Görüntü tam ekran olmuyor

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
Herkese iyi forumlar. Hi-level 49UHL650 4K tv kullanıcısıyım. Mubi uygulamasında herhangi bir film açtığım zaman görüntü tam ekran olmuyor. Aşağıya attığım fotoğrafta görükeceği üzere küçük bir ekranda görüntü veriyor televizyon. Daha önce PC yi HDMI ile tv ye bağladığım zaman özellikle oyun oynarken görüntü ayarını değiştirdiğimde de küçük kalıyordu (örneğin 1080p oyun açtıysam çerçeve boyutu da o kadar oluyordu tam ekran yapmıyor) bu sorunu hdmi ı takıp çıkararak çözüyordum (ilginç bir şekilde çıkarıp taktığımda tam ekran olarak ayarlıyordu görüntüyü). Şimdi TV de yüklü Mubi uygulamasından film açıyorum ama böyle oluyor sorunu da halledemedim ne yapmalıyım

FB_IMG_1645821751627.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
örneğin 1080p oyun açtıysam çerçeve boyutu da o kadar oluyordu tam ekran yapmıyor) bu sorunu hdmi ı takıp çıkararak çözüyordum (ilginç bir şekilde çıkarıp taktığımda tam ekran olarak ayarlıyordu görüntüyü).

Ekran 4K olduğu için, 1080p çözünürlük için görüntü ayarını PC ve TV'den yapmanız lazım.
TV'de Ekran > Gelişmiş > Zoom Modu 1:1 & Tam Ekran & Orijinal seçeneklerinden birisine ayarlı olmalı.
Ayrıca Kaynaklar menüsünden de, eğer varsa, ilgili HDMI konnektörünü "Gelişmiş" seçeneğine ayarlayın.

Bunun dışında oyunun da menüsünden tam ekran - tam ekran penceresiz - çerçevesiz gibi seçenekleri denemeniz lazım.
Ya da ekran kartınız ne ise, onun yazılımından ölçekleme ayarını "1:1 & Orijinal" gibi bir ayara almanız lazım.

MUBI uygulaması daha önce normal çalışıp sonrasında bunu yapmaya başladıysa MUBI'ye veya Vestel'e yazın.
TV'yi sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.
Tarayıcı tabanlı uygulamalar oldukları için yapılabilecek çok da bir şey yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt