Gerçekler .

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Ticaretin gelişimine uzanmak lazım. 2000 lere kadar ne üretirsen üret, ihtiyacı olan gelir seni bulur anlayışı hakimdi. Gerçekten alıcılar imalatçının ayağına gider pazarlık eder iskontosunu belirler ticaretini yapardı. Fuarların yaygınlaşmasıyla alcılar bir çok üreticiyle aynı zamanda ve mekanda buluşmaya başladılar, birbirlerinin iletişim bilgilerini arşivlediklerinden çarşı karıştı pazarlamanın şekli evrildi. Yerine takım elbiseli eli çantalı pazarlamacılar çıktı. Artık müşterinin ayağına gitme dönemi başladı. Ürün müşterinin ayağında tanıtılıp pazarlanır olmaya başladı. Yakın zamanda artık birçok üründe bu da işlemez oldu üçüncü bir aşamaya geçildi. Artık ürünler üretilip satılmaya çalışılmıyor, doğrudan müşterinin isediği konfigüre ettiği ürünler üretilip kişiye özel satılıyor.

Düne kadar konudaki bu söz dar alanda geçersizdi ama bu gün dünya üzerinde big data gerçeği hesaba katılınca iş değişiyor. Belki de bu aşamayı da bazı ürünler de bypass yapacak bir teorem konudaki söz. İnternetin insanlara ulaşma hızının getirisiyle doğudan ihtiyaç sahibinin tesbitinin yapay zekayla sağlanmasıyla doğrudan o guruba reklamlarla yönelip satış yapılarak bu söz doğrulanmış sayılır. Kimbilir belki de daha ileri götürüp kişlerin algılarıyla oynanıp potansiyel alıcılar hazırlanıyor olabilir bile... (TOGG örneği 20.000 ürüne 76 bin talep oluşturulması)

2000 li yılların başında ortak beslenme alışkanlıklarının beyinde ortak kimyasallar olması nedenile olaylara, eylemlere, fikirlere, v.b. bir çok konuya toplumun tepkilerinin veya kabullenmelerin ortak olduğunun ispatı üzerine AB projesi çalışılmaktaydı bir çok AB ülkesi ünivesitelerin de tezlerde bir puzzle benzeri dağıtılmışlıkla. Çıkan sonuçlar da doğruluyordu. Ayrı ırklardan inançlardan olsa da tek tip oluştuma altyapısının belki de hazırlığıydı. Kim bilir şu anda hangi ileri aşamadadır.
 
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,042
Param olmayıp da alamayınca o mal "satılmamış" oluyor ,tabii bana :kiskis

Parası olmayan GARİBAN satış yok .
ve
Parası olmayan diğer satışlar .

Q.jpg
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri