Garanti kapsamında paneli değişen monitörün yeni panelinin ayrıca kendi garantisi var mı? (monitörün garantisi bitti)

A Çevrimdışı

AdıLazımDeğil

Yeni Üye
30 Eki 2022
3
54
2019 sonlarında Samsung CHG70 monitör almıştım, bu modelin kronik sorunu olan yatay ve dikey çizgi belirme sorunu başgösterince 2 yıllık garantinin bitmesine 10 gün kala garanti kapsamında paneli değişti. Panel değişiminden itibaren yaklaşık 15 ay geçti ve aynı sorun bu panelde de başladı. Bu arıza yine garanti kapsamına girer mi, yoksa artık yapacak bir şey yok mu? (panel tamir olmuyor, ancak komple değişiyor diye biliyorum) Tüketici Hakem Heyeti'ne mi başvurmam lazım?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Garanti dışı işlem yapılır garanti süresi ne ise o geçerli.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Zannetmiyorum, en fazla 1 yıldır muhtemelen.
Veya 6 ay.
6 ay yada 1yıl garanti garanti dışı ücretli yapılan. İşlemler için geçerli Umut hocam. Garanti süresi içinde yapılan parça değişimleri için ek garanti verilmez. Garantisi bittiği için ücretli işlem yaptırabilir. Onun için 6-12 ay parça garantisi olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
6 ay yada 1yıl garanti garanti dışı ücretli yapılan. İşlemler için geçerli Umut hocam. Garanti süresi içinde yapılan parça değişimleri için ek garanti verilmez. Garantisi bittiği için ücretli işlem yaptırabilir. Onun için 6-12 ay parça garantisi olur.
Sinir bozucu bir durum.
Samsung bu monitörlerde bir dikiş tutturamadı.
Tutturduğu seri de aşırı pahalı.

A Çevrimdışı

AdıLazımDeğil

Yeni Üye
30 Eki 2022
3
54
2 yıl olmadan panel çöp oluyorsa alınmaz.
Üretim kalitesi düştü eskisi gibi sağlam üretmiyorlar.
Samsung CHG70 modellerinin tamamında bu yatay dikey çizgi problemi er ya da geç ortaya çıkıyor, bariz tasarım ya da üretim hatalı bir model. Samsung'un gerçekten çok güzel monitörleri var; bu CHG70'den sonra çıkan Odyssey oyun monitörü G serisi de beğeniliyor, ama 2 panelde de %100 aynı sorunu yaşayınca bir daha Samsung alasım yok açıkçası. Üreticiler artık "Plânlı eskitme" stratejisi kullanıyor, ama Türkiye şartlarında 2 yılda bir yeni monitör alınmaz.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Değiştirilen parça eğer ekstradan garanti belgesi ile satışı yapılan bir parça değilse, değişim tarihinden itibaren 1 yıl garantilidir. (Ücretli işlem yapılsa da) Ayrıca garanti belgesi ile satışı yapılan bir parça ise zaten 2 yıl garanti oluyor. Parça değişimsiz işçilik de 6 ay garantilidir. benzeri bir madde hatırlıyorum. Nerede yazıyordu ? Telpa teknik servis formunun arkasında.

Bir de GBY'de şöyle bir madde var
Garanti Belgesi Yönetmeliğinin “Değiştirilen malın garanti süresi” başlıklı 10 uncu maddesinde “ Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.” hükmü yer almaktadır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt