Goldmaster Gm-7585 Tanyeli Dik Süpürge İncelemesi | Tavsiye FORUMU

Goldmaster Gm-7585 Tanyeli Dik Süpürge İncelemesi

meebbe 

Süper Üye
25 Şubat 2018
1,750
28
Herkese merhabalar ,yaşlı ninem Allah ömür versin süpürgesi bozulmuş yeni süpürge al deyince araştırmaya başladım?Bizde 3 sene önce aldığım king bold var ancak hem modeli geçmesi hem de fiyatının 180 liraya çıkmasından almak istemedim . Ben 60 liraya almıştım 4 yıl garantili eşim de çok memnun.Ninem almanyada uzunca süre yaşadığından hep dik süpürgelere alışmış.Diğerleri zor diyor.Hazne boşaltması zor olduğundan büyük hacimli makine alayım dedim dik süpürgeler genelde 1 litre ve çabucak doluyor.Neyse bir baktım Goldmaster var araştırdım tanyeli gm-7585 güzel geldi özellikleri.Birde aynı modelin prosstick isimlisi var sözde yeni model ama fiyatı pahalı gelince bunu aldım baktım özellikler dış tasarım birebir aynıymış.Belki başka fark vardır bilmiyorum.


Ben gittigidiyordan 123 liraya aldım ,satış fiyatı 148 liraydı 25 tl indirim çeki ayarladım.

2020 ocak ayı ile fiyatı 150 tl civarlarında.

Hepa FiltreYok
Motor Gücü (watt)800
Ses Seviyesi (dB)78
Su HaznesiYok
Toz Hacmi (L)2 litre
Toz HaznesiVar
Toz TorbasıYok
Turbo BaşlıkYok
Ürün RengiKırmızı

KABLO UZUNLUĞU 5 METRE

Türk Malı

Üst boru alüminyum biraz zayıf gibi geldi ancak kolay kolay yamulacağa benzemiyor ,üst boru küçük siyah düğmeye basılacak çıkarılıp el süpürgesi olarak kullanılabilir.Takarken de bu pime basıp boruyu öyle oturtmak gerekiyor.
motor koruma süngeri sabit değil , kapakta öndeki siyah düğmeye basılıp çıkarılıyor.iç hazne 2 litre oldukça büyük sık temizleme gerektirmez.Özellikle en beğendiğim giriş borusu ağzını yukarıda yapmışlar bizimki aşağıda olunca bazen pislikler ağızdan dökülüyor bunda öyle bir durum yok.Ayrıca çıkarılabilir kalınca bir sünger ile motor toz koruması yapılmış.


toz filtresi çıkarılıp yıkanabilir , ayrıca lastikli ileride kolayca değiştirilip yenisi alınabilir.Temizlemesi de çok basit.Sık temizleyip makineyi yormamak faydalı.


kolay kolay kırılmayacak, torbadan bağımsız filtre kaidesi.(Bez filtre çıkarılabiliyor )enerji tüketimi b sınıfı halıda performans C sınıfı ki dik süpürgeler genelde E F G sınıfı olur.

hava filtrasyon D sınıfı çünkü hepa filtre yok.
zeminde de oldukça iyi çekiyor B sınıfı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Gelelim şahsi yorumlarıma

Makine gerçekten başarılı tabi ilerde performans düşer mi bilmiyorum.

Gerçekten 78 desibel bizdeki king 82 desibel fark bariz belli oluyor.

800 watt olarak satılıyor ama enerji ölçümü yaptım 700 küsür watt çekiyor.Ama sorun yok bizdeki king 1590 watt yazıyor ama 800 küsür watt çekiyor .Bu anlamda tüm eşyalarda kandırmaca yapılıyor bu konuda.

Makine bizimkine göre ısınmıyor ,ilk kullanımda bile plastik kokusu yok gibi bir şey.Bizim king 3 sene geçti aşırı ısınınca plastik kokusu gelmeye devam ediyor.

Hafif , tekerlekli alt kısmı kolay kullanım sağlıyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Unutmadan kırmızı rengi beğenmedim mor daha güzel duruyor sanki.Kırmızı tonu basit kırmızı , yanlar mat ,ön parlak kolay çizilir yapıda bence daha modern bir renk tonu olabilirdi.

Kablo tam 5 metre , fiş ucu kolay takılıyor prize,doğal olarak topraksız fişe sahip .

Almak isteyenlere tavsiye edilir ...
 
Son düzenleme:

Benzer konular

Üst