Göz Göre Göre ÖLÜM

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yani güzel Ülkemizde ÖLMEK bu kadar kolay, ani ve bedeli de su dan ucuz dostlar.

Normalde tarzım değildir, içerik alanım da değil lakin özellikle Trafik ile ilgili bazı konuların ve en önemlisi KURALLARIN UYGULANMAMASININ neticelerine somut örnek olduğu için gencecik yaşta yitirdiğimiz RÜMEYSA Doktorumuz için bir video çektim.

YASAMA YÜRÜTME YARGI neden bu kadar önemli aslında basit bir Nöbet dönüşü ölüm olarak haber içeriği olan bu konunun ne derece büyük bir yaranın dışarıdan görünen kısmı olduğunun da ispatıdır diye düşünüyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Yolda araç park sıkıntısı bizim burada da vardı ,muhtar durumu bildirince çözüldü.Özellikle sabah işe gidişlerde ki hafif kusurlu kazalar da oluyordu.Adam tam köşeye arabasını park edip ,4lüleri de yakıp kahvaltılık alıyormuş(ben görmedim),hadi dönebilirsen dön köşeden,arkası bizim sokağa kadar kuyruk neredeyse ,ambulans geçecek geçemiyordu.
Hastane gibi yerde 36 saat mesai yaptırıldığını okudum internet gazetelerinde ,doğru ise vahim bir olay,36 saat mesai demek yaklaşık 1.5 gün ayakta mesai demek ,tabii doğru ise bu.
Ayrıca kamyon da bence tüvden nasıl geçmiş anlamadım,arkada koruyucu paneli yok,mutlaka ağır bir kaza olacaktı ama belki de ölümlü olmayacaktı o paneller olsaydı adem,bizim eski mahalleden rahmetli kömürcü hasan amcadan biliyorum panelleri.
Aşağıdaki foto ne demek istediğimi anlatır muhtemelen.Bence kasten adam öldürmek gibi bu olay ,tabii şunu da düşünüyorum,acaba o hızla dediğim paneli de koparttımı DR aracı,bilemiyorum.
alodan-137.png

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Yani şöyle bir şey olmalıydı arkada.
tampon1.jpg

Bu resimdekinin de bir faydası olmazdı emmi

Taş çatlasın 3mm sac o stopları tutsun diye

Bu demirin uluslararası belirlenmiş standardı var arka ve yanlar için yurt içi çalışanların neredeyse hepsinde yok

Normalde bahsedilen demirin yan taraflarda da olması lazım

Tabi bu kesin çözüm değil yüksek hızlarda arkadan çarpınca yine aynı sonuçlar çıkabiliyor

Ncap testlerinde bu demir olmaksızın 64 km hızla bile sonuç paylaştığın resimdeki gibi oluyor

Demir olsa dahi 64 km hız üstü testi kimse yapmamış şimdiye kadar sonucunu bizde bilemeyiz

Hayatını kaybeden doktorumuza Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum

Zor bir durum Allah kimsenin başına vermesin

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yeri gelmişken bir de aşağıda videoda ki gibi yol kenarında araçtan inerken dikiz aynasından arkaya bakmadan öküzvari insanlar mevcut.. Bu benzeri olay bisiklet ile giderken benimde başımdan geçti. Ve bisikletle bu tip araçların yanından korkarak geçerim. Mesela ben de araçtan inerken mutlaka aynalardan bakıp öyle inerim. Aslında araç üzerinde isen bunların kapısına vurup kapısını kopartacan... Toplum olarak çok yoz ve aşırı kültürsüz yobaz insanlara sahibiz.
Ben bir büyükşehirde ünlü bir yakıt istasyonunda çalıştım. Bir çok altında pahalı araçlarla gelen insanlar oluyordu. İçindeki de kültürlü medeni sanırsın.. Bildiğin yobaz öküzün önde giden insanları... Ülke olarak maalesef çoğunlukla bu tip insanlara sahibiz. Ve çoğu insan saygıyı haketmiyor...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yeri gelmişken bir de aşağıda videoda ki gibi yol kenarında araçtan inerken dikiz aynasından arkaya bakmadan öküzvari insanlar mevcut.. Bu benzeri olay bisiklet ile giderken benimde başımdan geçti. Ve bisikletle bu tip araçların yanından korkarak geçerim. Mesela ben de araçtan inerken mutlaka aynalardan bakıp öyle inerim. Aslında araç üzerinde isen bunların kapısına vurup kapısını kopartacan... Toplum olarak çok yoz ve aşırı kültürsüz yobaz insanlara sahibiz.
Ben bir büyükşehirde ünlü bir yakıt istasyonunda çalıştım. Bir çok altında pahalı araçlarla gelen insanlar oluyordu. İçindeki de kültürlü medeni sanırsın.. Bildiğin yobaz öküzün önde giden insanları... Ülke olarak maalesef çoğunlukla bu tip insanlara sahibiz. Ve çoğu insan saygıyı haketmiyor...

Aman Allah'ım, ağır çekimdeki kısımda gördüğüm gerçekten adamın ayakları mı? ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yolda araç park sıkıntısı bizim burada da vardı ,muhtar durumu bildirince çözüldü.Özellikle sabah işe gidişlerde ki hafif kusurlu kazalar da oluyordu.Adam tam köşeye arabasını park edip ,4lüleri de yakıp kahvaltılık alıyormuş(ben görmedim),hadi dönebilirsen dön köşeden,arkası bizim sokağa kadar kuyruk neredeyse ,ambulans geçecek geçemiyordu.
Hastane gibi yerde 36 saat mesai yaptırıldığını okudum internet gazetelerinde ,doğru ise vahim bir olay,36 saat mesai demek yaklaşık 1.5 gün ayakta mesai demek ,tabii doğru ise bu.
Ayrıca kamyon da bence tüvden nasıl geçmiş anlamadım,arkada koruyucu paneli yok,mutlaka ağır bir kaza olacaktı ama belki de ölümlü olmayacaktı o paneller olsaydı adem,bizim eski mahalleden rahmetli kömürcü hasan amcadan biliyorum panelleri.
Aşağıdaki foto ne demek istediğimi anlatır muhtemelen.Bence kasten adam öldürmek gibi bu olay ,tabii şunu da düşünüyorum,acaba o hızla dediğim paneli de koparttımı DR aracı,bilemiyorum.
alodan-137.png
Abim, videonun sabitlenen mesajında bir takipçi kardeşim olayın yaşandığı yerde olduğunu, takribi 130 gibi bir hızla olayın gerçekleştiğini ifade etti. Abi o demirlerin matematiksel hesabını açıklayan arkadaşımızın beyanına göre olsa da kurtuluş kısmı tartışılır gibi duruyor.

Çok merak ediyorum, şimdi bu kamyonun şoförü ve sevgili TKartaL TKartaL kardeşimin yayınladığı videodaki ÖKÜZ ile ilgili Taammüden adam öldürmek suçlaması yapılacak mı?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Abim, videonun sabitlenen mesajında bir takipçi kardeşim olayın yaşandığı yerde olduğunu, takribi 130 gibi bir hızla olayın gerçekleştiğini ifade etti. Abi o demirlerin matematiksel hesabını açıklayan arkadaşımızın beyanına göre olsa da kurtuluş kısmı tartışılır gibi duruyor.

Çok merak ediyorum, şimdi bu kamyonun şoförü ve sevgili TKartaL TKartaL kardeşimin yayınladığı videodaki ÖKÜZ ile ilgili Taammüden adam öldürmek suçlaması yapılacak mı?

Yani kesinlikle öküzlere hakaret ediyorsunuz. O hayvanlar o kadar naif ki nerede bu nerede o hayvancağız.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yani kesinlikle öküzlere hakaret ediyorsunuz. O hayvanlar o kadar naif ki nerede bu nerede o hayvancağız.
Burda aslında öküz derken isim algısı yapılarak kötü anlamda yazmıyorum. Ona kaldıysa hayvanlar alemi insanlar alemine on basar. Sadece fikri olmayıp iç güdüleriyle hareket ettikleri için öküz diye bahsettiğimiz hayvanda algılama ve tepki zayıflığı mevcut olduğundan insanlara benzetildiğinde bu gibi manzaralar ortaya çıkıyor..... ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Bu resimdekinin de bir faydası olmazdı emmi

Taş çatlasın 3mm sac o stopları tutsun diye

Bu demirin uluslararası belirlenmiş standardı var arka ve yanlar için yurt içi çalışanların neredeyse hepsinde yok

Normalde bahsedilen demirin yan taraflarda da olması lazım

Tabi bu kesin çözüm değil yüksek hızlarda arkadan çarpınca yine aynı sonuçlar çıkabiliyor

Ncap testlerinde bu demir olmaksızın 64 km hızla bile sonuç paylaştığın resimdeki gibi oluyor

Demir olsa dahi 64 km hız üstü testi kimse yapmamış şimdiye kadar sonucunu bizde bilemeyiz

Hayatını kaybeden doktorumuza Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum

Zor bir durum Allah kimsenin başına vermesin
Ben anlaşılması açısından koydum fotoyu,yani kullanıcılar "ne demiri" demesinler diye,yoksa ince bir şey hiç bir işe yaramaz sevgili ramço :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64

Bakan bu konuda açıklama yapmış ,36 saat değil diye ,ama sabah işe başlamış,gece nöbete kalmış,ertesi sabah da işten ayrılmış.Kaçta mesai başlıyor bilmiyorum ama sabah 08 de başlasa ,ertesi güne kadar bir de gecesi var tabii.Belki 36 etmiyor ama ...
Bizde maalesef bir söz var bilirsin adem,"ölen ,öldüğü ile kalıyor ,olan geride kalanlara oluyor " diye.~130 km hızla vurması demek ,çocuğun direksiyonda ya uyuması veya bayılması ve ayağının gaz pedalında basılı kalması demektir bana göre, bu da yorgunluktur maalesef, neymiş 36 saat değilmiş.Ben şahsen kamyon sürücüsünde suç bulmuyorum ,çünkü gördüğüm kadarı ile yükü ağır ve zaten hızlı gidemez ,sanki yolun sağından gidiyormuş gibi gördüm,olan gencecik fidana oldu maalesef.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Şubat ayında kardeşim belediyenin yaptığı istinad duvarına oturup tellere yaslanmış. Yaslanmasıyla tellerin kopması bir olmuş. Yaklaşık 5 metrelik yükseklikten aşağı düştü. Düşmenin etkisiyle omirilik zedelendi. 36 gün yoğun bakımda kaldı. Ardından kendisini kaybettik.
Düştüğü günün akşamında belediye gelip telleri yenilemiş. Belediyeden şikayetçi olunmuştu o zamanlar ama sonuç ne oldu bilmiyorum. Olan benim kardeşime ve geride kalan acılı ailesine oldu.

Rabbim bizleri görünür görünmez kazalardan muhafaza etsin. Ölümün nerden ve nasıl geleceğini kestirmek çok güç. Üstüne bide böyle işlerini yarım yapan müteahhitler, belediyeler, sarhoş sarhoş araba sürenler, dikkatsiz şoförler vs eklenince kazalarda ki mağduriyetler artıyor...

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Şubat ayında kardeşim belediyenin yaptığı istinad duvarına oturup tellere yaslanmış. Yaslanmasıyla tellerin kopması bir olmuş. Yaklaşık 5 metrelik yükseklikten aşağı düştü. Düşmenin etkisiyle omirilik zedelendi. 36 gün yoğun bakımda kaldı. Ardından kendisini kaybettik.
Düştüğü günün akşamında belediye gelip telleri yenilemiş. Belediyeden şikayetçi olunmuştu o zamanlar ama sonuç ne oldu bilmiyorum. Olan benim kardeşime ve geride kalan acılı ailesine oldu.

Rabbim bizleri görünür görünmez kazalardan muhafaza etsin. Ölümün nerden ve nasıl geleceğini kestirmek çok güç. Üstüne bide böyle işlerini yarım yapan müteahhitler, belediyeler, sarhoş sarhoş araba sürenler, dikkatsiz şoförler vs eklenince kazalarda ki mağduriyetler artıyor...

Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin sizlere ve yakınlarınıza sabır versin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt