Grundig 6230 robot süpürge

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,291
alalı ne kadar oldu. Kullanım esnasında eşyalara çarpıyor mu.?

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
137
47
alalı ne kadar oldu. Kullanım esnasında eşyalara çarpıyor mu.?
Hocam alalı 2 hafta kadar oldu. Ben şahsen robot süpürge ye çok sıcak bakmıyordum fakat birkaç tamir gelince inceleme fırsatım oldu. Sonrasında bir yakınımın evinde xiaomı gördüm. Acıkcası pek tatmin etmedi. Kamera olmasına rağmen hareketleri yavaş ve çarpma yapıyor. Ozaman soğudum. Fakat tamire gelenlere sorunca bunsuz yapamam diyor. Benim elim ayağım diyor. Bende çok pahalı olmamak kaydıyla alayım deneyeyim dedim. Katya z, grundig, homend, tcl arasında gittim geldim. Servis yönü de ve kullananlatın çoğu memnun olduğu için bun alanson verdim.

Hocam çarpmayan robot yok gibi birşey. Ama badozlama gidip çarpmaz. Önündeki tampon da 3 adet swiç ve 3 adet yakınlıl sensörü tahminim ondan var üzerinde devamlı dönen radar var. Radarla gerçekten milimetrik haritalama yapıyor. Evde eşyanın yeri değilse bile anımda algılar ve orayı temizler veya gitmez. Çarpsa bile hafif dokunur. Hızlı gitse bile engel çıksa yavaşlar. Aşamadığo engel yok gibi. Anormallik olsa bile kesinlikle cihaz dan değil sizin evdeki eşyalardan kaynaklıdır.yaşadığım sırunkarın hepsi benden ve evden, eşyadan kaynaklı. fırcalara birşey dolanmadığı sürece ve rdarına birşey gelmediği sürece aşamayacağı engel yok. Ne eder eder aşar. Çinli siver star yapımı cihaz. Pili yeterli. Dak 1 m2 alan temizliyor. Açıkcası 36 bin TL veripte memnun olmamakta var. Ama bu cihaz parasına göre iyi.
Keşke şu da olsaydı dediğim. Google home desteği yok. Halı olan bölgeyi aklında tutup halıyı temizle desek veya alanları hafızaya alsa 10 numara olurdu. Bunlar bir yazılıma bakar. Malzeme kalitesi çok iyi. Şahsen tanıktaki xiaomi üst versiyon olmasına rağmen bence grundig aşağı kalmaz. Bence robot süpürge bir yana geri kalan bir yana. Biz normal süpürgeyi kaldırdık ve evde toz kalmadı. Günde komple 1 kere süpür mıyor. Oturulan oda ve mutfak akşam yatmadan süpürüyor. Bunu insanın hergün yapması imkansız. 40-45dak 3+1 ev süpürüyor. İstersen arka arkaya süpürüyor her seferinde hav ve toz çıkarır. Eve aldığım en iyi 3 cihaz içinde bu 1. Sırada diğerleri kurutma ve airfry

Şahsi fikrim dyson veya dikey süpürge bunun yanında gereksiz. 1 tane robot bir tanede el tipi mini süpürge bütün süpürge işinizi görürür. Muhtemelen eski süpürgeniz vardır onuda ihtiyaç olursa arada kullanırsıniz. Hele evde eşya fazla yoksa koltuklar yerden yüksekse bu tek başına işinizi görür vileda da yaptırırsınız. Halıları kaldır vilada yaptır. Hatta kaldırma mop yasaklı alan seç halının kenarlarından dolaşsın

Servis zaten arçelik servisi ve yerinde servis. Pil sağlığı göstergesi var. Bunu koymak bile büyük cesaret

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt