Gazete bayii'nin küstahlığı

Z Çevrimdışı

zencefil 

Yeni Üye
8 Kas 2021
26
69
Merhaba, dün bir dükkândan gazete almak için uzattığım bozuk paranın bir kısmını (5 adet 10 kuruş) satıcı kabul etmedi ve biraz tartıştık. Böyle ufak paralarla uğraşamazmış.Bu duruma çok sinirlendim ve bu satıcıyı şikâyet etmeye karar verdim. Böyle davranmasının sonucuna katlanacak.Nereye şikâyet edersem sonuç alabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bayinin bulunduğu Zabıta Müdürlüğüne şikayet edin ama ben bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum, maalesef kim ne yapsa yanına kâr kalıyor. Dün 5 kuruş ve 10 kuruşları 3 liraya tamamlayıp ekmek aldım, bayii hiçbir şey demeden aldı paraları :)

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
duruun , siz kardeşsiniz. yani elindeki ufacık bozuk paraları elden çıkarmak isteyen vatandaş da haklı, aslında artık hiç bir değeri olmayan metalleri almak istemeyen de. kim daha haklı derseniz, sıfır değerdeki bozuk parayı tedavülde tutarak, her iki vatandaşı birbirine düşman eden ekonomi yönetimi dışında herkes haklı aslında.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
O bayi bilmiyor galiba 5 10 25 50 kuruşların ne kadar değerli olduğunu. Bilse bütün satışını bunlarla yapmak isterdi. Gerçi şimdi bozuk paraları kilo hesabı satanlara cezayı basıyorlar, Türk Lirasının değerini korumaya muhalefetten. Sanki bu duruma vatandaş getirdi Türk Lirasını. Yakında soluk aldın, gözün baktı, kaşın oynadı vergileri de gelir.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Samimi bir söz, içten bir tenkit bazen en güzel cevaptır.

Benzer bu olayı ben de yaşamıştım. Çıktım ve birkaç dakika sonra yeniden geldim daha farklı bir ürün istedim ve bu defa tüm parayı küçük bozukluklar olarak masasına döküverdim bir miktar haşin bakışlarımla... Adam hatasını ve mesajımı anladı ve özür diledi. Bende bilmukabele ederek teşekkürlerimi sundum geçti bitti.

Aynısını tavsiye ederim size de. Nitekim her insani kusuru düzeltecek bir müeyyide bulunmuyor ne yazık ki

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
o tiplerden alış veriş yapmayın en mantıklı çözüm bu yada Süleyman Çakır gibi dosyaların varsa döversin... en mantıklısı onu yok sayman.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt