann deprem oluyor galiba dedim tam kalkacaktım ki 1.iyice hızlandı duvarın yarısı üzerime döküldü tuğlalar kafamda kırıldı başım yarıldı yatak duvar hepsi kan annem bağırıyor korayı kurtarın babama kardeşime annemle kızkardeşim en çok korkanlardan oldu ben kalktım ama başım dönüyor gözüm görmüyor duyamıyorum kulaklarım içi hepsi moloz toz evin içi bembeyaz elektrik kesik konuşamıyorz tozdan sıva boya kokusu ne kan kokusu bide dışardan bir toprak yağmur kokusu siz çıkın annemlere bağırıyorum annem bırakmıyor babam beraber çıkacaz çıkın inat etmeyin dedim yürüyemiyorm dedim babam hadi olum 2.gelebilir hadi demeden 2.geldi 2 dk fazla abartmıyorum sallandık odamda difriz vardı ona tutunup ayakta kalmaya çalıştım fakat yere düştüm camların üzerine sonra ayağa kalktım difrize tutanarak evin yıkılışını izledim Allahtan bazanın başlığı vardı yoksa komple duvar üzerime gelecekti tonlarca ağır olan duvar salonla aramızda bir duvar vardı o tek parça halinde yarıldı ünitelere yaslanıp durdu iki tane ünite var biri bizim odada biri salonda salona geçtim baktım proje olmayan daha sonra eklenen bir duvar bir parça komple sanki karton keser gibi düm düz aşağı uçtu bahçeye sarsıntı bitti tabi 2. sarsıntıda alçıpanlar mutfaktaki eşyalar hepsi pert mutfağın kapısnı kapattık cam uçuyordu girişe doğru alçıpanlar kafamıza düştü bir moloz babamın sırtına geldi dışarı çıkalım dedik kapı sıkıştı kastı açamadık zorla tam çıkıyoruzki bir adım daha atsaydık deponun altında pres olup ölüyorduk o an hemen akrabalarımıza gittik baba annem gil halam gil tabi giderken hala yer ufak ufak sallanıyor yürürken düşen bile oldu çatılardan aşağı çanak depo artık yürürken yukarı bakarak yürüyüroz yağmur o kadar şiddetliki dolu yağıyor kafam kanıyor kulaklar çok az duyuyor ciğerlerime kadar işledi o demin dediğim kokular arabayı çıkaralım dedik üstüne duvar uçmuş küçük arabada 6-7 kişi üst üste tıka basa sığınarak tıkıştık sabaha kadar yağmur dinmezmi arabaya korktuk kuzenim cam kırılcak galiba dedi çakıl taşları gibiydi bildiğiniz.Evet gelelim pazartesi gününe.

Pazartesi Sabahı Mahalle deki evler çoğu ev ya yıkılmış ya yerle bir yada yan yatmış ya öne eğilmiş yada 3 kat aşağı inmiş yani apt 3. katı zemin kat olmuş bir baktımki yağmalama başladı milet çıldırmış gibiydi iş yerlerine ellerinde çekiç taş balyoz camları kırmaya alarm sistemlerini susturmaya başladı marketlerde ayak basacak yer kalmadı tıklım tıklım hatta caddeye kadar sıra önce a101 sonra bim sonra şok en son bakkallar tekel bayileri nasibini yedi ondan sonra tüm esnaf bilgisayarcılar,nargileci,dövmeci,kuaför,berber sağlık ocakları,anahtarcılar,gözlükçüler aklınıza ne gelir tüm dükkanların hepsi acımazca gitti benim dükkana sabah gittim mutfak dolabım uçmuş kapıya kadar içindeki tüm camlar kırılmış içinden sadece bir kaç parça neskafe yeni açılmamış çaylarım şekerlerimi kurtardım Sökülü cihazlar vardı parçalar yere düşmüş molozların arasından malzeme çıkardım camın yarısı inmişti o günü nöbet tuttum dedemle orada fakat ne kadar önlem alsamda girdi kansız şerefsizler takım çaldılar sonra heryer zifiri karanlık mecburen bulvara gittik pazartesi gecesi bir tane daha büyük bir arttçı oldu bayağı arabada beşik gibi sallandık sonra yoğun bir toz kokusu geldi dumanlarıda gördük bir tane ev yerle bir oldu sabah dükkana gittim camlar inmiş duvarlar daha kötü olmuş koyduğum engeller önlemler çıkarılıp girilmiş yine mi yağma EVETTT 5 gün boyunca dükkanı boşaltmakla uğraştım yüreyerek git gel malzeme götürdüm ayaklarım ellerim vücudum çok kötü yangından mal çıkarır gibi mallarımı çıkardım perşembe sabahı Antalyadan yardım geldi istanbuldan 2 araba geldi Afad geldi 3 gün boyunca Zaten yemek yiyemedik o piskolojiyle susuz kaldık yemeksiz kaldık yemek arabaları geldi yemek bitti sıra gelmeden bize sadece su içtik 1 gün boyunca cumartesi akşama kadar hatayda kaldık sonra antalyaya geldik gelirken uçuruma uçuyorduk kıl payı sıyrıldık antalyada afada başvurduk bizi otele yerleştirdiler yolda 1.5 gün kaldık trafik yoğunluğundan dolayı 2 gün sonra da 6.5 şiddeti olan bir deprem daha o evlerimizi daha kötü yaptı yıkılmak olan binaların hepsi yıkılmış 5 hafta otelde kaldık sonra hataya tekrar gittik evi boşaltmak için evi boşalttık çoğu eşyamız çalınmıştı zarar görmüştü şuanda akrabarımızda kalıyoruz fakat tepkiler tripler laf sokmalar havada uçuyor.

Canım şu fatura bu kadar önümüzde laf sokmalar geveze konuşmalar Neyse arkadaşlar Özetle depremde gerçekten kimin iyi kimin kötü olduğunu Gördük Allah Rabbim Kimseye bu acıyı yaşatmasın Allah Özellikle Kulu Kula Muhtaç Etmesin Hataya gittiğimizde çadırda kaldık berbattttt süründük açlığı gördük,sefaleti yaşadık,Paramız bitti Benim burası hariç kimseden destek almadım cimere sert sert mesajlar yazmama rağmen Aldığım Cevap Yaw Hehe alay eder gibi devletten yardım almadık HAAA DURUN Şimdi biz ev arıyoruz Fiyatları 5 bin olan evler 10-15bin oldu dün 2+1 ev sordum 18 bin tl Emlakçılar Yüzümüze bakmıyor Depremzedemi Vur gitsin Acımayın İnsanlık bitmiş Gerçekten Yazıklar olsun... Burada yardımda bulunan bulunmayan Herkesten Allah Razı olsun Dün Ev bulduk Fakat sadece Opsiyonlamak için paramız yetti Babam çalışmıyor krediler çektik geçinme için onlarda bitti cüzi miktarlar zaten Şuanda bende sıkışık durumdayım Hayır sever abilerim varsa forumda olan yada ailesinde bulunduğu yerde Gurur yapacak değilim Ama gerçekten paraya ihtiyacım var Deprem Sonrası Beni Arayan Sota Sota teraspy teraspy İkinizden Allah binlerce kez Razı olsun Tekrardan İyilik Yapan iyilik Bulur bu net Aslında Yapılan iyilikler söylenmez ama bende SMA hastaları olanlara kaç kere para yardımıı yaptım antakya da aç sefil kaç aileye adak yaptım götürdüm Gerçekten Arkadaşlar Dünya Malı Dünyada Kalır CANI,MALI,MÜLKÜ VEREN ALLAH ALACAK OLANDA ALLAHTIR.Keşke Fırsatçılar biraz Ders Alsa dün biri bana mesaj atıyor İnstagramdan Nbr lan Depremzede HAHAHAHAHA diğe şimdi gelde bu herifi tutup çin işkencesi yapıp dövme Sosyal medyada ki videoları Görünce Kafamı Duvarlara vurdum.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sevgili Koro96 Koro96 ,keşke konuşmaktan fazlasını yapabilsem,ben de gerekli yerlere bildirdim,hatta bazı kişilere de yazdım-söyledim bana "tamam" demişlerdi ama demek ki tamam değilmiş,yazını okuyunca anladım.Allahtan ümit kesilmez,öptüm gözlerinden.

Geri
Üst Alt