Gm 9 Pro, Xiaomi Redmi Note 8, Samsung A30 arasında kaldım...

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
xiaomi kullanıcısı ve cokca deneyimim ile
ilk 8 cekirdek işlemciyi icat eden Mtk işlemci sanırım eski replika cakma telefonlardan zihinde yer etmiş basit düsük işlemci diye kalmis akillarda fakat
suan ufak bir arastirma ile örnek bu telden gidelim Kirin 810 ve Snapdragon 730 cok geride biraktigi gibi
Oyuncular için ortaya çıkarttığı yeni mobil işlemci ile note 8 pro
Snapdragon 845'in AI performansının üç katını verdiğini iddia edilsede bu telde batarya korkusunuda düsürerek 4500mah olarak ki bu
batarya sadece bu markada yaygın kullanılımakla beraber redmi 8 serisinde bu 5000mah olarak piyasada
telefonlarda istenilen ilk özellikler ;
1. işlemci
2. ram
3.batarya kapasite
4.bellek depolama alanı
5.ekran kamera olur
bunuda sadece xiaomi yapar ve ucuzcada satar isim deil cihaz satiyor
Bir diger husus yazılım sebeke vs konusulmus bunlar evet dogru ama ;
global seriler dedigimiz Tr ye uyum saglamayanlar oluyor. xiaomi garanti servis agi artik heryerde olmaya basladigi gibi
parca vs gibi ucuzada bulabiliniyor.
Samsung un c7 c9 serisi gibi Tr de satisi yok ama global telefon bunlar ve cokta yuksek kapasiteliydi.
demem o ki kullanmayan gercekdende bilemez ama basit sınıf ucuz olsun dersen redmi 8 alabilir deneyimleyebilir
emsallerine nazaranda 400-500 daha dusuk butceye sahip ama lutfen cihaz alacagınız yerden global distribütör garantili satisi olmasin.
turkiye garantili olsun .

A51 ile misal kiyaslayabilirsiniz bu cihazi epeyden karsılastırın daha kolay :)

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Gerçekten de kafam çorba oldu. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla Xiaomi Türkiye garantili olan cihazlarda o dediğim sorunların yaşanmadığı ya da en azından daha az yaşandığı. Yoksa zaten her marka da alıp sorun yaşayan ya da teknik destekde problem yaşayan insanlar dolu. Zaten beni rahatsız eden kısmı da bu kısmıydı. O yüzden aklımda ilk olan telefon redmi note 8 in 64gb olanı yerine daha fiyatı uygun ve 128gb olan Umut Barış Umut Barış, ın önerdiği telefonu amazondan almaya karar verdim. Amazona bakmak hiç aklıma gelmemişti :)
Destekleriniz için teşekkür ederim. Bundan sonrası artık teknolojik şansımıza bağlı :))

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Gerçekten de kafam çorba oldu. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla Xiaomi Türkiye garantili olan cihazlarda o dediğim sorunların yaşanmadığı ya da en azından daha az yaşandığı. Yoksa zaten her marka da alıp sorun yaşayan ya da teknik destekde problem yaşayan insanlar dolu. Zaten beni rahatsız eden kısmı da bu kısmıydı. O yüzden aklımda ilk olan telefon redmi note 8 in 64gb olanı yerine daha fiyatı uygun ve 128gb olan Umut Barış Umut Barış, ın önerdiği telefonu amazondan almaya karar verdim. Amazona bakmak hiç aklıma gelmemişti :)
Destekleriniz için teşekkür ederim. Bundan sonrası artık teknolojik şansımıza bağlı :))

Rica ederim, hayırlı olsun. Umarım sorun yaşamazsınız. :ok

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Biraz düz mantık gidiyorum ama Qualcomm'da Snapdragon 6XX aşağısı düşük performanslı değil mi hocam?
Ben 4xx'lere hiç bulaşılmaması gerek diye düşünüyorum. Alo diyecek insana yeter diye düşünüyorum, yanlış mıyım? :alala
butce acısından demistim redmi 8 i ama dediginiz gibi alo desin in 2 tık ustu + performansıda kucumsenmeyecek derecede bataryada kurtarıyor

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bütçeyse eğer note 8... Zorlarsak note 8 pro yada a50... Gm9 pronunda kötü olduğunu sanmıyorum.. Samsungda sağlam ve dayanıklı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt