Grundig 55VLX707LDL televizyon

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Evdeki televizyonu değiştirmek istedim ucuza bir grundig bulunca aldım, söyle ses sistemi böyle bilmem ne yazsalar da olmamış. Baslar rezalet ve çok ucuz işçilik varmış gibi duruyor Sadece ses yönünden bile tavsiye edilmez. Şimdi android işletim sistemli bir philips Ambilight özelliği olan birsey bakmaya başladım, 100hz olması da önemli.

Screenshot_2023-07-24-11-17-08-558_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-07-24-11-16-59-591_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-07-23-18-41-48-533_com.android.chrome-edit.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
"MIELE" bu işin tam Ustası yaw
dünyanın her yerinde ama en paralı ülkeler de tabiki bir numara!
yoksa Kostarikaya gidersen Miele filan olmaz veya Togo da filan:hihi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Philips de macera olur bence, Sony veya Samsung öneririm. Oled isterseniz LG de olur.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
İkinci Sony war aklımda, diğerleri de olabilir fakat grundig falan gerçekten yalanmış. 🙃
Parasına göre ürün yapıyor, beklentisi yüksek olmayanlar için 🙂 Samsung'un da ucuz modelleri iyi değil ama en azından markanın getirdiği bir oturmuşluk var. Sadece renkler veya görüntü değil mesela hareketli resim oynatma kalitesi bile fark eder, büyük markaların her zaman daha iyidir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Parasına göre ürün yapıyor, beklentisi yüksek olmayanlar için 🙂 Samsung'un da ucuz modelleri iyi değil ama en azından markanın getirdiği bir oturmuşluk var. Sadece renkler veya görüntü değil mesela hareketli resim oynatma kalitesi bile fark eder, büyük markaların her zaman daha iyidir.
Normalde alacağım bir tv değil, satan kişi 150 euro gel al deyince denemek istedim, olmadı satarım mantığı ile aldım ki bütün 250 euro veren oldu 🙃yenisini alayım kurtulacağım bundan 😬

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Grundig veya diğer yerli montaj TV üretenlerin alayı zaten "yalan" yaw
ha bu arada ithal veya capon/kore filan gödrüklerin de az buçuk yalan
ve bazıları ise aynen bizimkiler gibi yalan oğlu yalan

"Televizyon" işi şayet "LCD" olarak bakıyorsanız zaten 2010/12 den sonra hepten yalan oldu!
ama fiyatlarına bakınca tezat biçimde böyle dandik elemanlı panellere nasıl bu denli yüksek
rakamlar çekiyorlar akıl sır ermiyor!

"Televizyon" olarak bugün veya en azından son 5 yıldır OLED özellikle de son 3 yıldır bir
tek OLED ler var LCD lerin alayı yalan:haha1

++
Amerika/Kanada ve EU ülkeleri,buralar da bizim "ucuz mal" dediğimiz ürünler çok daha
yüksek oranlar da satar,ana sebeb ise "ucuz" olmalarıdır!
örneğin Vestel/Beko oralarda ciddi fazla satıyor çünkü insanlar bunları "ucuz" oldukları için alıyor!

++
Grundig sadece Avrupada iş tutmaya çalışıyor ama onu da Ali bey sayesinde hiç beceremiyorlar
adam tıpkı Fenerbahçe gibi çalışıyor yaw:hihi

Avrupa da Grundig pazarı aslında ciddi fazla vardır ve marka da Alman malı olduğu için güven
aşırı fazla! ama mallar yaramaz! sorun burada dır

Arçelik/Beko Fabrikalarında gerek kapasite gerekse de her türlü altyapı vardır(TV için konuşuyorum!)
ancak ortada adam gibi mal yok!

Ancak geçmişte örneğin 2015/26 gibi sonra 2020 veya 2021 de tek tük gerçekten çok iyi TV modelleri
çıktı ama çıkması ile bitmesi bir oldu gibi!
örneğin 2016 da VA panelli(Samsung) bir seri çıkmıştı model no.sunu şimdi unuttum,TV yi bir gördüm
sonra bir msg attım 1 hafta sonra alayı bitmişti yaw:haha1

devamı bir daha asla gelmedi,yaw ne oldu da gelmedi kimse bilmiyor Sony/Samsung kalitesinde onun 1/3 fiyatına
mal çıkardılar hem de HiEnd bir seri devamı yok!

2018 model bir tane IPS li panel vardı VLX9750 gerçekten IPS olmasına rağmen bugünkü piyadaki
panellere bakınca(IPS olan tabiki) bunlaruın yanın da süper kalıyordu,hatta ben bunu "teşhir" almıştım
pahalı da sayılırdı o günkü şartlar da üstelik 1 sene teşhir de kalmış ve pahalı!

2019 da IPS li bundan da iyi yine süper sayılabilecek model çıkardılar ama devamı yok,üstelik olan model de
anın da bitti ve üstelik yine çok pahalı idi! devamı yine yok

bu şu demek oluyor adamlar istedikleri zaman Samsung/Sony HiEnd Tv ler gibi model çıkarabiliyor ama
nedense bir türlü çıkarmıyorlar!

üstelik bunlar çıksa fiyat olarak da Samy/Sony den ciddi bir ucuzluğu da varsa o diğer iki çakal tek bir mal
satamaz! ama yapmıyorlar yaw nasıl bir akıl bu anlaşılır değil!

++
Grundig markasıyla böyle TV ler çıksa ve seriler HiEnd olsa sadece Almanya da rekorlar kırar Samsung/Sony ye ciddi
nal toplatır çünkü Avrupalı böyle bir mal varken çakalların markalarını asl tercih etmez!
orası Türkiye değil ve markalarına ciddi bir bağlılıkları vardır

Arçelik grubu nedense hep frene basıyor TV işlerinde!

Geri
Üst Alt