Goldmaster Joker GM7545 Videolu ürün incelemesi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bu konu başlığımızda sizlere GoldMaster GM7545 JOKER dikey süpürgeyi tanıtacağım.

Aşağıdaki linkte video tanıtımı ve basit testler mevcut, Arzu ederseniz videoyu izleyebilir, arzu ederseniz görsel inceleme için devam edebilirsiniz.

[video=youtube]https://youtu.be/_H-S4wVmzVA[/video]

Değerli arkadaşlar ürün 800watt gücünde, hepa filtreli (Basit hepa) ancak pratik işler için dizayn edilmiş bir elektirkli süpürgedir.

Ürünü ön plana çıkartan unsur fırçalı turbo başlığa sahip olmasıdır, yani zemin süpürme aparatımızda aktif döner bir gırgır fırçası mevcut.

Ben sistemi, aparatı tamamen sökerek inceledim. İçeriğinde elektrikli motor sistemi yok. 

Mühendisler bu aparatı dizayn ederken, hava akışının debisini kullanarak bir çarkı çevirip, o çarka bağlı bir dişli, aktarma organı olarak triger kayışına benzer bir lastik kayış ve aktif fırçaya bağlı başka bir dişliye gücü aktarma şeklinde tasarlamışlar.

Sisteme önce ön yargılı baktım, sonra çalıştırıp fırçadaki mukavemeti görünce ‘’Vay be’’ dedim ancak aklımdaki soru işaretleri gitmemişti.

Videoda da görüleceği üzere maalesef sistem HALI  performansında ve zeytin çekirdeği ve/veya biraz daha büyük ve sert unsurlarda çuvalladı.

Sert zemin performansını beğenmiş ve turbo fırça sistemini takdir etmiş olsam da, 800 watt gücün yetersiz kaldığını gördüm ve aklıma takılan unsurun gerçek olup çark sisteminin sıkışması ve sistemin tıkanması sonucu ile karşı karşıya kaldım.

Ürün bence olası ufak ev kazalarında yere çay şeker (Tabi ki kuru çay J ) tuz pirinç vs dökülmelerinde, hafif ev temizliklerinde ideal olsa da, genel ev temizliği için (Kullanmaya kalkanları gördüm) kullanıma kesinlikle uygun değildir.

Ortalama 150TL dolaylarında satılan GOLDMASTER JOKER GM7545 ürünü,  AYYILDIZ elektrikli ev aletleri şirketi tarafından 5 yıl garanti ile piyasaya sürmüştür.

Motor gücünün 800 watt, ses unsurunun 80 db olduğunu iddia etmelerine karşın yaptığım kontrollerde, motorun nominal değerlerde 780 watt dolaylarında ve sesin ise 79-81db dolaylarında seyrettiğini tespit ettim. Ürünün belli oranda çalıştıktan sonra birçok elektrik süpürgesinde karşılaştığımız ısıya bağlı watt değişimi de maalesef görülmüştür.

Ürünümüzün kurulmuş halinin görüntüsü

Ana gövde ile uzatma sapının kilit sistemi

Hepa filtre ile ince filtrenin kilit sistemi

Hava debisini mekanik enerjiye çeviren çark sistemi

Test Alanımız :)

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Eline sağlık Adem baba görüntü kalitesi ilk inceleme'ye göre kat kat daha iyi.

Gözüme takılan bir nokta yorumları kapalı gördüm bunun sebebi ne ola ki. Sosyal Ortam'da bildiğin gibi yorumları kapalı olan kanallara eleştiri kabul görmüyor edası ile bakılıyor. Konu ile alakalı düşüncelerini yansıtmanı merakla bekliyorum.

Hoşcakal.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Goldmaster Joker GM7545 Videolu ürün incelemesi

Muratti' Alıntı:

Gözüme takılan bir nokta yorumları kapalı gördüm bunun sebebi ne ola ki. Sosyal Ortam'da bildiğin gibi yorumları kapalı olan kanallara eleştiri kabul görmüyor edası ile bakılıyor. Konu ile alakalı düşüncelerini yansıtmanı merakla bekliyorum.

Hoşcakal.

Kesinlikle yotube konusundaki acemiliğimden kaynaklı bir durum, uyarınız için çok teşekkür ederim hemen girip ilgileniyorum şimdi.

Oldukça amatör oluyor ama aslına ben sizlerle sohbet diyormuş gibi konuşup derdimi anlatmayı ve doğal davranmayı seviyorum. Yanağımı kaşıyıp, olduğu kadar saçımla oynayabiliyorum  :haha:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Muratti' Alıntı:

Hoşcakal.

Aklıma gelmişken, bir önceki videoda yaptığınız uyarıya istinaden kısıtlı bir dakika bildirisi yazdım açıklama kısmına ama olmuş mu sence? veya ''Şu şekilde olsa daha iyi olur'' diyeceğiniz bir durum var mı? :alala:

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573

Ado' Alıntı:
Muratti' Alıntı:

Hoşcakal.

Aklıma gelmişken, bir önceki videoda yaptığınız uyarıya istinaden kısıtlı bir dakika bildirisi yazdım açıklama kısmına ama olmuş mu sence? veya ''Şu şekilde olsa daha iyi olur'' diyeceğiniz bir durum var mı? :alala:

Burası kadar değerli olan bir Teknoloji Basın yayın grubuna ait bir video'dan belirttiğiniz detay ile ilgili bir ss paylaşıyorum.

Rn18jY.png

Şu şekilde bir düzenleme yapılabilirse çok daha iyi olacaktır.

Örneğin yayınladığınız video ile ilgili bir çalışma ;

00:00 Ürün Anlatımı - Tanıtımı
09:00 ses desibel ve güç ölçümü
11:00 uygulamalı test

12:00 final anlatımı ve düşünceleri içerir Gibi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Muratti' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Aklıma gelmişken, bir önceki videoda yaptığınız uyarıya istinaden kısıtlı bir dakika bildirisi yazdım açıklama kısmına ama olmuş mu sence? veya ''Şu şekilde olsa daha iyi olur'' diyeceğiniz bir durum var mı? :alala:

Burası kadar değerli olan bir Teknoloji Basın yayın grubuna ait bir video'dan belirttiğiniz detay ile ilgili bir ss paylaşıyorum.

Rn18jY.png

Şu şekilde bir düzenleme yapılabilirse çok daha iyi olacaktır.

Örneğin yayınladığınız video ile ilgili bir çalışma ;

00:00 Ürün Anlatımı - Tanıtımı
09:00 ses desibel ve güç ölçümü
11:00 uygulamalı test
12:00 final anlatımı ve düşünceleri içerir Gibi.

Mutlaka dikkate alacağım, çok teşekkür ederim.

Sanırım bir sonraki videoyu mağazada SAMSUNG dijital inverter Buzdolabı üzerine yapabilirim, o tanıtımda da sizin önerileriniz doğrultusunda daha dikkatli bir çalışma yapmaya çalışırım :ok:

Geri
Üst Alt