Garanti uzatma mı yoksa Konut paket (Eşya) sigortası mı?

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba, satın aldığım klima buzdolabı, çamaşır makinası vb.. eşyalar için garanti süresini tek tek uzatmak mı mantıklı yoksa ziraat bankası konut paket sigortası mı daha mantıklı?

Ziraat konut paket örneğin 40 bin TL eşya sigortası için yıllık 325 TL ödeme olacak. Tüm eşyalar ekleniyor. ( Garanti süresi biten ve 10 yılı tamamlamamış eşyalar olacak.)
Bunun içine evde çocukar var tv 'yi kırdı diyelim sigortaya bu da dahil olacağını söyledi+ yılda bir kez klima temizliği +1.000 TL cam kırılması vb. ücretsiz hizmetler varmış.

Mesela en son satın aldığım beko marka 24 btu klima için 4 yıl uzatma 500 TL küsür civarında.

Eğer eşya sigortası avantajlı ise tek tek yaptırmak istemiyorum. Düşünceniz nedir?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
"konut paket örneğin 40 bin TL eşya sigortası için yıllık 325 TL ödeme olacak. Tüm eşyalar ekleniyor. ( Garanti süresi biten ve 10 yılı tamamlamamış eşyalar olacak.)
Bunun içine evde çocukar var tv 'yi kırdı diyelim sigortaya bu da dahil olacağını söyledi+ yılda bir kez klima temizliği +1.000 TL cam kırılması vb. ücretsiz hizmetler varmış.'"

* * *

Yukarıda yazılanlar doğruysa eğer, sigorta yaptırmak mantıklı bence. Umarım, iş poliçeye düşmez, düşerse de çamura yatmazlar... İyi araştırmanızı, kelime oyunları ile aldanmamanızı tavsiye ederim.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
"konut paket örneğin 40 bin TL eşya sigortası için yıllık 325 TL ödeme olacak. Tüm eşyalar ekleniyor. ( Garanti süresi biten ve 10 yılı tamamlamamış eşyalar olacak.)
Bunun içine evde çocukar var tv 'yi kırdı diyelim sigortaya bu da dahil olacağını söyledi+ yılda bir kez klima temizliği +1.000 TL cam kırılması vb. ücretsiz hizmetler varmış.'"

* * *

Yukarıda yazılanlar doğruysa eğer, sigorta yaptırmak mantıklı bence. Umarım, iş poliçeye düşmez, düşerse de çamura yatmazlar... İyi araştırmanızı, kelime oyunları ile aldanmamanızı tavsiye ederim.
Pardon ziraat demişim Anadolu sigorta olacaktı. Aracın kaskosunu her yıl yaptırdığım yere sordum .Yıllardır tanıdığımız kişi. Arkadaş son 6 ayda kaç tane tv arızasına ödeme yaptık dedi. Çok detay girmedim sadece fiyat aldım 50 bin tl için de 345 TL fiyat çıktı.

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimiçi

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Pardon ziraat demişim Anadolu sigorta olacaktı. Aracın kaskosunu her yıl yaptırdığım yere sordum .Yıllardır tanıdığımız kişi. Arkadaş son 6 ayda kaç tane tv arızasına ödeme yaptık dedi. Çok detay girmedim sadece fiyat aldım 50 bin tl için de 345 TL fiyat çıktı.

Bence de tek tek eşya sigortası uzatma yaptırmaktansa,konut paket sigortası yaptırmak daha hesaplı ve daha kolay.Tabii sağlam ve güvenilir bir sigortacı olması kaydıyla.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Poliçe kestirmeden teklif halinde isteniyiz

Elektronik eşyada kaç seneye kadar ödeme yapıyor vs bunları okuyup yaptırın

Şunu da unutmayın poliçelerde muafiyet denen bir kısım var oraya dikkat edin

Tüm şartlar size uygun geliyor ise garanti uzatmak yerine sigorta yapmak daha mantıklı tabiki

