Google Chrome Virüs Sorunu

E Çevrimdışı

emre59

Yeni Üye
11 Eyl 2018
18
33
Merhabalar, Google Chrome üzerinden arama yaptığımda sayfayı otomatik olarak alpha shoppers.co uzantılı bir siteye yönlendiriyor. Virüs taramasında cıkmıyor google chrome temizleme aygıtı yükledim bulamıyor ayarlardan temizlemeye calıstım cıkmıyor kısacası sorunu cözmedim yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Merhabalar, Google Chrome üzerinden arama yaptığımda sayfayı otomatik olarak alpha shoppers.co uzantılı bir siteye yönlendiriyor. Virüs taramasında cıkmıyor google chrome temizleme aygıtı yükledim bulamıyor ayarlardan temizlemeye calıstım cıkmıyor kısacası sorunu cözmedim yardımlarınızı bekliyorum.
eklentilerden bilmediğin hepsini kaldır. ya da program ekle kaldırdan toolbar yükleydiysen o toolbarları kaldır.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Buyuk ihtimalle bi program indirirken toolbarınıda indirmiş olabilirsin. Denetim masası program ekle kaldırdan devre dışı bırak

Chrome konusu açılmışken bende bi soru sorayım.
Bende chrome hiç açılmıyor. Bunun sebebi ne olabilir ki. Win 7 yüklü. Umut Barış Umut Barış var mı bi önerin?

E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
büyük ihtimalle kısayoldan kaynaklı hocam. kısayolunun özelliklerine dikkat ederseniz chrome.exe den sonra site ismi yazıyordur onu silin düzelir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
büyük ihtimalle kısayoldan kaynaklı hocam. kısayolunun özelliklerine dikkat ederseniz chrome.exe den sonra site ismi yazıyordur onu silin düzelir.
Benim de başıma gelmişti bu konu lakin o işlemi yapmama rağmen düzelmemişti.

Sonra bir baktım, alt barda bir kısayol, masaüstünde başka kısayol var. Masaüstündekini sildim, alt bardakini kaldırdım ve program dosyasından yeniden bularak o uzantıyı sildim sorun düzeldi lakin öncesinde bir spyware ile taratmıştım da, ne olduğunu hatırlamıyorum :alala

E Çevrimdışı

emre59

Yeni Üye
11 Eyl 2018
18
33
eklentilerden bilmediğin hepsini kaldır. ya da program ekle kaldırdan toolbar yükleydiysen o toolbarları kaldır.
Program ekle kaldırda herhangi benzer bir isimli dosya çıkmıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim de başıma gelmişti bu konu lakin o işlemi yapmama rağmen düzelmemişti.

Sonra bir baktım, alt barda bir kısayol, masaüstünde başka kısayol var. Masaüstündekini sildim, alt bardakini kaldırdım ve program dosyasından yeniden bularak o uzantıyı sildim sorun düzeldi lakin öncesinde bir spyware ile taratmıştım da, ne olduğunu hatırlamıyorum :alala
Benim sorunum şu Program ekle kaldırda , uzantılarda, eklerde, araç çubuğunda, virüs taramalarında kısacası hiç bir yerde bir uzantı bir dosya bir şey çıkmıyor.

Son düzenleme:
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Buyuk ihtimalle bi program indirirken toolbarınıda indirmiş olabilirsin. Denetim masası program ekle kaldırdan devre dışı bırak

Chrome konusu açılmışken bende bi soru sorayım.
Bende chrome hiç açılmıyor. Bunun sebebi ne olabilir ki. Win 7 yüklü. Umut Barış Umut Barış var mı bi önerin?

yakın zamanda bir program indirdiyse ve otomatik yükleme yaptıysa dediğin gibi toolbarıda yüklenmiştir. bu sebeple bütün yüklemeleri manuel olarak yapmak lazım.

sizin chrome açılmama sorunuda antivirüs kaynaklı olabilir, exe uzantıları virüs olarak algılıyor eset gibi programlar. mevcut chrome kaldırıp antivirüsleri devre dışı bırakıp yeniden yüklemeyi deneyin

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
virüs değil.cociesleri temizle

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464

Son düzenleme:
BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
İobit indirebilirsin düzeltir düşüncesindeyim.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
yakın zamanda bir program indirdiyse ve otomatik yükleme yaptıysa dediğin gibi toolbarıda yüklenmiştir. bu sebeple bütün yüklemeleri manuel olarak yapmak lazım.

sizin chrome açılmama sorunuda antivirüs kaynaklı olabilir, exe uzantıları virüs olarak algılıyor eset gibi programlar. mevcut chrome kaldırıp antivirüsleri devre dışı bırakıp yeniden yüklemeyi deneyin
Eset i yüklemeden chrome yi yukledim. Fakat açmak için tıkladıgımda beyaz ekran gelıyo ve 5 sanıye sonra kapanıyo

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Eset filan hikaye kalıyor bu konularda benim attığım program baya işe yarıyor denendi onaylandı :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt