GRUNDIG GDH 92 PKS - GRUNDIG GDH92 PCW

H Çevrimdışı

hsyn003

Yeni Üye
16 Nis 2020
8
34
Herkese iyi forumlar. Hepsiburada da GRUNDİGTURKİYE satıcılı 2 adet kurutma makinesi var ,
Grundig GDH 92 PKS
GRUNDİG GDH 92 PCW

Opak kapaklı bu iki model hakkında tambur malzemesi , tambur hacmi , üretim yili ve arcelik urunlerle arasindaki kalite
Farki hakkinda bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi ?
Bu iki makinenin fiyati 12.500 tl benim yüzeysel gördüğüm kadariyla F/P ürün gibi duruyor , baska ürün tavsiyesi
Olan varsa sebepleriyle yazmaniz mümkün mü

Cok teşekkürler.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Kazandaki izi forumda paylaşmıştım belki görmüssünüzdür. Üreticide bunu illaki biliyordur. +4 yıl garantide yaptırdım kafam rahat kullaniyorum. Vestelin ek garanti politikasında da değişiklik yapıldı amacım kötülemek değil yanlış anlaşılmasın. Ek garanti kapsamında iken ürünün çalışmasını engellemeyen konular garantiye girmiyor mesela gövdede paslanma vs.
bilgi için teşekkür ederim hocam Grundig daha doğrusu plastik menteşe, plastik kapak, öyle galvanizli kalmamalı model markaları eledim hocam.İlginiz için teşekkür ederim.Vestfrost alacağım gibi ama ürün nasıl görünüyor kimse emin değil.

ilandaki resim

Screenshot_2023-11-29-21-33-03-386_com.whatsapp.jpg

satıcının beyan ettiği görsel

Screenshot_2023-11-30-13-10-53-846_com.pozitron.hepsiburada.jpg

H Çevrimdışı

hsyn003

Yeni Üye
16 Nis 2020
8
34
Şimdi öncelikle burada ürünün opak (gdh 92 pcw) modeli ile cam kapak (gdh 92) modelinin tek farkının kapak çeşidi olmadığını belirteyim. Model numarası olarak sadece uzantı değiştirip üründe tek farklılık plastik kapakmış gibi düşündürülüyor fakat durum tam olarak öyle değil. Bu konuda satıcı baştan puan kaybediyor zaten. İki model arasındaki farklılıkları araştırdım;
1. Tambur hacmi: plastik kapakli modelde tambur hacmi 110 litre iken cam kapak modelde tambur hacmi 118 litredir.
2. Kazan malzemesi: plastik kapaklı modelde paslanmaz saç iken cam kapak modelde kaplamalı malzeme (çinko ve alusi kelimeleri burada aklimada kalan) kullanılmış.
3. Ve bence önem verilmesi gereken farklılık filtrelerde: plastik kapaklı modelde kombine adı verilen ikili ve kapak yanında yer alan filtrelemeye yer veriliyor. Kondenser önündeki sünger filtre bu modelde yer almıyor. Oysa cam kapak modelde kapak altında ve kondenser önünde birer filtre var ve bu sünger filtre daha başarılı ve temiz bir sistem sayesinde daha uzun bir makine ömrü vaat ediyor.
4. Program sayısında ve çeşidindeki farklılıklar: plastik kapaklı modelde 15, cam kapaklida 16 program var. bunu iki modelin kontrol ünitelerini inceleyerek karsilastirabilirsiniz. Bunlar benim müşteri hizmetlerinden öğrendiğim farklılıklar daha fazlası var mıdır bilmiyorum ama şu kesin ki iki model kesinlikle birbirinden farklı modeller.Gdh 92 pcw modelin detay ozellikleri gdh 92 pks modeli ile ayni. Detaylar icin o model incelenmeliplastik kapaklı modeli yine de satin aldim. Tekmelikteki kondenser önündeki eksik olan filtre ilave olarak satın alınabilir gerekirse bu yola başvuracagim

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Şimdi öncelikle burada ürünün opak (gdh 92 pcw) modeli ile cam kapak (gdh 92) modelinin tek farkının kapak çeşidi olmadığını belirteyim. Model numarası olarak sadece uzantı değiştirip üründe tek farklılık plastik kapakmış gibi düşündürülüyor fakat durum tam olarak öyle değil. Bu konuda satıcı baştan puan kaybediyor zaten. İki model arasındaki farklılıkları araştırdım;
1. Tambur hacmi: plastik kapakli modelde tambur hacmi 110 litre iken cam kapak modelde tambur hacmi 118 litredir.
2. Kazan malzemesi: plastik kapaklı modelde paslanmaz saç iken cam kapak modelde kaplamalı malzeme (çinko ve alusi kelimeleri burada aklimada kalan) kullanılmış.
3. Ve bence önem verilmesi gereken farklılık filtrelerde: plastik kapaklı modelde kombine adı verilen ikili ve kapak yanında yer alan filtrelemeye yer veriliyor. Kondenser önündeki sünger filtre bu modelde yer almıyor. Oysa cam kapak modelde kapak altında ve kondenser önünde birer filtre var ve bu sünger filtre daha başarılı ve temiz bir sistem sayesinde daha uzun bir makine ömrü vaat ediyor.
4. Program sayısında ve çeşidindeki farklılıklar: plastik kapaklı modelde 15, cam kapaklida 16 program var. bunu iki modelin kontrol ünitelerini inceleyerek karsilastirabilirsiniz. Bunlar benim müşteri hizmetlerinden öğrendiğim farklılıklar daha fazlası var mıdır bilmiyorum ama şu kesin ki iki model kesinlikle birbirinden farklı modeller.Gdh 92 pcw modelin detay ozellikleri gdh 92 pks modeli ile ayni. Detaylar icin o model incelenmeliplastik kapaklı modeli yine de satin aldim. Tekmelikteki kondenser önündeki eksik olan filtre ilave olarak satın alınabilir gerekirse bu yola başvuracagim
teşekkürler arçelik grubu ve vestel grubu maceramı sonlandırıp ilk olarak siemes çamaşır makinesi aldık.

WG52A2XVTR

sonrasında ise bu modelin kurutmasını alıcaz kısmetse. dün bayide inceledik eşimle polanya üretimi.​

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
teşekkürler arçelik grubu ve vestel grubu maceramı sonlandırıp ilk olarak siemes çamaşır makinesi aldık.

WG52A2XVTR​

sonrasında ise bu modelin kurutmasını alıcaz kısmetse. dün bayide inceledik eşimle polanya üretimi.​

Güle güle kullanın mert ,hayırlı olsun.Artık bunu kutlamalıyız :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
emmi sen nerelerdesin bir kayboluyor bir çıkıyorsun özlettin kendini Alaattin abi ,birkaç kere aradım meşguldü telefonun müsait zamanda aramanı bekliyorum 🥰😍 selamlar.
Buralardayım mert,bendeki biraz da yaşlılık, göremiyorum arayanı eskisi gibi artık.Eee, hadi aradın meşkul idim, sms yok mu sende mübarek,"abi hep aradım meşkulsün "diye yazsan küt diye arardım mübarek :kiskis Unutmazsam yarın ararım :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Buralardayım mert,bendeki biraz da yaşlılık, göremiyorum arayanı eskisi gibi artık.Eee, hadi aradın meşkul idim, sms yok mu sende mübarek,"abi hep aradım meşkulsün "diye yazsan küt diye arardım mübarek :kiskis Unutmazsam yarın ararım :ok
Abim ne yaşlılığı dur hele🥰

Valla inan bayramda da aradım, sonra birkaç defa daha birinde kapalıydı sonrası malum hayat telaşı.😔

Sen ne zaman istersen akşamları ara abim.

Son olarak sms mi kaldı yaw😂 bir benim bacanak birde sen WhatsApp ı benimseyemediniz gitti aşk olsun.😍

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Abim ne yaşlılığı dur hele🥰

Valla inan bayramda da aradım, sonra birkaç defa daha birinde kapalıydı sonrası malum hayat telaşı.😔

Sen ne zaman istersen akşamları ara abim.

Son olarak sms mi kaldı yaw😂 bir benim bacanak birde sen WhatsApp ı benimseyemediniz gitti aşk olsun.😍
Bir de ben demek ki. Evet artık kullanıyorum ama hala benimseyemedim. SMS ve Telefon hala bizim için candır. ;)

Geri
Üst Alt