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
88
22
Bence sigorta daha mantıklı hocam. Öncesinde birkaç şirketten teklif alıp poliçe kapsamlarını okuyun. Genelde 5 yaşını doldurmuş elektronik cihazları kapsamıyor. Buna da dikkat edin.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Hocam yalnız şu konuya dikkat edin 40 veya 50 bin denilen tüm eşyaların toplam sigortası bunun içinde belki 5-10 bin civarı elektronik eşyaları kapsar. Ek garanti ile farklı oluyor bu durum. Örneğin TV ekranı kırıldı. Muafiyet varsa oran dusdukten sonra kapsar ama ek garanti zaten bunu kapsamaz. Ek garantinin yeri ayrı bana göre sigortanın yeri ayrı. Kendi kendine olan ekran arızasını karşılamaz ama siz kırıp kırık olarak yaparsanız o ayrı. Ayrıca muafiyet oranlarını ve şartları iyi değerlendirmek lazım. Ödeme kısmında da sorunları var sistemin. Örneğin elektronik eşyalarda servis raporu isteyebiliyorlar bazı durumlarda ve yaş ve garanti kapsamında olup olmama durumunu iyi değerlendirmek lazım. Örnegin bazıları 5 yaş bazıları 7 yaş üzerini kapsamaz. Bazılarında 7 yaşını aşmamış garantisi biten ürünleri kapsar vs. gibi durumlar var. Teklif alın detaylıca inceleyin ben yeni 80 binlik teklif aldım mesela. Anadolu sigorta dan online teklif alarak inceleyebilirsiniz işinize gelirse yaptırirsiniz. Örnek olsun diye benim teklifi alta karartma uygulayarak ekliyorum. Belki düşünenler olur diye.

Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_01.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_02.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_03.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_04.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_05.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_06.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_07.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_08.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_09.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_10.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_11.jpg
Teklif-Ciktisi-301819855_Sayfa_12.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Valla ben güvenmiyorum bu sigorta şirketlerine?

tek istediğim ;
elektrik kontağı yangın
Salon yarısı üstü teras banyo yok evimin üstünde ama teras tan ve çatıdan su sızması ihtimali

eşyalarımın garanti süresi +7 de bu sene bitiyor elektronik beyaz eşyalarıma sigorta

hırsızlık riski yok gibi diyeyim büyük konuşmamayım?

Kapıda kalma riski yok yedek anahtar annanem de kayınpederlerde babamda var?

Klima kombi bakımı gerek yok zira hepsi Garantili servisi dışında anahtar sürdütmem?

Genel anlamda eşya koruması 30 40 bin civarı
Varmıdır acaba böyle sigorta bir ara gidip sorayım bakalım.Bana sade net olacak haklarımı bileyim yeter.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Valla ben güvenmiyorum bu sigorta şirketlerine?

tek istediğim ;
elektrik kontağı yangın
Salon yarısı üstü teras banyo yok evimin üstünde ama teras tan ve çatıdan su sızması ihtimali

eşyalarımın garanti süresi +7 de bu sene bitiyor elektronik beyaz eşyalarıma sigorta

hırsızlık riski yok gibi diyeyim büyük konuşmamayım?

Kapıda kalma riski yok yedek anahtar annanem de kayınpederlerde babamda var?

Klima kombi bakımı gerek yok zira hepsi Garantili servisi dışında anahtar sürdütmem?

Genel anlamda eşya koruması 30 40 bin civarı
Varmıdır acaba böyle sigorta bir ara gidip sorayım bakalım.Bana sade net olacak haklarımı bileyim yeter.

Çok da güvenilecek bir tarafları yok hocam :sirit bende sırf eşyalar için yangın ayrıca elektrikli cihazlar içinde yıldırım vb. şeyler için yaptıracağım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Çok da güvenilecek bir tarafları yok hocam :sirit bende sırf eşyalar için yangın ayrıca elektrikli cihazlar içinde yıldırım vb. şeyler için yaptıracağım.

isteklerimiz aynı sayılır ,rica etsem yaptırırsanız forumcs bilgi paylaşır mısınız?Sigorta şitketleri yakın ancak gidip konuşmak istemiyorum , belki telefonla arar sorarım ama salça olurlar diye istemiyorum.Geçen bankayı aradım puan aktarımı için iş bittikten sonra eleman 10 dk boyunca sigorta satmaya çalıştı yok günlük 80 kuruşmuş falan.Sonra beyfendi ekmek zor alıyoruz puanlarla döndüyorum çarkı deyince haklısınız deyip pes etti?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri