Grundig 32vle6830 Bluetooth ekleme

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Merhaba yaklaşık 2 sene önce aldığım Grundig 32vle6830 model tv'ye kablosuz kulaklık eklemek istedim fakat bir önceki modeline koymalarına rağmen benim modelimde bluetooth olmadığını öğrendim. İnternette usb şeklinde bluetooth aparatları var ama işe yarar mı bilmiyorum.
Şu linkteki bluetooth soundbarı alsam ve kulaklığı onun bluetooth una tanıtıp tv sesini alabilir miyim?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Pek olacak iş gibi durmuyor

Ürün yorumlarında bluetooth un sadece müzik dinlerken çalıştığı yazıyor telefon görüşmesi yapamayanlar var aynı zamanda line in yada hdmi den ses alıp bluetoothdan ses verecek kadar yetenekli bir cihaz gibi durmuyor

Link te paylaştığım gibi bir transmitter alıp tv ye bağlamak sanırım sizin sorununuzu çözecektir

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Pek olacak iş gibi durmuyor

Ürün yorumlarında bluetooth un sadece müzik dinlerken çalıştığı yazıyor telefon görüşmesi yapamayanlar var aynı zamanda line in yada hdmi den ses alıp bluetoothdan ses verecek kadar yetenekli bir cihaz gibi durmuyor

Link te paylaştığım gibi bir transmitter alıp tv ye bağlamak sanırım sizin sorununuzu çözecektir
Öncelikle teşekkür ederim acaba daha uygun fiyatlı bir ürün yok mu? 50-60 TL civarı olsa iyi olurdu. Aliexpress, banggood'dan filan da alabilirim gerekirse aciliyeti yok.

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Bluetooth kitlerinin çıkışları 3.5mm Jack şeklindedir. Bunu televizyonunuzun aux girişi varsa yapabilirsiniz. Böyle bir giriş televizyonlarda mevcut değil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çok özür dilerim yanlış anlamışım siz kulaklık bağlamak istiyormussunuz. Yazdıklarımı yok sayın

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Teşekkürler peki bu ürünlerin bir kablosunu 3.5mm jack girişine diğer usb kabloyu da fişe takıp şarj etmemiz gerekiyormuş sanırım. Usb yi fişe takmak yerine tv deki usb girişine takarak kullanmamız mümkün mü?

Tv'den nefret ettiğim için masraf yapmaktan vazgeçtim. Dönüştürücü + kablosuz kulaklık alsam 300-400 TL tutuyor. Tv'nin ederi zaten 1000 TL. Onun yerine 1 tane 3.5mm jack uzatma kablosu alacağım 5m'lik. Bir ucunu tv'ye bir ucunu da kablolu kulaklığı bağlayıp kullanayım diyorum. Dönüştürücüler hem pahalı geldi hem de güvenilir gelmedi ya. 2018 model tv alıyoruz bluetooth koymuyorlar uğraştığımız şeye bak. Kimseye önermiyorum Grundig'i.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Kumandadan menu+8500 kombinasyonundan sonra tv configuration menüsünün üstübe gelip 2356 tuşladıktan sonra oradan bluetoothu açabilirsiniz fakat şasede donanım desteği yoksa kullanamazsınız sadece açmış olursunuz
Dediğinizi yaptım menüde bluetooth seçeneği açıldı ama cihazı bulamıyor.

Karar verdim artık ya şu 2 üründen birini alacağım.
KN319 Bluetooth Ses Verici Alıcı Adaptörü 139,00 TL yerine 64,90 TL
[TRY51.89 12% OFF]IMars KN321 bluetooth 5.0 Ses Alıcı Verici AUX RCA USB 3.5mm Kulaklık TV Kulaklık PC Araba CD Çalar için Stereo Adaptörü Oto Ses & Görüntü from Otomobiller & Motosikletler on banggood.com

İkisi de yurtdışından geliyor. N11'deki bluetooth 4.2, banggood'daki bluetooth 5.0 yeni modeli. Alacağım kulaklıkta bluetooth 5.0 olacak. Bluetooth 5.0 ile 4.2 arasında çok fark var mı kullanımda? Şimdi N11'den alırsam beğenmezsem cayma hakkıyla iade ederim. Ama Banggood'da iade uğraştırır. Fark yoksa N11'den alacağım.

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Dediğinizi yaptım menüde bluetooth seçeneği açıldı ama cihazı bulamıyor.

Karar verdim artık ya şu 2 üründen birini alacağım.
KN319 Bluetooth Ses Verici Alıcı Adaptörü 139,00 TL yerine 64,90 TL
[TRY51.89 12% OFF]IMars KN321 bluetooth 5.0 Ses Alıcı Verici AUX RCA USB 3.5mm Kulaklık TV Kulaklık PC Araba CD Çalar için Stereo Adaptörü Oto Ses & Görüntü from Otomobiller & Motosikletler on banggood.com

İkisi de yurtdışından geliyor. N11'deki bluetooth 4.2, banggood'daki bluetooth 5.0 yeni modeli. Alacağım kulaklıkta bluetooth 5.0 olacak. Bluetooth 5.0 ile 4.2 arasında çok fark var mı kullanımda? Şimdi N11'den alırsam beğenmezsem cayma hakkıyla iade ederim. Ama Banggood'da iade uğraştırır. Fark yoksa N11'den alacağım.
Cihazı bulamıyorsa şasede bluetooth desteği yok. Servis menüsünden eski haline getirin olurda cihaza servis çağırırsanız sorun çıkarmasınlar

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
İzlediğim incelemelerde hep kafaüstü kulaklık bağlamışlar. Ürün yorumlarında sadece tek kulaklıktan ses alındığı yazılıyor acaba burada kastedilen ayrı bir kulaklık mı yoksa mesela kulaklığın sağ çiftinden ses geliyorsa sol çifti çalışmıyor mu? Eğer öyleyse işime yaramaz benim çift olarak ses almam gerekiyor. Bilgisi olan var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri