Güç kaynağı laboratuvar tarzında özellik detayında (hazır/Toplama)

C Çevrimdışı

carso

Yeni Üye
25 Eki 2019
22
39
Merhaba forumdaşlar,

Aklımın içinde güç kaynakları hakkında geçmiş konuları okuyup inceledim ve videolar izledim.

Şimdi hobi ve daha çok zamanlarda kendi işimi çözdüğüm Anakart üzerinde devre değişimi (kapasitör SMD direnç vb.) yakın çevremde katkı sağlıyorum ama bu bana yetmiyor. Kendimi ileri taşımak istiyorum sebebi ise voltaj enjeksiyonu yaparak veya dışarıda parçayı test etmek için voltaj uygulayarak sağlamlık testi gibi gibi bununla sınırlı kalmayıp elektronik kartlar ile ilgili inceleme yapabileyim istiyorum.

Laboratuvar tarzı güç kaynağı almak istiyorum Korad daha çok kullanan gördüm burada bazı forum sayfaların açıklamalarını okudum yine mantıklı tecrübeye dayanaraktan şahsi olarak yazmayıp herkesin faydalanması için konu açtım.

Edit: 30 V 10 Amper olarak düşünüyorum.Üzeride olabilir başka birşeyler için gerekirse diye düşünüyorum
Genelde kendim bir şey yapmaktan daha haz alıyorum tecrübe katıyor

1: Hazır Korad gibi güç kaynağı mı alsam?
2: Hazır kutusuz PCB hazır devre alıp mı toplasam ?
3 : Bakır levha alıp ütüleme yönetimi ile devre hazır olarak varsa uygulamasını kendim mi yapsam.?
Tabi maliyeti, stabil ve güvenli çalışması ön planda !
Aklımı karıştıran noktalar bundan sonra başlıyor

Kısa devre koruması OCP var , hassas ayar yapılabiliyor. CC sabit akım ve CV sabit voltaj sağlaması gibi gözüme çarpanlar....

Hazır sistem olarak ( kutusuz)

Örnek olması açısından ekledim.Daha farklı işlevsel varsa paylaşırsanız sevinirim.

Geri
Üst Alt