Genel Kaliteli Ups Tavsiyeleri

O Çevrimdışı

ozkan-ozturk

Yeni Üye
9 Nis 2021
6
42
Şuan için bölümde iki adet başlık açılmış olsa da bence net araması yaparak forumu bulanların birçoğuna çözüm olamamış durumda.
Uzman arkadaşlardan ricam, ups konusunda iç dış toplam yapı kalitesi ve özelliklerini başta dikkate alıp güçlerine göre mümkünse örn. tavsiye listesi gibi bir döküman hazırlamaları, hepsi aynı anda olmasa da zamanla gelişecektir.
Tabi bunları boşverip şimdilik 1500-2000 line interactive f/p cihaz önerebilirsiniz :deli1

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Bilgim yok ama on-line olanını tercih etmek makbul olanı bence.
Marka olarak da FSP'nin Champion serileri alınası geliyor.
Güç kaynaklarındaki güvenilirliklerinden dolayı böyle düşünüyorum tabi.
Bir birikimim yok bu konu üzerine.

Teknoloji, mühendislik bir yere kadar para-çokomel ilişkisine bağlı. :deli1

O Çevrimdışı

ozkan-ozturk

Yeni Üye
9 Nis 2021
6
42
Bilgim yok ama on-line olanını tercih etmek makbul olanı bence.
Marka olarak da FSP'nin Champion serileri alınası geliyor.
Güç kaynaklarındaki güvenilirliklerinden dolayı böyle düşünüyorum tabi.
Bir birikimim yok bu konu üzerine.

Teknoloji, mühendislik bir yere kadar para-çokomel ilişkisine bağlı. :deli1
Online cihazın çalışma şekli açısından kullanmak istediğim yerde sık sık batarya değişmem gerekebilir. Duracağı yerde sık sık elektrik kesintisi de aşırı dalgalanma da olmuyor, istediğim nadiren de olsa anlık ve kısa süreli elektrik kesintisine karşı bir cihaz ?...

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Online cihazın çalışma şekli açısından kullanmak istediğim yerde sık sık batarya değişmem gerekebilir. Duracağı yerde sık sık elektrik kesintisi de aşırı dalgalanma da olmuyor, istediğim nadiren de olsa anlık ve kısa süreli elektrik kesintisine karşı bir cihaz ?...
Yüksek kapasite aramıyorsanız saydığımız markalara bakabilirsiniz.
Online'ın bir avantajı da gerilim dalgalanmasını önleyebilmesidir.

Schneider APC'nin ürünleri işinizi görebilir belki.
Aradığınız kapasiteyi de söyleyin de, marka temelinde değil de model temelinde gidelim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
UPS için 1500-2000tl bütçem olsa ne yapardım.

Genellikle bu meretleri aküsünün yıpranma nedeniyle bozulduğunu hepimiz biliyoruz.

2. el tüketim gücünüze göre (2-4-6-8) akülü ups alırdım. Yeni tarihli taze tercihen 9 amperlik (ups yer müsaitse 12a olabilir) akülerde alıp montaj sonrası güle güle kullanırdım.

tanos007 Çevrimdışı

tanos007

Yeni Üye
4 Mar 2020
32
PC FSP kullanıyorum arıza çıkarmadı. Uygun fiyat olmasına rağmen düşük markalardan uzak dur.

O Çevrimdışı

ozkan-ozturk

Yeni Üye
9 Nis 2021
6
42
UPS için 1500-2000tl bütçem olsa ne yapardım.

Genellikle bu meretleri aküsünün yıpranma nedeniyle bozulduğunu hepimiz biliyoruz.

2. el tüketim gücünüze göre (2-4-6-8) akülü ups alırdım. Yeni tarihli taze tercihen 9 amperlik (ups yer müsaitse 12a olabilir) akülerde alıp montaj sonrası güle güle kullanırdım.
2. el de sıkıntı değil ama hangi markanın hangi modeli. Sallamasına bir ürün alıp geçer belki de birkaç sene daha ups konusu umrumda olmaz. Kendi ihtiyacım var eyvallah fakat bu forumda şu güçteki makinenin kartı yapısı iyi gibi basit bir liste oluşturulabilir tabi uzman arkadaşlar tarafından.
örn ben bir daha makelsan çok zor alırım, ya fanı darbeli matkap moduna geçer üzerine de kartı olimpiyat meşalesi gibi göz alır...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

PC FSP kullanıyorum arıza çıkarmadı. Uygun fiyat olmasına rağmen düşük markalardan uzak dur.
Bende online 1000va lık modeli var, akülerini merak edip içine bir göz attım güzel görünüyordu ammaa bir uzman gözüyle bakmadığım için kalitesi için birşey söyleyemem.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ozkan-ozturk

Yeni Üye
9 Nis 2021
6
42
FSP champ 3000 alıp sorunu çözdüm, cihaz 2700w , ortalama devamlı 450w güç için 2 saat kadar dayandı, şu güç hesaplama işini servisine de sordum net bir cevap mı yok anlamış değilim :bilmiyom ...

O Çevrimdışı

ozkan-ozturk

Yeni Üye
9 Nis 2021
6
42
tüketiminiz kaç watt, nekadar süre sistemin çalışmasını istiyorsunuz.
Aralıksız 450-500w arası değişiyor. Sistem çalışma süresi erişebileceğim en yüksek kapasiteye sahip ups olacaktı, online fsp champ 3000va 2700w cihaz aldım 450w için 2 saat kadar dayandı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt