Gittigidiyor kapanıyor

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30
Gitsin bir zahmet. N11 ve gittigidiyor her zaman şüpheli olmuştu benim için. Suan trendyolda öyle. Bana kalirsa amazon ve hepsiburada (satici hepsiburada) gayet iyi gidiyorlar. Hepsiburada da kendine ceki duzen vermesi lazim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Rekabet olayı hikaye altında başka birşey var kapanması iyi olmadı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Kötü oldu kullananlar için :),Yazılımcılara ders olsun hemen elden çıkartmaya bakmasınlar yaptıkları yazılımları,ebay 11 yıl sonra "kapattım" dedi işte.Oradan ekmek yiyen çok kişi vardı,yazık.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kötü oldu kullananlar için :),Yazılımcılara ders olsun hemen elden çıkartmaya bakmasınlar yaptıkları yazılımları,ebay 11 yıl sonra "kapattım" dedi işte.Oradan ekmek yiyen çok kişi vardı,yazık.
Ebay satabilirdi satmadı Emmi elinde tutuyor ileride tekrar açılacak şimdilik TR den kaçtılar..

Ekonomik koşullar gereği yabancılar kaçıyor yabancı yatırımcının kaçması iyi değil..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Ebay satabilirdi satmadı Emmi elinde tutuyor ileride tekrar açılacak şimdilik TR den kaçtılar..

Ekomik koşullar gereği yabancılar kaçıyor yabancı yatırımcının kaçması iyi değil..
Satamazdı çünkü döviz uçuk,kimse almaz(dı).
@Herkese;
Bu gün oğlum ile bu konuyu konuştuk.Bu arada ,burada yazdıklarım tamamen benim düşüncemdir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Satamazdı çünkü döviz uçuk,kimse almaz(dı).
@Herkese;
Bu gün oğlum ile bu konuyu konuştuk.Bu arada ,burada yazdıklarım tamamen benim düşüncemdir.
Satsa satardı Emmi $ ilgisi yok böyle yaparak şirkerti gömdü değerini düşürdü öldürdü.

İleride tekrar gelmeyi düşündüklerinden elinde tutuyorlar kapıyı açık bıraktılar.

Satmak varken niye gömsünler değerini düşürsünler piyasa durulana oturana kadar ara verdiler bence.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Belki kapatıp Ebay Türkiye olarak gelecekler bunun için kapattılar bilinmez yeterli bir açıklamada yok.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aslında bu tip platformlara gıcık oluyorum. Sistemlerine daha doğrusu.. Hepsiburada n11 trendyoldan aldım diyorsun ama aslında hamzadan bahriden alıyorsun.
Bunlar olmasa direk aliden veliden alsan dolandırılma olayları e ticaret biterdi..

Bunlan sadece vezne görevi görüyor para direk aliye veliye gitmiyor iki tarafıda koruyor.

Ama eğitimsiz kafası çalışmayan dolandırırma potansiyeli yüksek tüketici n11 den aldğını düşünüyor.

Aslında yaptığı işlemin farkında olmayan ne aldığını bilmeyen eğitimsiz tüketiciye gıcık olmak lazım..

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30
Bunlar olmasa direk aliden veliden alsan dolandırılma olayları e ticaret biterdi..

Bunlan sadece vezne görevi görüyor para direk aliye veliye gitmiyor iki tarafıda koruyor.

Ama eğitimsiz kafası çalışmayan dolandırırma potansiyeli yüksek tüketici n11 den aldğını düşünüyor.

Aslında yaptığı işlemin farkında olmayan ne aldığını bilmeyen eğitimsiz tüketiciye gıcık olmak lazım..
Burada suç tüketicide değil ki. Platform iyi yonetilemiyorsa platform ile alakalı bir durum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Burada suç tüketicide değil ki. Platform iyi yonetilemiyorsa platform ile alakalı bir durum.
Eğitimle ilgili bir durum satıcı yada alıcı kötü niyetli ise yine bağzı olaylar oluyor platform parayı tutuyor .

Sadece alışveriş yaparken bu zamanda n11 diye site üzerinden aldığı ürünü n11 sattığını düşünen tüketici, eğitimsizdir eğitim konusunda çok geriden geliyoruz birazda benciliz kendimizi düşünüyoruz.

Kötü satıcıda var kötü alıcıda var 14 gün iade hakkı olduğu için keyfi ürün alıp iade eden tüketiciler.

Keyfi iadeler yüzünden kargo masrafları satıcılara zarar olarak yazıyor küçük işletmeler iade yi kabul etmiyor.

Bilerek kullanıcıya defolu ürün gönderen satıcılar da var platformların yapacağı işlemler sınırlı.

Tüketici kanunu revize edilmeli caydırıcı yaptırımlar getirilmeli bu hali ile tüketiciyi fazla korunmuyor.

Sorun sadece pazar yerleri değil iki kişi arasında yapılan alışveriş tarafların niyeti önemli.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30
Eğitimle ilgili bir durum satıcı yada alıcı kötü niyetli ise yine bağzı olaylar oluyor platform parayı tutuyor .

Sadece alışveriş yaparken bu zamanda n11 diye site üzerinden aldığı ürünü n11 sattığını düşünen tüketici, eğitimsizdir eğitim konusunda çok geriden geliyoruz birazda benciliz kendimizi düşünüyoruz.

Kötü satıcıda var kötü alıcıda var 14 gün iade hakkı olduğu için keyfi ürün alıp iade eden tüketiciler.

Keyfi iadeler yüzünden kargo masrafları satıcılara zarar olarak yazıyor küçük işletmeler iade yi kabul etmiyor.

Bilerek kullanıcıya defolu ürün gönderen satıcılar da var platformların yapacağı işlemler sınırlı.

Tüketici kanunu revize edilmeli caydırıcı yaptırımlar getirilmeli bu hali ile tüketiciyi fazla korunmuyor.

Sorun sadece pazar yerleri değil iki kişi arasında yapılan alışveriş tarafların niyeti önemli.
Bahsettiğim de bu. Mesele ben elektronik sigara kullanıyorum. Satın alırken de satarkende video vs cekerek açmak zorunlu. Vivensesen alisveris yaptım. Ayna gonderdikleri zaman kargoyu video çekerek açtım. Sonuç kırık çıktı. Vivense hemen olmasada yenisini gönderdi. Onu da çöpe atın dedi. Ama satın alma bildirisinde gelen ürünlerin video görsel gerekir diyor. Yani bu şekilde olmalı. Önceden hepsiburada direkr kendisi satıyordu ürünleri deposu vs vardı. Sonradan diğer platformlara döndü. Ama dediğiniz noktaya yani eğitim konusuna katılıyorum kesinlikle. Ama güven ortamını sağlamak yasalar olmasada kendi kurallarını getirerek mümkün.

N11 den belkin marka modem aldım. Satıcı kapatmış. Distributor yok. N11 in ilk yaygın olduğu zamanlar. N11 i aradım. Yönlendir yönlendir durdular. Sonra haklarımın neler olduğuna dair maddeyi e posta ile gonderdim. Aracı olarak onlar sorumluydu. Sonra bana 30 tl kupon verdiler 😂 dedim bu da yeterli ürünün 4 te biri bile değil. Uğraşamam dedim. Bir daha da mümkün mertebe kullanmadım. Hep gözümde dolandırıcı statüsünde

Geri
Üst Alt