Görüntü Titreme Sorunu

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
Arkadaşlar merhaba,
geçtiğimiz hafta Vestel'in yeni android televizyonlarından olan 58ua9600 modelini aldım. Görüntülerde özellikler hareketli sahneler ve kamera bir oyuncuya odaklandığında hareket ederken görüntülerde titreme mevcut. Bazı ayarlar vs önerilmiş ama oradaki pek çok ayarlarla deneme yapmama rağmen bu sorunu çözemedim, gerçek 50hz, 1600smr değeri mevcut fakat bir türlü üstesinden gelemedim ve servis çağırdım, yarın gelecekler.

Bu tip sorunların çözümü nedir acaba? Gerçekten çözümü var mıdır? yoksa TV kusuru mudur?
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim şimdiden.
iyi günler dilerim..

K Çevrimdışı

kvothe 

Yeni Üye
7 Ağu 2020
20
29
Kardeşimin tvsinde de hareketli sahnelerde yırtılma oluyordu. Anakart mb230 ise modlama ile movie sense açıp görüntü ayarlarından memcyi kapatmaniz lazım. Forumda bir arkadaş söylemişti yaptım düzeldi.

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
anakart mb170, bu tv'de menü+4725 ile servis menüsüne de girilmiyor. memc ve pixellence gibi ayarlara ulaşamadım haliyle.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Arkadaşlar hem TV niz hayırlı olsun hem geçmiş olsun gerçek panel hızı 50 Hz ama yıllarca öyle gözümüzu boyadılar ki yok 1600 Hz yok 1800 Hz üstündeki panel neyki panda panel hep Çin üretici eskiden Samsung LG olurdu ama şimdi ne ararsan Çinli marka zaten şu güzel form olmasa hiç birşeyden haberimiz olmayacakmış bu forma sonsuz teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Özet olarak son yıllardaki paneller kalitesiz vestelde üstüne bir de ana kartlar eski kalitede değil hepsi üst üste gelince ortaya problemler çıkıyor oysa 58 inç panda panel TV 4 bin TL değerinde yazık be bu parayı alıyorsun bari kalite sun kalite olsun

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
maalesef chot diye bir panel kullanmışlar, vestel olarak almamıza rağmen forumda görebildiğim kadarıyla daha çok hi-level'de bu paneli kullanmışlar. 4.7k verdikten sonra 5-6 bin de verilip samsung, lg falan alınabilirdi. Ama böyle bir durumla karşılaştık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt