Google Chromecast mı? Wechip H96 Max X3 Android 9.0 8k Amlogic S905X3 mi?

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Merhaba dostlar. İki cihaz arasında kaldım.

Wechip'i ethernet portlu olması ve RAM + depolama seçenekleri dolayısıyla kendime daha yakın hissediyorum.

Siz olsanız hangisini alırdınız? Not: Başka öneriniz varsa seve seve dinlerim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Google Chromecast dan kastın Chromecast Tv 4K dimi ?

Şimdi Google Tv 4K lisanslı bir cihaz, diğeri ise lisanssız bir cihaz ve Android 9 sürümüne sahip, çok gereksiz.

Öncelikle şunlara yanıt verebilirsen sana çok daha iyi yönlendirmeler yapabilirim. İlk olarak lisanslı bir cihaz mı istiyorsun ? Netflix, Disney+, Youtube, Prime Video v.s izlemek senin için önemli mi ? Yoksa bunlar benim için önemli değil, ben iptv takılırım aradan tarayıcıdan film, dizi izlerim lisanslı cihaz istemem mi diyosun ? Yani kullanma amacın ne ? Ve bütçen nedir ?

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Google Chromecast dan kastın Chromecast Tv 4K dimi ?

Şimdi Google Tv 4K lisanslı bir cihaz, diğeri ise lisanssız bir cihaz ve Android 9 sürümüne sahip, çok gereksiz.

Öncelikle şunlara yanıt verebilirsen sana çok daha iyi yönlendirmeler yapabilirim. İlk olarak lisanslı bir cihaz mı istiyorsun ? Netflix, Disney+, Youtube, Prime Video v.s izlemek senin için önemli mi ? Yoksa bunlar benim için önemli değil, ben iptv takılırım aradan tarayıcıdan film, dizi izlerim lisanslı cihaz istemem mi diyosun ? Yani kullanma amacın ne ? Ve bütçen nedir ?
Merhaba, ürün şu hocam.

Google Chromecast ve Google Tv Kumanda

Bütçe maksimum 1500 TL civarı hocam.

Lisanslı bir cihaz olmasını istiyorum hocam yıllar geçtikçe güncellemeleri vs alsın uğraşmayalım.

netflix, youtube vb uygulamalarda sorun yaşamayacağım, güncelleme alabileceğim bir cihaz olması önemli.

onun haricinde iptv kullanıyorum. Dediğiniz gibi tarayıcı da önemli.

Ek olarak uygulamalar yüklendiğinde de kasma/donma vb şeylerle uğraşmak istemiyorum..

Sanırım ben her şeyi istiyorum. :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhaba, ürün şu hocam.

Google Chromecast ve Google Tv Kumanda

Bütçe maksimum 1500 TL civarı hocam.

Lisanslı bir cihaz olmasını istiyorum hocam yıllar geçtikçe güncellemeleri vs alsın uğraşmayalım.

netflix, youtube vb uygulamalarda sorun yaşamayacağım, güncelleme alabileceğim bir cihaz olması önemli.

onun haricinde iptv kullanıyorum. Dediğiniz gibi tarayıcı da önemli.

Ek olarak uygulamalar yüklendiğinde de kasma/donma vb şeylerle uğraşmak istemiyorum..

Sanırım ben her şeyi istiyorum. :)
Lisanslı bir cihaz istiyorsan şu ram ve hafızası abartılmış cihazları bir eleyelim. İşin içine lisans girince 2gb ram ve 8 veya 16gb hafızalı ürünler elimizde kalıyor.

Sunny Prime Tv Stick: S905Y4 işlemcili mali G31 grafik kartı ile çalışır. 2gb ddr3 ram ve 16gb hafızaya sahiptir. Fiyatı en uygun lisanslı cihazdır, ancak Stick bir cihazdır. Yani usb, micro sd veya ethernet çıkışları yoktur. Fiyatı 780 - 840 tl arası değişir.

Thomson Tha100: S905X2 işlemcili mali G31 grafik kartı ile çalışır. 2gb ddr4 ram ve 8gb hafızaya sahiptir. Usb, micro sd, ethernet çıkışlarıda mevcut. Mecool Km2 ile bire bir aynı modeldir, sadece isimleri değişik. Şuan Amazondan 1000 tl ye alınabilir, çok iyi bir fırsat.

Botech Wzone: S905X3 işlemcili mali G31 grafik kartı ile çalışır. 2gb ddr3 ram ve 8gb hafızaya sahiptir. Usb, ethernet çıkışları var. Fiyatı 1299 TL ye piyasada bulabilirsin, hatta Şok markette satılıyor.

Bana soracak olursan bu 3 cihaz arasından Thomson Tha100 olanı alırdım. Hem gayet güzel stabil bir cihaz, hemde şuan çok iyi bir fiyatla amazon tr den alınabiliyor.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Lisanslı bir cihaz istiyorsan şu ram ve hafızası abartılmış cihazları bir eleyelim. İşin içine lisans girince 2gb ram ve 8 veya 16gb hafızalı ürünler elimizde kalıyor.

Sunny Prime Tv Stick: S905Y4 işlemcili mali G31 grafik kartı ile çalışır. 2gb ddr3 ram ve 16gb hafızaya sahiptir. Fiyatı en uygun lisanslı cihazdır, ancak Stick bir cihazdır. Yani usb, micro sd veya ethernet çıkışları yoktur. Fiyatı 780 - 840 tl arası değişir.

Thomson Tha100: S905X2 işlemcili mali G31 grafik kartı ile çalışır. 2gb ddr4 ram ve 8gb hafızaya sahiptir. Usb, micro sd, ethernet çıkışlarıda mevcut. Mecool Km2 ile bire bir aynı modeldir, sadece isimleri değişik. Şuan Amazondan 1000 tl ye alınabilir, çok iyi bir fırsat.

Botech Wzone: S905X3 işlemcili mali G31 grafik kartı ile çalışır. 2gb ddr3 ram ve 8gb hafızaya sahiptir. Usb, ethernet çıkışları var. Fiyatı 1299 TL ye piyasada bulabilirsin, hatta Şok markette satılıyor.

Bana soracak olursan bu 3 cihaz arasından Thomson Tha100 olanı alırdım. Hem gayet güzel stabil bir cihaz, hemde şuan çok iyi bir fiyatla amazon tr den alınabiliyor.
Amazon product ASIN B096Y75NSJ
Buradan mı alacağız hocam? Link atabilir misiniz?

Benim söylediğim Google Chromecast Tv için ne düşünüyorsunuz? İşlemcisi Amlogic S905X3 olduğu için (daha yeni) aklım kaldı.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Google Chromecast Tv ye gelirsek S905D3 işlemcisi var S905X3 ile aynı diyebiliriz. Sana önerdiğim cihazla aynı fiyata bulabilirsen alabilirsin, ama stick bir cihaz olduğunu unutma.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Türkçe menüsü var mı hocam? Yoksa da önemli değil İngilizce kullanırız ama yine de sormak istedim. Bunu şimdi alacağım.

ek olarak bu cihaza bluetooth magic kumanda falan bağlayabilirim değil mi
Türkçe menüsü tabiki var, her bluetooth kumanda, mouse, kulaklık bağlanabilir. Ayrıca cihazda 1x 3.0 usb 1x 2.0 usb mevcut, oralardanda bağlayabilirsin.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Cihazın başlığı burada özelliklerine bakmak istersen

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Cihazın başlığı burada özelliklerine bakmak istersen

Teşekkür ederim hocam. Alıyorum bu ürünü. Google ürünü gereksiz pahalı geldi ve dediğini gibi stick olması kötü oldu. Herşey için teşekkürler.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Teşekkür ederim hocam. Alıyorum bu ürünü. Google ürünü gereksiz pahalı geldi ve dediğini gibi stick olması kötü oldu. Herşey için teşekkürler.
Hayırlı olsun hocam umarım beğenirsiniz. Fiyatına göre iyi bir cihaz aldınız, bu ürün ile aynı model olan Mecool Km2 ve Atlanta Colovu yu Türkiye'de bu fiyata alamıyorsunuz. Ama aynı cihazı Fransa'dan kargo ve vergisi dahil 1000 tl ye alabiliyoruz 🙂 Bu 3 cihazın üreticisi Skyworth Digital dir, cihazların içi tamamen aynıdır.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Hayırlı olsun hocam umarım beğenirsiniz. Fiyatına göre iyi bir cihaz aldınız, bu ürün ile aynı model olan Mecool Km2 ve Atlanta Colovu yu Türkiye'de bu fiyata alamıyorsunuz. Ama aynı cihazı Fransa'dan kargo ve vergisi dahil 1000 tl ye alabiliyoruz 🙂 Bu 3 cihazın üreticisi Skyworth Digital dir, cihazların içi tamamen aynıdır.
Teşekkür ederim hocam. Ürün geldiğinde tekrar fotoğraflayacağım buraya yükleyeceğim.

Benim en çok korktuğum olay ısınma ve buna bağlı erken bozulma idi. Umarım uzun yıllar kullanırız.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Teşekkür ederim hocam. Ürün geldiğinde tekrar fotoğraflayacağım buraya yükleyeceğim.

Benim en çok korktuğum olay ısınma ve buna bağlı erken bozulma idi. Umarım uzun yıllar kullanırız.
Bu tür cihazların hepsinde ısınma oluyor, özellikle stick cihazlarda daha çok ısınma oluyor. Forumda bir kaç kez daha belirttiğim üzere eski pc kasalarında olan ufak fanlardan birini söküp, kablosunun ucuna usb uçlu kablo bağlayıp çalıştırıp tv box ıda üzerine koyarsak ciddi ısınmayı engelliyor. Bu fanların hazırlarıda var satılıyor

4f6b6cb2-d8b0-41fe-9bfc-0294435d1e08_1.5fc6a55b2955bd14238b3c4d6c3f7c01.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri