Gigabyte g41mts2

X Çevrimdışı

xman6019 

Yeni Üye
9 Ocak 2020
30
37
Selamün aleyküm üstadlar eniştemin PC de gigabyte g41mts2 anakart li bir sistem var ve dwd righter ide girişli

IMG-20200511-WA0001.jpg
PC ye format atacağım açtım baktım ide soketini bulamadım sanırım dwd bin ide kablosunuda kaybetmiş bir ara kullanmadı çünkü PC yi şimdi acaba bu anakarta ide kablosu ile nasıl dwd bağlarım format atmam gerekiyor rufus ile yazdığım USB ile bir türlü atamadım kendi PC de sorun yok bu PC de sanırım driver problemi var HDD dışardan format attım botmgr hatası aldım başka PC den olduğu için olabilir yardımcı olan herkese teşekkürler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
SATA DVD sürücü bulup, SATA kablosuyla SATA portuna takarak atabilirsiniz veya IDE kablo alarak.
BootMGR hatası USB boot ederken mi oluyor yoksa formattan sonra mı?
Formattan sonra oluyorsa eğer, diskte önceki sistemden kalma bootloader nedeniyledir.
Diski başka bir sisteme takıp Minitool partition wizard free ile düzeltmeniz lazım. (Rebuild MBR)
Ya da diskteki dosyaları bir live işletim sistemi aracılığıyla yedekleyip, diski tümden formatlamanız lazım.

X Çevrimdışı

xman6019 

Yeni Üye
9 Ocak 2020
30
37
Hocam ide kablo var elimde yanlız anakartta soket göremiyorum takmak için acaba lpt yazan yerde ide girişimi oluyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt